Beykozlu Çocuklar Dijital Dünyaya Güvenle Hazırlanıyor « Haber Takip

2 Aralık 2023 - 21:59

Beykozlu Çocuklar Dijital Dünyaya Güvenle Hazırlanıyor

Beykozlu Çocuklar Dijital Dünyaya Güvenle Hazırlanıyor
Son Güncelleme :

23 Ekim 2023 - 12:32

Beykozlu çocuk ve gençleri dijital dünyaya güvenle hazırlayacak, yeni nesillere çağın gerektirdiği donanım ve bilinci kazandıracak  “Dijital Yetkinlikler ve Girişimcilik Merkezi” Projesi kapsamında, 10-24 yaş grubuna yönelik robotik kodlama atölyeleri başladı.

 

Beykoz Belediyesi ve Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) işbirliğiyle, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın hibe desteğiyle hayata geçirilen “Dijital Yetkinlikler ve Girişimcilik Merkezi” Projesi, fiziki atölye çalışmaları, on-line eğitimler ve dijital araçların doğru kullanılması konusunda farkındalık eğitimleri olmak üzere üç adımda yürütülüyor.

 

Robotik Kodlama Adımları ve Uygulama Alanları  

Çocuk ve gençlerin dijital dünyadaki baş döndürücü gelişmelere güvenli şekilde ayak uydurmalarını sağlamak, girişimci ve üretken yönlerini geliştirmek üzere “Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi” içinde kurulan maker atölyelerinde, 10-24 yaş grubuna robotik kodlama eğitimleri veriliyor.

Uzmanlar eşliğinde verilen eğitimlere katılan çocuk ve gençler, dijital dünyanın vazgeçilmezi robotik kodlamanın uygulama alanları, hayatımıza getirdiği yenilikler hakkında kapsamlı bilgi alma fırsatı buluyor.

Proje kapsamında açılan atölyelerden 450 çocuk ve gencin yararlanması hedefleniyor.

Beykozlu öğrencilere dijital alanda nitelik getirecek proje kapsamında, dijital dünya ve araçların doğru kullanılması amacıyla öğretmenlere yönelik başlatılan farkındalık eğitim seminerleri ise okullarda devam ediyor.

 

Çevrimiçi Eğitimler Yakında Başlıyor

Projenin dijital eğitim platformunda hazırlanan “Dijital Vatandaşlık”, “Bilgi Okuryazarlığı ve Dijital Okuryazarlık, “Olumlu Medya Okuryazarlığı”, “Temel Bilişim Teknoloji Araçları ve Dijital Bilgi Paylaşımı”, “Bulut Sistemleri ve Dijital Ortamda İşbirlikçi Çalışma Yöntemleri” ile “Dijital Araçlar” konulu eğitim modülleri ise çok yakında çocuk ve gençlerin erişimine açılacak.

 

TAÜ’yü  Ziyaret Edecekler

Yüz yüze ve çevrimiçi eğitimleri başarıyla tamamlayan gençlere katılım belgesi verilecek ve Türk-Alman Üniversitesi Yaratıcı Medya Labaratuvarı (YAMEDLAB)’a inceleme gezisi düzenlenecek.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.