Haber Takip

ÜMRANİYE’DE ÜCRETSİZ DİYETİSYENLİK HİZMETİ

ÜMRANİYE’DE ÜCRETSİZ DİYETİSYENLİK HİZMETİ
15 Nisan 2021 - 7:27
Ümraniye Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi’nde bulunan Beslenme Eğitimi ve Diyetisyenlik Hizmeti’nden ücretsiz yararlanan binlerce vatandaş sağlıklı beslenme programları sayesinde fazla kilolarından kurtulmaya devam ediyor.

Ümraniye Belediyesi, dengeli ve sağlıklı beslenme konusunda büyük bir titizlikle çalışmaya devam ediyor. Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi’nde faaliyet gösteren Beslenme Eğitimi ve Diyetisyenlik Hizmeti sayesinde vatandaşlar tekrar kilo alma riskinden kurtulurken, obeziteye bağlı gelişebilecek olan kronik hastalık riskleri de minimum düzeye indiriliyor.

Diyetisyenlik hizmetine başvuran binlerce vatandaş sağlıklı şekilde kilo verirken, merkeze başvuran obezite hastası vatandaşların; diyetisyen kontrolünde, kan değerlerine bakılarak, yaşlarına ve gereksinimlerine göre beslenme programları yapılarak sağlıklı kilo vermeleri sağlanıyor. Merkezin amacı boy/kilo indeksine göre takip altına alınan vatandaşların kiloya bağlı oluşabilecek kronik hastalık riskini minimuma indirmek ve yaşam kalitelerini arttırmak.

5.649 KİŞİ HİZMETTEN YARARLANDI

Hayata geçirilen diyetisyenlik hizmeti ile kilo problemi yaşayan Ümraniyeliler daha sağlıklı bir yaşam elde ediyor. Bu güne kadar 9 yaş ve üzeri 5.649 kişi bu hizmetten yararlandı. Kan tahlillerini yaptırdıktan sonra merkeze başvuran vatandaşlar diyetisyen tarafından hazırlanan tıbbi beslenme tedavileri ile kalıcı olarak kilo verebiliyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen 18 yaş üstü vatandaşlar kan tahlilleriyle beraber merkeze başvurabilir.

Beslenme Eğitimi ve Diyetisyenlik Hizmeti’nden yararlanmak isteyen vatandaşlar; 0216 328 35 39 nolu telefondan randevu alabilirler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.