Görüşmelerin temelinde ülke menfaati yatıyor « Haber Takip

26 Kasım 2021 - 18:50

Görüşmelerin temelinde ülke menfaati yatıyor

Görüşmelerin temelinde ülke menfaati yatıyor
Son Güncelleme :

25 Temmuz 2012 - 14:18

Son günlerde Türkiye siyasi gündemine düşen AK Parti ve HAS Parti’nin birleşme girişimlerini Halkın Sesi Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Oktay Karataş ile konuştuk. HABER TAKİP’ten Ömer Faruk Gerçek ve Recep Karakoç’un sorularını yanıtlayan Oktay Karataş, AK Parti ve HAS Parti arasında yürütülen görüşmeleri, “Ülke menfaati için yapılan görüşmeler” şeklinde yorumladı. AK Parti ve HAS Parti arasında yürütülen görüşmelerin ülkenin; birliği, beraberliği ve menfaatleri doğrultusunda yapıldığını ve Genel Başkan’ın arkasında olduklarını ifade ederek, “Bunu herkes içine sindirecek” ifadelerini kullanan Oktay Karataş, “Ne olursa olsun, ayrılıktan yana değiliz, birlik beraberlik ve diyalogdan yanayız… Görüşmelerin şahıslar arasında şahsi hesaplarla yapıldığı görüşüne katılmıyorum. Görüşmeler partiler arasında ülke menfaatleri gözetilerek yapılmaktadır.” dedi.

İl başkanlarından destek açıklaması geldi

Bu süreç bizler için sürpriz oldu. İş pişirildikten sonra teşkilatların haberi oldu. Bundan dolayı hem sürpriz yaşadık hem de küçük bir gönül kırgınlığı oldu. İlk günler bu şoku yaşadık ama sağduyulu düşünmeye başlayınca insan nefisini bir kenara koyabiliyor.  Genel Başkanımızı takip ediyoruz. Partinin alt kademelerinde istişaremizi yaptık. Arkadaşlarımızın ağır basan eğilimi, birleşimin fayda getireceği yönünde.  Malumunuz İl Başkanları toplantısı yapıldı oradan da destek noktasında bir açıklama yapıldı. Genel Başkan görüşmeleri teşkilatlarından aldığı mesajlar doğrultusunda sürdürüyor.

Önemli olan ilkelerdir…İlkelerle hareket etmektir. Bizleri Siyasete başlatan sebepler neyse ne söylediysek arkasındayız  hiçbir has parti mensubu fikrinden vazgeçmiş değildir.

Siyasette sonuç almak çok önemlidir ideallerimiz çözüm önerilerimiz hayata geçecekse ve neticede bu milletin faydasına bir süreç işleyecekse herkes nefsini bir kenara bırakıp hayırlısı olması için kendine düşeni yapmalıdır.Bu akparti teşkilatları için de has parti teşkilatları için de geçerlidir.

Kafa yorulması gereken asıl mesele  fertlerin ve toplumun nasıl yetiştirilip geliştirileceğidir. Daha fazla refahın daha fazla demokrizim gündemimizde bular var. Verilen görevler de makamlarda geçicidir.

Biz süreci de bu bağlamda değerlendirdiğimizden tevekkülle yolumuza devam ediyoruz.

Oktay Karataş AK Partili olacak mı?

Bunlar bana göre çok önemli değil … Ben bundan sonra siyasete devam eder miyim, etmez miyim, bunu zaman gösterecek. Daha önce de belirttiğim gibi beni ve arkadaşlarımı siyaset yapmaya sevk eden sebepler hala duruyor. Şimdiye kadar Has Parti çatısı altında Genel Başkanımız liderliğinde bir şeyler söyledik yapmaya çalıştık bundan sonra da  bizi bir araya getiren prensipler ve programlardan taviz vermeden gücümüz yettiğince devam edeceğiz. Eğer taviz vereceksek siyaset yapmayacağız biz bu halka böyle söz verdik sözümüzden de dönmeyeceğiz.

Bu süreçte her kafadan ses bir  çıkması normaldir. İnsanlar bazen nefsi bazen de cahilane söylemlerde bulunabilir. Kimin ne söylediği değil işin aslı bizim için önemlidir ve biz Genel başkanımız sayın Numan Kurtulmuş’un basit hesaplarla hareket etmeyeceğini bunu iddia etmenin de kimsenin haddi olmadığını söylüyoruz.

Kamuoyu bu birleşmeyi nasıl algılayacak?

Tabi bu süreçte birçok şey yazılıp çizilecek ama demokratik bir toplumda siyasete yön veren şey halkın talep ve refleksleridir. Seçmen nazarında (ak parti ve has parti seçmeni) bu süreç önemli oranda olumlu karşılanıyor. Zira Ak Parti seçmeni Tayyip beyden sonra başbakan olarak Numan beyi istiyordu  büyük ölçüde.

Bizler de Has Parti kurulduğunda Numan beyin duruşunu söylemlerini ve vizyonunu destekledik ve kendisini başbakan olarak görmek istedik. Bu süreçte sadece Has parti teşkilatı değil toplumun her kesiminden insanlar  Genel başkanımızı ve partimizi takip etti dikkatle izledi. Söylenen her şey işlenen her fiil toplumun faydasınaydı. Toplum bunun farkında dolayısıyla halk nazarında kabul gören bir süreç. Hayırlısı olur inşallah.

Ben insanlarımıza Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş’u yakından takip etmelerini öneriyorum… Ülkemiz siyaseti ve geleceği adına önemli bir dönüm noktasındayız. Süreç sonlanmış değil sabırla takip etmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.