Haber Takip

‘AŞI BİLGİLENDİRME EKİPLERİ’ GÖREV BAŞINDA

‘AŞI BİLGİLENDİRME EKİPLERİ’ GÖREV BAŞINDA
06 Mayıs 2021 - 8:16
Koronavirüs aşı sırası geldiği halde aşısını yaptırmayan vatandaşlar için Sultanbeyli Kaymakamlığı tarafından “aşı bilgilendirme ekipleri” oluşturdu.

Kaymakamlık tarafından oluşturulan, içerisinde kamu kurum müdürleri, sağlık çalışanları, muhtarlar, okul idarecileri, öğretmenler ve cami imamlarının bulunduğu aşı bilgilendirme ekipleri, Sultanbeyli’de aşı sırası geldiği halde henüz aşılarını olmayan 65 yaş üstü vatandaşları evlerinde ziyaret ederek bilgilendiriyor.

EKİPLER ÖNCE BİLGİLENDİRİYOR, SONRA AŞILIYOR

Aşı bilgilendirme ekipleri vatandaşlara aşı olmanın faydalarını anlatıyor, aşılanma konusunda bilgi veriyor. Vatandaşların aşıya karşı olumsuz düşüncelerini ortadan kaldırabilmek için kapı kapı dolaşarak bilgilendirme çalışması gerçekleştiriyor. Yapılan birebir görüşmelerde vatandaşların kafalarındaki soru işaretleri gideriliyor. Bunun yanında ev ziyaretlerinde randevu almakta zorlanan vatandaşların randevuları da oluşturuyor. Hastaneye gidemeyecek durumdaki vatandaşlar ise ekipler tarafından hastaneye götürülerek aşılanıyor.

SULTANBEYLİ’DE 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARDA AŞILANMA ORANINI %78,25’E YÜKSELTTİK

Kaymakam Metin Kubilay konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Sultanbeyli Kayamakamlığı Vefa Sosyal Destek Ekiplerimiz tarafından aşı hakkı tanınan binlerce vatandaşımızı telefonla arayarak aşı olmanın önemi hakkında bilgilendirdik. Daha sonraki süreçte kamu çalışanlarımızdan oluşan aşı bilgilendirme ekiplerini oluşturarak sahada görevlendirdik. Yapılan tüm bu çalışmalar sonucunda Sultanbeyli’de 33 bin 592 vatandaşımıza toplam 50 bin 124 doz koronavirüs aşısı yaptık.  65 yaş üstünde bulunan 15 bin 116 kıymetli vatandaşımıza ise 26 bin 680 doz koronavirüs aşısı yaparak Sultanbeyli’de 65 yaş üstünde aşılanma oranını %78,25’e yükselttik.”

KORONAVİRÜS’LE MÜCADELEDE EN ÖNEMLİ SİLAHIMIZ AŞI

“Aşılama toplumsal bağışıklığın sağlanmasında en önemli silahlarımızdan bir tanesi. Vatandaşlarımızı aşılayarak Covid-19’a karşı bağışıklığını sağladığımızda kıymetli büyüklerimizi, yakınlarımızı ve çocuklarımızı bu hastalıktan koruyabilir ve eski sağlıklı günlerimize kavuşabiliriz. Aşı hakkı tanınan ve henüz koronavirüs aşılarını olmayan tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum.” dedi.