Gerçek, Sultanbeylispor kulübü başkanlığına seçildi « Haber Takip

23 Ekim 2021 - 00:44

Gerçek, Sultanbeylispor kulübü başkanlığına seçildi

Gerçek, Sultanbeylispor kulübü başkanlığına seçildi
Son Güncelleme :

13 Haziran 2012 - 17:36

Gazetemizin ortaklarından ve Sultanbeylispor yönetim kurulu üyesi Ömer Faruk Gerçek, 9 Haziran Cumartesi günü yapılan Sultanbeylispor’un olağan genel kurulunda Sultanbeylispor kulübü başkanlığına seçildi.

 

Sultanbeylispor’un 9 Haziran Cumartesi günü kulüp binasında yapılan genel kurulda Divan başkanlığına üyelerin teklifiyle Sultanbeyli Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu müdürü Ekrem Yıldırım getirildi. Divan iyeliklerini ise Ali Sait Çolak ve Mustafa Osmanoğlu yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal marşı’nın ardından başlayan genel kurulda önce Ali Sait Çolak başkanlığındaki eski yönetim kurulu ibra edildi.

 

Çolak teşekkür etti

Bu sırada söz alan Çolak, tüm çalışma arkadaşlarına ve Teknik direktörlerine ve sporcularına özverilerinden dolayı teşekkür etti. Geçtiğimiz sezonda yaşanan zorluklara rağmen kendisine destek olanlara teşekkür eden Çolak yeni dönemde de yönetim kurulu üyesi olarak hizmete devam edeceğini belirterek yeni yönetim kurulu üyelerinin Sultanbeyli markasını en iyi şekilde temsil edeceğini ve Sultanbeyli gençliğine hizmet edeceğini vurguladı.

 

Divana tek liste geldi

Sonrasında kulüp tüzüğüne yönelik bazı tadilat ve düzenlemeler görüşülerek kabul edildi. Kongrede divana tek liste geldi. Yönetim kurulu üyesi Ömer Faruk Gerçek’in sunduğu liste yapılan oylamada kongre üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi.

 

Gerçek, Projelerini anlattı

Seçimin ardından söz alan ve listesine olan teveccühten dolayı Sultanbeylispor kongre üyelerine teşekkür eden Gerçek, maddi ve manevi zor şartlara rağmen tüm dallarda Sultanbeyli’yi ve Sultanbeylispor’u başarıyla temsil eden önceki kulüp başkanı Ali Sait Çolak ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, tüm olumsuzluklara rağmen Sultanbeylispor geçtiğimiz sezon adından İstanbul’da başarıyla söz ettirdi, dedi.

Yeni döneme ilişkin projelerini de kongre üyelerine aktaran Gerçek, Ülkemize ve Sultanbeyli’ye yakışır bir gençlik yetiştirmek istediklerini belirterek, tüm Sultanbeyli’lileri, gençliği kötülüklerden koruyan bir uğraş dalı olan çeşitli spor dallarında faaliyet gösterecek olan Sultanbeylispor’a maddi ve manevi destek olmaya çağırdı.

Kendi çocuklarımızı korumanın, aslında bölgedeki tüm çocuklarla ilgilenmekten geçtiğini belirten Gerçek, biz yaşadığımız bölgedeki gençleri ne kadar sağlıklı ve doğru yetiştirirsek kendi çocuğumuzu da o kadar korumuş oluruz, dedi.

Yeni dönemde gençlerle sadece spor dallarında değil, toplumsal davranış, eğitim ve öğretimlerinin takibi ve aileleriyle birlikte etkileşim içinde, teknolojiyi de kullanarak komple bir metod üzerinde çalışmak istediklerini belirtti.

Herkes duyarlı olmalı

Sultanbeyli’de yöneticileri, STK temsilcilerini ve esnafı da gençliğe hizmet anlamında duyarlı olmaya çağıran Gerçek, bu tür faaliyetlerin, derneklerde veya STK’larda birkaç kişinin üzerine yıkılması halinde istenilen sonucun alınamayacağını belirten Gerçek “Yaşadığımız yerlerin ve toplumun o bölgede bulunan akil kişiler üzerinde hakları vardır. Bu sorumluluktan kaçamayız, kaçmamalıyız. Özellikle genç nüfusu çok fazla olan ve gençlerinin de diğer ilçelere göre daha fazla desteğe ihtiyacı bulunan Sultanbeyli’de hepimiz sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz” dedi.

 

Genel Kurul sonucunda Sultanbeylispor’un yeni yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Ömer Faruk Gerçek, Cengiz Büyükyılmaz, Hayri Çuvalcı, Ahmet Sadıkoğlu, Ali Sait Çolak, Kadem Türkan, Vecdi Bayraktar, Recep Karakoç, Orgay Ural, Ekrem Yıldırım, Ahmet Çavuş, Yakup Yılmaz, Mustafa Osmanoğlu, Yıldıray Yıldırım

 

Denetleme kurulu:

Sebahattin Çolak, Sabit Bilici, Sinan Çolak, Göksal Çalık, Bünyamin Osmanoğlu

 

Ömer Faruk Gerçek, kimdir?

1968 yılında İstanbul/Tuzla’da doğdu. İlkokulu 1974 yılında Beyazıt Koca Ragıp Paşa İlkokulu’nda başladı, 1975 yılında Sultanbeyli’ye yerleşti, 1989 yılında Üsküdar İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1994 yılında, Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Bilgi ve Belge Yönetimi (Archives Management) Bölümünü bitirdi.

1995 yılında Askerlik hizmetini Erzincan 3. Ordu Karargâh Komutanlığı’nda, Komutanlık Arşivi’nde tamamladı. Askerlik hizmetinden sonra, baba mesleği olan yayıncılığa devam etti.

2004 yılında İstanbul Anadolu Yakası’nda haftalık yayın yapan Gerçek Medya ve Gerçek Vizyon adlı gazeteleri kurarak gazeteciliğe başladı. 2011 yılında ise İstanbul Anadolu yakasının ilk günlük gazetesi olan Haber Takip’i ilçedeki diğer gazeteci arkadaşları Recep Karakoç ve Ahmet Işıkdağ ile birlikte kurarak yayıncılık hayatına devam ediyor.

Ömer Faruk Gerçek, ayrıca, İlim Yayma Cemiyeti Sultanbeyli şube başkan yardımcılığı, Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti AYGAD yönetim kurulu üyeliği görevlerinde de bulunuyor. Ömer Faruk Gerçek, evli ve 2 çocuk babası.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.