Haber Takip

SULTANBEYLİ KAYMAKAMLIĞI YÜZLERCE GENCİN YANINDA OLDU

SULTANBEYLİ KAYMAKAMLIĞI YÜZLERCE GENCİN YANINDA OLDU
16 Nisan 2021 - 9:56
Sultanbeyli Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve İstanbul Çocukları Vakfı’nın destekleriyle yürütülen “Eğitime Ara Veren Gençlerimizin Eğitime Devamı ve İşe Yerleştirilmesi Projesi” kapsamında ilçede yaşayan lise çağındaki eğitimine ara vermiş 1.196 dezavantajlı genç eğitim-öğretim sürecine dâhil edilerek işe yerleştirildi.

2017-2020 yılları arasında “Eğitime Ara Veren Gençlerimizin Eğitime Devamı ve İşe Yerleştirilmesi” projesi kapsamında Sultanbeyli Mesleki Eğitim Merkezinde çeşitli kurslara (berberlik, kuaförlük, elektrik, elektronik, aşçılık, et ve et ürünleri işlemeciliği, giyim ve moda tasarımı, makine teknolojisi vb.) kayıtları yapılan toplam 1.196 öğrenci işe yerleştirildi.

İstanbul Çocukları Vakfı tarafından 2017-2020 yılları arasında 76 bin TL destek verilen “Eğitime Ara Veren Gençlerimizin Eğitime Devamı ve İşe Yerleştirilmesi Projesi” kapsamında;

Projeye dahil edilen gençler ilçedeki işyerlerinde işe yerleştirilerek, haftanın belli günleri Mesleki Eğitim Merkezi’nde çalıştıkları iş koluyla ilgili eğitim almaları sağlandı.

Projeye dâhil edilen gençler açık öğretim lisesine de kaydedilerek, eğitimlerine devamı sağlandı.

Sultanbeyli Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim-öğretim gören ihtiyaç sahibi 225 gence kıyafet yardımı yapıldı.

Sultanbeyli Mesleki Eğitim Merkezine ihtiyaç duyulan bazı malzemelerin alımı gerçekleştirildi.

Gençlerle birlikte, Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii, Yerebatan Sarnıcı, 1453 Panorama Fetih Müzesi, Denizcilik Müzesi, İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi, Hafıza 15 Temmuz Müzesi ve 15 Temmuz Abidesi, Kazım Karabekir Müzesi gibi İstanbul’umuzun tarihi, kültürel ve sosyal mekânlarına geziler düzenlenerek meslek edindirmenin yanı sıra gençlerin milli manevi değerlerine katkıda bulunacak çalışmalar yapıldı.

SULTANBEYLİ’DE GENÇLERİMİZ HEM OKUYOR HEM DE MESLEK SAHİBİ OLUYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay “Anadolu’nun çeşitli yerlerinden göç ederek ilçemize yerleşen birçok olumsuzluktan dolayı eğitim hayatından uzaklaşan gençlerimizi “Eğitime Ara Veren Gençlerimizin Eğitime Devamı ve İşe Yerleştirilmesi” projesi sayesinde yeniden eğitim hayatıyla buluşturduk. Verdiğimiz mesleki eğitimle iyi bir usta, iyi bir meslek elemanı olmasını sağlamaya çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Bu eğitimleri verirken aynı zamanda da İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarına düzenlediğimiz gezilerle gençlerimizin motivasyonlarını üst seviyeye çıkarmaya çaba gösterdik. Amacımız gençlerimizin hem okuması hem de iyi bir meslek sahibi olmasını sağlamak. Gençlerimiz bizim için çok değerli, her nefes alışverişimizde gençlerimizin ve öğrencilerimizin sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz.”

“Projenin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen İstanbul Valimiz ve İstanbul Çocukları Vakfı Başkanı Ali Yerlikaya’ya ve yönetimine Sultanbeyli Mesleki Eğitim Merkezimizde görev yapan tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.