EĞİTİM BİR SEN, YEREL BASINA GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ « Haber Takip

2 Aralık 2023 - 21:41

EĞİTİM BİR SEN, YEREL BASINA GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

EĞİTİM BİR SEN, YEREL BASINA GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
Son Güncelleme :

14 Haziran 2023 - 14:54

Öğretmenlerin ve eğitimcilerin tüm haklarını her platformda savunan Eğitim Bir Sen 4 Nolu Şube Başkanı Bilal Duran ve yönetim kurulu basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Eğitim Bir Sen 4 Nolu Şube Başkanı Bilal Duran ve yönetim kurulu basın mensuplarıyla Pendik Gülistan Sofrası’nda bir araya geldi.
Programda konuşmasına başlamadan önce depremi hatırlatan Eğitim Bir Sen 4 Nolu Şube Başkanı Bilal Duran: “Hepiniz hoş geldiniz. Bu tarz programları geleneksel haline getirmeye çalışacağız. İletişim halinde olarak gündemi değerlendireceğiz. Öncelikle sözlerime başlarken bütün dünyayı hüzne boğan 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarını kaybedenlere sabır diliyorum. ” dedi.
Konuşmasının devamında Eğitim Bir Sen hakkında bilgiler veren Başkan Duran; “Sendikamız ile alakalı şunları söylemek istiyorum… Şube başkanı olmamla birlikte yönetimde görev dağılımında da değişiklikler oldu. Yeni ilçe başkanlarımız programımızdalar. İnşallah bundan sonraki süreçte hem şube genelinde hem ilçelerimizde bu tarz etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Bugün sendikal süreçle ilgili; sendikamız Türkiye genelinde 400 binin üzerinde üye sayısı olan, eğitimciler anlamında ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşu. Yine Eğitim Bir Sen’in bağlı olduğu Memur Sen de, 1 milyonun üzerinde üye sayısıyla memurlar arasındaki sivil toplum kuruluşlarında en büyük sayıya sahip. Bu yıl bu rakamlar arttı. Tuzla, Pendik, Kartal, Maltepe, Sultanbeyli ve Adalar’da şubelerimiz var. Bu ilçelerde üye sayımız 7 bine yakın.  Bu anlamda bize katkı sunan üyelerimize teşekkür ediyoruz.
Bu yıl ekonomi anlamında zor bir yıl geçirdik. Yılbaşından itibaren gerek enflasyon, gerekse hayat pahalılığı çok ciddi anlamda hepimizi, özellikle de sabit maaşla çalışan memurlarımızı etkiledi. Biz yılbaşından beri her girdiğimiz öğretmen odasında özellikle ekonomi ile alakalı sorular işittik. Son geldiğimiz noktada da temmuz ayı itibari ile en düşük memur maaşının 22 bin olacağı bizler için çok kıymetli. Sabit gelirle çalışan kamudaki arkadaşlarımız ekonomik olarak daha iyi şartlarda yaşayacak. Kamu çalışanlarının yıllardır beklediği 3650 ek gösterge ocak ayında kanunla birlikte yürürlüğe girmiş oldu. Önümüzdeki günlerde bütün memur arkadaşlarımız 3650 ek göstergeye kavuşmuş olacaklar. Yoğun bir talep vardı bununla alakalı. Yine yılbaşı itibariyle sözleşmeli kamu çalışanları kadroya geçmesi önemli bir kazanımdı. Bu çıkan kanunla beraber geçtiğimiz dönemlerde belediyelerde siyasi parti değişimlerinden dolayı belediyelerde işinden atılan 80 bin dolayında personel de bu kanunla birlikte tekrar işlerine dönmüş olacaklar.
Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme serüveni ile birlikte yeni bir dönemde yeni bir süreç yaşayacağız.” açıklamalarında bulundu.
“YENİ BAKANIMIZLA BERABER ÇALIŞACAĞIZ”
Yeni dönem ile ilgili konuşan Başkan Duran; “Deprem öncesinde yapılan eğitim planları depremden sonra yapılmak zorunda kaldı. Eğitim yatırımlarının bir kısmı deprem bölgesine hareketlenmeye başladı. İnşallah bir daha böyle bir depremi yaşamayız.
Biz 5 yıllık süreçte Milli Eğitim Bakanlığı ile beraber yol yürüdük. Geriye dönüp baktığımızda eleştireceğimiz ve olumlu bulduğumuz bir çok konu var. Yine aynı şekilde de yeni Bakanımızla beraber çalışacağız. ” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.