“BEN HER ŞEYİ BİLİYORUM”! « Haber Takip

19 Ocak 2022 - 17:56

“BEN HER ŞEYİ BİLİYORUM”!

“BEN HER ŞEYİ BİLİYORUM”!
Son Güncelleme :

22 Aralık 2021 - 16:09

Geçmiş zamanda birkaç farklı yerel siyasi yöneticiyle yaptığım sohbetlerde şu üç kelime çok dikkatimi çekmişti. “Ben her şeyi biliyorum.” Kendimce Narsist yani kişilik bozukluğu olarak adlandırsam da hatta iç sesimle alay etsem de sonradan yanıldığımı anladım. Adamlar gerçekten her şeyi biliyorlarmış!

Mesleğimiz gereği toplumun her kesimi ile iletişim halindeyiz. Çok şey duyar, çok şey görürüz. Duyup gördüklerimizin önemli bir kesimini mesleğimiz gereği topluma aktarırız. Ama bazılarını gizlilik ilkeleri gereği yayınlamayız. 30 yıllık mesleki hayatımda öyle dehşet, öyle vahşi, öyle insanlık dışı, öyle dramatik, öyle enteresan, öyle çılgın, öyle acı, öyle hüzünlü, öyle karmaşık, öyle inanılmaz, öyle çirkin, öyle sahtekârlıklar, öyle kumpaslar, öyle kötü, öyle iyi, öyle güzel, öyle şirin, öyle komik, öyle insancıl ve öyle dürüstlükler gördüm ki; anlatamam. Bundan daha dehşeti ya da ilgincine tanık olamam dediğim andan kısa bir süre sonra tanık olabiliyorum çok daha enteresanına.

Geçmiş zamanın birinde yerel bir siyasetçi ile görüşmemde dikkatimi çeken bu üç kelime olmuştu. “Ben her şeyi biliyorum”. Sohbetimiz güncel konular ve yapılan hizmetler üzerineydi. Ama karşımdaki kişinin “Ahmet Bey, ben her şeyi biliyorum” ifadeleri bende pek karşılık bulmamıştı. Belli bir zaman sonra birkaç başka yerel siyasetçi ile görüşmemde de aynı kelimeleri duydum. Farklı kişilerle yaptığım sohbetlerin ortak noktası buydu. Haliyle dikkatimi çekti. Kendimce bunların egoları tavan yapmış, bencilleşmiş ve kendilerini müneccim sanıyorlar diye iç sesimle alay ederek narsistlik olarak değerlendirmiştim. Tıp dilinde Narsisizm kişilik bozukluğu olarak adlandırılmaktadır. Kendine çok güvenen büyük dağları ben yarattım, her şeyi ben bilirim gibi. Fakat öyle olmadığını dernek başkanı olduğumda anladım.

3 yılı aşkın zamandır dernek başkanlığı görevini yürütüyorum. Bu sürede öyle şeylere tanık oldum ki anlatamam! Herkes birbiri ile ilgili eksik, yanlış, doğru ya da fazla bilgi aktarıyor. Gelen bilgiler arasında iftira da var, yalan da var, çekememezlik de var, kıskançlık da var veya senin kuyunu kazan da var. Kısacası herkes birbirini gammazlıyor, birbirini suçluyor. Kısacası bu tipler, kendi menfaatleri doğrultusunda hareket eder ve bunun için başkalarının sırlarını paylaşmaktan çekinmezler. Bu tipler nerede var diye sormanıza gerek yok. Bunlar her kesimde ve her toplulukta var maalesef.

İlk başta bunlar müneccim mi diye iç sesimle alay ettiğim yerel siyasi yöneticilere, istemeyerek de olsa hak veriyorum. Allahtan korkmaz, kuldan utanmazların sayısı oldukça fazla; iyilik yaptıklarınıza da, birlikte bir lokma ekmeği paylaştıklarınıza da dikkat edin!

Kısaca özetlemek gerekirse bir dernek başkanına bu bilgiler geliyorsa, bir belediye başkanına neler gitmiyordur?

Size şu önemli uyarıyı yaparak konuyu bitirmek istiyorum. Herhangi bir yönetici size her şeyi biliyorum derse kesinlikle inanın.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.