“BU İSRAFLARI TERK EDİN” « Haber Takip

18 Eylül 2021 - 08:10

“BU İSRAFLARI TERK EDİN”

“BU İSRAFLARI TERK EDİN”
Son Güncelleme :

19 Temmuz 2021 - 21:21

“Atalarımız der ki, ‘Dost acı söyler’… Yalaka ise her zaman alkışlar. Acı söyleyeniz dostsa, bunu dikkate almak zorundasınız” açıklamalarında bulunan Saadet Partisi İlçe Başkanı Fetullah Bülbül, kaynak ve raporlarla sorularımızı cevapladı.

Haber Takip Gazetesi olarak gerçekleştirdiğimiz; siyasi partilerin ilçe başkanları röportajlarında bir sonraki konuğumuz, Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Fetullah Bülbül’dü.

Aslen Erzurumlu, doğma büyüme Sultanbeylili Bülbül; eğitim hayatını İlahiyat Fakültesi ile tamamlayan, evli ve 3 çocuk babası biri olarak karşımıza çıkıyor.

Siyasete; 2001 yılında Saadet Partisi’nden mahalle gençlik başkanı olarak başladığını belirten Bülbül, devamında da kendini geliştirerek; ilçe gençlik başkanlığı, meclis üyesi adaylığı, ilçe başkanlığı ve belediye başkan adaylığı yaptığını ifade ediyor.

Ayrıca Bülbül’den ilçe başkanlığının yanı sıra, ticaretle de uğraştığını öğreniyoruz.

Röportajın sonunda; bilgi, birikimi ve söylemleri ile ‘tam bir siyaset adamı’ diyerek şekillendirdiğimiz Bülbül, sorularımıza işte şöyle cevap verdi:

Saadet Partisi’nin çalışmalarından biraz bahseder misiniz?

Saadet Partisi’nin Sultanbeyli’deki teşkilat yapısı, Türkiye’deki bütün il ve ilçelerde olduğu gibi aynı. İlçe yönetimimiz, mahalle, kadın kolları ve gençlik kolları teşkilatlarımız var.

Teşkilat olarak yoğun bir mücadelede içerisindeyiz. İlçemizin 15 mahallesinde haftalık toplantılar yapıyoruz. Bu toplantılar ile birlikte saha çalışmaları ortaya koyuyoruz. Tabi dediğimiz gibi; Saadet Partisi Türkiye’nin her ilçesinde bu çalışmaları gerçekleştiriyor.

Sultanbeyli’de Saadet Partisi’ne ilgi nasıl?

Malumumuz bir pandemi süreci yaşadık. Bu sürecin insanlarımız üzerinde sosyolojik ve psikolojik olumsuz neticeleri oldu.

Türkiye genelinde yapılan anketlere baktığımızda partiye karşı çok ciddi oranda kararsız bir kitle var. Sultanbeyli genelinde de böyle bir kitle var. İlçede bu kitleye dokunmak, kendimizi tanıtmak, bazı noktalarda çözüm yollarımızı sunmak için çalışmalar yapıyoruz.

Örneğin; şu anda bir seçim döneminde olmadığımız halde her gün televizyonlarda ‘seçim ittifakları’ konuşuluyor. Saadet Partisi olarak biz, Türkiye’nin gerçek gündeminin seçim olmadığını, bu konuların seçim zamanı geldiğinde konuşulması gerektiğini söylüyoruz. Asıl gündemimiz seçim değil, geçim. İnsanlarımızın geçimle alakalı sıkıntılarının olduğunu vurgulamak için ‘geçim ittifakı’ başlattık.

Alım gücünün düştüğü, fiyatların uçtuğu bir dönemde insanlarımız üzerinde ileriye dönük karamsarlıkların olduğunu görüyoruz. Bu manada dokunduğumuz kitleden olumlu dönüşler alıyoruz. Tabi bunun yetmediğini ve daha geniş kitlelere dokunmamız gerektiğini biliyoruz. Bunun için yoğun bir gayret içerisindeyiz.

Geçim İttifakı’ndan kısaca bahseder misiniz?

Bu konuda bir şeye dikkat çekmek istiyoruz. İktidarı ve muhalefeti ile birlikte, tabiri caizse ‘horoz dövüşünü’ bir kenara bırakalım. Gerçek gündeme odaklanalım. İktidar bu noktada eksikliklerini görsün, telafi etsin; muhalefet de iktidarı gerçek gündeme çeksin ve halkın kanayan yarasına merhem olsun. Türkiye’de bütün siyasi kuruluşların gündemde olması gereken noktaya dikkat çekmek için geçim ittifakına ihtiyaç var.

Saadet Partisi’nin politikaları neler?

Şu anda ülkemizde en temel problem kutuplaşma. Yani fikir hürriyeti dediğimiz bir kavram var. İnsanlar hakaret olmadan, temel kurallara, kanunlara aykırı davranmadan fikrini yerine getirmelidir. Bu manada çok ciddi bir problem var. Bu da kutuplaşmaya sevk ediyor.

Saadet Partisi’nin politikalarının başında kutuplaşma sıkıntısına dikkat çekmek geliyor. Örneğin partiler arasında bayramlaşmayı Türkiye siyasetine Rahmetli Necmettin Erbakan hocamız kazandırmış.

Ülkemizde adalet, sosyal yapı, gelecek, gençlerimiz ile alakalı ciddi kaygılarımız mevcut.

Saadet Partisi’nin web sitesinde politikalar kurulumuz (Saadet Nasıl Çözer) var. Buradan tüm kardeşlerime; ülkenin gündemini meşgul edecek bütün başlıklar ile alakalı, partimizin çözüm raporlarını okumalarını istirham ediyorum.

Toplumu ilgilendiren önemli konularda belediye ile iş birliği halinde misiniz? Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ile aranız nasıl?

Biz Sultanbeyli ile alakalı önemli konularda raporlar hazırlıyoruz. Bu raporları da belediyeye sunuyoruz. Belediyenin harcama kalemlerinden tutun, yönetimde eksik gördüğümüz noktalara kadar raporlar hazırladık. En son hazırladığımız rapor mülkiyet sorunu.

Büyükşehir bu konu ile ilgili hazırladığı bir raporda, ilçedeki binaların yüzde 85’ine risk oranı biçti. Buradan da Büyükşehir’e konu ile ilgilendikleri için teşekkür ediyorum.

Belediye başkanlığına aday olduğum zaman; tapu süreci, tapu bedelleri, kentsel dönüşüm, donatı alanlarının çözümü ile alakalı ortaya tespitler koyduk. Bu tespitlerimiz netice görmedi, halk yine Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin’den yana oldu.

Tabi halkın tercihine saygı duyuyoruz. Seçim bitti. Tapu bedelleri resmi olarak vatandaşlara aktarılmaya başlayınca, fahiş fiyatlar protesto edildi. Bunun üzerine Saadet Partisi olarak biz, donanımlı ve alanında uzman, hatta içerisinde Saadet Partili olmayan arkadaşlarla bu raporları hazırladık. Bu raporların içerişinde çözüm önerilerimiz var. Bunları belediye başkanımıza aktardık. Sonrasında 12 bin imza topladık. Bu imzalarımızı da Saadet Partisi milletvekilimiz aracılığı ile TBMM’ye sunduk. Bu fiyatların revize edilmesi için kanun teklifinde bulunduk. Fakat sonrası bizi aştı… TBMM’de grubumuz olmadığı yetkimiz de yok.

Belediye başkanımız, ilçe başkanlarımız ile aramız çok iyi. Hepsini de seviyoruz. Bazılarını abi olarak görüyorum. Ama bu görmüş olduğum yanlışı, eksikliği dile getirmeme engel değil. Hatta atalarımız der ki “Dost acı söyler”… Yalaka ise her zaman alkışlar. Acı söyleyeniz dostsa, bunu dikkate almak zorundasınız.

Buradan yine Büyükşehir’e bir şey söylemek istiyorum:

AK Parti 2019’da Sultanbeyli’ye metroyu taahhüt etmişti. Ama yapmadılar. Vatandaşlarımız bunu bilsin. Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi metro ile alakalı çalışmalar başlattı, teşekkür ediyoruz. Ama şöyle bir durum söz konusu:

Bu ilçede bir çalışma başlatıyorsunuz… Ana arterde bir çalışma başlattığınız zaman; en azından kendi partinizin yetkilileri ile bir araya gelerek, “İlçede trafik sıkıntısı olabilir mi, nasıl bir metot uygulayalım? diye sorsaydınız…

Metro 2024’ün sonuna hedefleniyor. 2024’ün sonuna kadar böyle plansız devam edilirse, halkın trafikte psikolojisi bozulur. Bir taraftan bir adım atıyorsunuz, tebrik ediyoruz ama bir taraftan da plansız çalışıyorsunuz. Böyle hassas bir konuda bile, bir araya gelemiyorsak vatandaşın hali ne olacak?

Sultanbeyli Belediyesi’nin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilçedeki performansları hakkında bir değerlendirmede bulunur musunuz?

Sorunuza yönelik ben de, Sultanbeyli Belediye yetkililerine şu soruyu sizin aracılığınız ile sormak istiyorum:

Sultanbeyli’ye değer katmak adına; pandemi döneminde bütçeden 18 trilyon harcanmış. Fakat insanların sokağa çıkma yasaklarının olduğu bu dönemde hangi faaliyetler, nasıl yapıldı? Biz bunlardan habersiziz. Bütçenin nereye gittiğini açıklasınlar. Artık bu israfları terk edelim.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi açısından da şunu söylemek istiyorum:

Sultanbeyli’ye 2 buçuk yıldır hizmet veriyorsunuz. Yaptığınız harcamaları, verdiğiniz sözleri tutup tutmadığınızı partimiz araştırıyor. Büyükşehir’e de ciddi itirazlarımız var ama henüz raporumuz hazır değil.

Bu söylemlerinizin ardından, Sultanbeyli’de yapılan iyi bir projeyi açıklayabilir misiniz?

Sultanbeyli Devlet Hastanesi, ilçemiz için büyük bir ihtiyaçtı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fakat hastanenin yerine itiraz ediyorum.

Gişelerin giriş çıkış olayı da vatandaş için büyük kolaylık sağladı. Gölet ilçemizin güzel bir kazanımı. Okullar ile atılımlar yapılıyor ama yetersiz olduğunu düşünüyorum.

Herhalde bırakın İstanbul’u, Türkiye’de her tarafı ormanla kaplı ama içerisinde mesire alanı olmayan tek ilçe belki de Sultanbeyli’dir. Bu konuda belediye yeni bir çalışma başlattı diye biliyorum. Mesire alanı ilçe için ciddi bir ihtiyaç. İnşallah en kısa sürede tamamlanır.

Z kuşağına buradan ne söylemek istersiniz?

Onlardan sadece şunu rica ediyorum. Bir konu ile alakalı detaylı araştırma yapsınlar, bu siyasilerle ya da toplumla alakalı olabilir. Gençlerimizin kendilerince doğru gördükleri kanaatleri, etraflarındaki insanlara ve büyüklere dile getirmesi gerekiyor. Geleceği hepimiz birlikte inşa edeceğiz.

Sosyal medyadan milletvekilimiz Abdulkadir Karaduman Bey’i takip ederek, Saadet Partisi’nin gençlik üzerindeki beklentilerini, çözüm önerilerini TBMM’de grubumuz olmamasına rağmen mecliste nasıl mücadele ettiğini görsünler. Gördüklerinde Saadet Partisi’nin kendi partileri olduğunu fark edecekler. Ailemize dahil olacaklar ve inşallah geleceği birlikte inşa edeceğiz.

Röportaj için çok teşekkür ederiz.

Teşrif ettiğiniz için ben teşekkür ederim.

 

EN ÇOK KAZANANLAR

 • TEZOL18.44 9.96%
 • GARFA10.28 9.95%
 • AKYHO2.71 9.72%
 • EGCYH1.27 9.48%
 • GLRYH2.62 8.71%

EN ÇOK KAYBEDENLER

 • ISKPL7.21 -9.99%
 • KTSKR64.90 -9.99%
 • IHGZT1.05 -9.48%
 • NUGYO14.69 -9.43%
 • ORCAY16.92 -8.29%

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

 • THYAO12.72 2.00%
 • GARAN9.39 -1.16%
 • GUSGR6.14 -4.81%
 • EREGL17.04 -0.41%
 • YEOTK51.40 -0.77%

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

DÖVİZ KURU

BIST100 1.419.43 % 0,10
DOLAR 8.6410 % 1,26
EURO 10.1264 % 0,65
BITCOIN 47.977.93 % 2,10
ÇEYREK ALTIN 797.93 % 1,56
GRAM ALTIN 489.64 % 1,17