GENÇ LİDER İLE GENÇ BİR PARTİ: YENİDEN REFAH « Haber Takip

17 Eylül 2021 - 12:15

GENÇ LİDER İLE GENÇ BİR PARTİ: YENİDEN REFAH

GENÇ LİDER İLE GENÇ BİR PARTİ: YENİDEN REFAH
Son Güncelleme :

18 Temmuz 2021 - 14:29

 

 

Yeniden Refah Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Adem Yılmaz: Kıymetli halkımıza şunu söylemek istiyorum; biz Yeniden Refah Partisi olarak, hangi parti yapmış olursa olsun, halkımızın yararına olan bütün çalışmaların destekçisi olacağız. Yapılacak her türlü yanlışın da karşısında olacağımızı bilin isterim.

Siyasi partilerin ilçe başkanları ile başlattığımız röportaj serisinin bir yenisini; Yeniden Refah Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Adem Yılmaz ile gerçekleştirdik.

İlçe Başkanı Adem Yılmaz; 1978 Gümüşhane doğumlu, 1984 yılından beri Sultanbeyli’de ikamet eden ve 3 kız babası biri olarak karşımıza çıkıyor.

Sultanbeyli’nin çok eski günlerinde bizzat yaşamış Yılmaz, ta o zamanlardan şu anki halini görmüş bir ilçe başkanı olarak kendisini tanıtıyor.

İlçe Başkanı Yılmaz, hoş sohbetimizin ardından sorularımızı işte şöyle cevaplıyor…

 

Yeniden Refah Partisi olarak çalışmalarınız nasıl gidiyor?

Benim için siyaset, 1992’de çocukluk yıllarımda Refah Partisi’ne girişimle başladı. Refah Partisi’nin kapanışıyla önce Fazilet Partisinin, ardından da Saadet Partisi’nin gençlik kollarında hizmette bulundum. Sonrasında Erbakan Vakfı’nın kurulmasıyla beş buçuk yıl Erbakan Vakfı Sultanbeyli İlçe Başkanlığı yaptım. Sonrasında Genel Başkanımız Fatih Erbakan Bey’in vakıf üyeliğini siyasete dönüştürmesiyle birlikte Yeniden Refah Partisi’nin ilçe başkanlığını üstlendim.

Sultanbeyli halkının partiye ilgisi nasıl?

Sultanbeyli’de ‘Necmettin Erbakan ve Refah Partisi’ dediğimiz zaman, halkın tepkisi bizi heyecanlandırıyor. Sultanbeyli’nin kuruluşu ilk Refah Partisi ile başlıyor ve biz günümüzde bunun avantajını yaşıyoruz.

Refah Partisi olarak bizim iş bitirme belgemiz var. 1994’lü yıllarda yerel yönetimde insanlarımızı refaha kavuşturacak hizmetlerin altına nasıl imza attıysak, aynı inançla yerel yönetimi devralarak bu hizmetleri de devam ettireceğiz.

Belediye ile temaslarınız nasıl? Belediyenin performansını değerlendirebilir misiniz?

Geçenlerde belediyemiz ve ilçe partileri olarak, 12 dakika süren meclis toplantısı yaptık. Neredeyse 350 bin nüfuslu ilçemizin problemlerinin konuşulduğu meclis toplantısı sadece 12 dakika sürdü. Sultanbeyli’nin postane sorunu var. Postanelerin önünde her gün 100-150 kişilik kuyruk oluşuyor.

Bankaların önü de miting alanı gibi. Sultanbeyli’de büyük bir trafik sorunu var. Sultanbeyli’mizin etrafı ormanlarla çevrili ama mesire alanı yok.  Bunları meclis toplantısı olmazsa nerede konuşacağız…

Osmangazi Mezarlığı’na gitmek büyük bir sıkıntı. Yetkililere ring aracı konusunda talepte bulunduk ama dönüş olmadı. Bu durumlar varken ‘yorgun iktidar’ kelimesini kullanmam yanlış olmayacaktır diye düşünüyorum.

Tabii yapılanlara teşekkür ediyoruz. Kurban Bayramı dolayısıyla kurban kesim yeri yapıldı ve çok güzel oldu.

Hüseyin Keskin’le aram iyidir. Hatta bütün ilçe başkanlarıyla aram iyidir. Ancak halk menfaati işin içine girince gerekirse yanlarında, gerekirse karşılarında dururum. Mesele halkımızın menfaatini gözetip gözetmemek.

Çok güzel şeyler de yapıldı; metro yapılıyor mesela. Kurban kesim yeri çok güzel olmuş. Mecidiye Mahallesi’nde açılan park ve diğer parklar çok güzel. Çöplerimiz düzenli olarak alınıyor.

Covid döneminde parti olarak neler yaptınız?

Yeniden Refah Partisi olarak, covid döneminde kısıtlamalar nedeniyle saha çalışmalarımız az oldu. Daha çok online çalışmalar yaptık. Elimizden geldiğince halkımızın yanında olmaya çalıştık.

Kızlarınızın siyasete girmesini ister miydiniz? Gençlere buradan ne gibi tavsiyeler verirsiniz?

Kızlarımın siyasete girmesini kesinlikle isterim. Birçok kadın çok önemli yerlerde görev alıyor, kızlarım da bu yolda olsun isterim.

Genç bir lider ve genç bir parti olarak, tüm gençleri yanımızda görmek isterim. Bir olayı park köşesinde eleştirdiğinizde etkisi olmayabilir ama bir siyasi partinin içindeyken söylediğinizde etkili olacaktır. Sadece bizim partimiz değil, diğer partiler de olabilir. Genç kardeşlerimiz, sesinizi duyurmak için mutlaka siyasete dahil olun.

Kıymetli halkımıza şunu söylemek istiyorum; biz Yeniden Refah Partisi olarak, hangi parti yapmış olursa olsun, halkımızın yararına olan bütün çalışmaların destekçisi olacağız. Yapılacak her türlü yanlışın da karşısında olacağımızı bilin isterim. Tüm halkımıza yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları takip etmelerini istiyorum. Siyaset yapmak isteyen, ben de varım diyen herkesi Refah partimize davet ediyorum.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.