Sultanbeyli sancılı bir döneme giriyor! « Haber Takip

12 Ağustos 2022 - 11:36

Sultanbeyli sancılı bir döneme giriyor!

Sultanbeyli sancılı bir döneme giriyor!
Son Güncelleme :

30 Mayıs 2012 - 15:53

Has Parti Sultanbeyli ilçe başkanı Dr. Oktay Karataş Parti ve Sultanbeyli gündemi üzerine bir basın açıklaması yaptı. Karataş, Sultanbeyli’nin 2B başta olmak üzere temel sorunlarına işaret ederek açıklamalarda ve ikazlarda bulundu.

 

Yerel basına büyük iş düşüyor!

 

Halkın Sesi Partisi Sultanbeyli Teşkilatı ilçenin gündeminde olan konularla ilgili açıklama yaptı. Gazetemize konuşan Has Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Dr. Oktay Karataş, bundan sonra gündeme ilişkin konularla alakalı sizlere değerlendirmelerimizi iletecek, yerel basın vasıtasıyla kamuoyuna mesajımızı ulaştırmaya çalışacağız dedi.

Konuşmasının devamında şu sözlere yer veren Karataş, Halkın Sesi Partisi olarak yerel basın organlarının bölgesel anlamda etkisini ve önemini biliyor buna değer veriyoruz. Bu düşüncelerle siz değerli basın mensubu arkadaşlarla daha sık bir araya gelip fikir alışverişi yapmayı ve sizler aracılığıyla ne yapmak istediğimizi nasıl yapacağımızı partimizin ve medeniyet hareketimizin ne anlama geldiğini varlık sebebimizi daha fazla kitlelere ulaştırmayı arzuluyoruz. Biz biliyor ve inanıyoruz ki doğru ve yapıcı muhalefet yapılırsa ve basın yayın organları da bu işe hakkaniyetle ve samimi destek verirse iktidarda kim olursa olsun kendine ve icraatlarına çeki düzen verecektir. Bu bizim iktidarımızda da böyle olmalıdır. Bu anlamda muhalefete ve basına büyük iş düşmektedir. İktidar sahipleri, tabiri caizse başıboş bırakılmamalıdır. Böyle kısa bir girişten sonra bir duyuru ve ilçemiz hakkında birkaç meseleye dikkatinizi çekeceğim.

 

3 Haziran’daki İlçe Kongremize davet ediyoruz

Gazetemiz aracılığı tüm halkı 3 Haziran yapılacak olan kongreye davet eden Karataş: ‘Halkın Sesi Partisi ülke genelinde kongre sürecine girmiştir. Sultanbeyli teşkilatı olarak bizler de ilçe kongremizi 3 Haziran Pazar günü Kapalı spor salonunda Genel Başkanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da katılacağı güzel bir organizasyonla gerçekleştireceğiz inşallah. Halkın Sesi Partisi olarak yeni Türkiye’nin yeni siyasi oluşumunda bizlere önemli görevlerin düştüğüne inanıyor bu sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz. Ve yeni dönemde başta Sultanbeyli olmak üzere daha birçok ilçe ve illerde Has Parti kadrolarının iş başında olacağını temenni ediyor ve bu ideal doğrultusunda azami gayret sarf ediyoruz. Bu bağlamda 1. olağan kongremiz bizim için bir dönüm noktası olacaktır. Halkın Sesi Partisi Sultanbeyli teşkilatı bu kurultaydan güçlenerek çıkacak ve yönetime talip güzide bir kadro oluşturacaktır. Ben sizin aracılığınızla tüm halkımızı 3 Haziranda ki demokrasi şölenimize davet ediyorum’ ifadelerini kullandı.

 

Sultanbeyli halkını mağduriyet bekliyor!

2B konusunda da açıklamalarda bulunan Karataş: ‘malumunuz Sultanbeyli bu aralar sancılı bir dönem geçirmektedir. Kastettiğim Sultanbeyli’nin tapu ve imar meselesidir. Bir diğer adıyla 2B ve hisseli tapulu arsaların tapu problemleri nasıl imara açılacağı meselesi. Bu saydığımız problemler elbette ivedilikle çözüme kavuşturulmalıdır. Aksi halde ilçemizin modernleşmesi ve imajının düzelmesi imkânsızdır. Fakat bu mesele halledilirken önce devletin kasası, ya da doymak bilmeyen rantiyeciler değil halk nazara alınmalı ve halkı mağdur etmeyecek bir çözüm bulunmalıdır. Hele hele mevcut iktidarı her platformda destekleyen ilçemiz halklına mağduriyet yaşatacak bir uygulama yöneticileri ciddi sıkıntıya sokacaktır. Maalesef şimdiye kadar gelinen süreçte halkın yüreğine su serpecek bir gelişme olmamıştır. Aksine gün yüzüne çıkan kararlara bakılırsa bu halk mağdur olacaktır. Sultanbeyli halkı diken üstündedir. Zira hem belirlenen rayiç fiyatlar çok yüksektir. Hem de TBMM komisyonlarında %50 olarak belirlenen bedeller genel kurulda Ak Partililerce %70’e çıkarılmıştır. Bu uygulamada halk yoktur. Halkın sesi yoktur. Üzülerek ifade etmek zorundayım ki bu kararlar hayata geçerse halkın iniltisi ve bedduasından başka bir şey de duyulmayacaktır. Biz Has Parti Sultanbeyli teşkilatı olarak bu konuyu yakından takip ediyor alanında uzman isimlerle fikir alışverişi yapıyoruz. Bu meseleyi sonuna kadar takip edeceğiz gerektiğinde müdahil olacağız ve her zaman halkın yanında halkın sesi olacağız’ dedi.

 

İlçe yetkilileri imza toplamamıza mani oldular!

Karataş: ‘Rayiç bedellerin çok yüksek olduğu ve düşürülmesi gerektiği konusunda kent meydanında imza kampanyası başlatmak istedik ama ilçe yetkilileri buna müsaade etmedi. Tenha bir yer göstererek bu en tabi harekete dahi bir nevi mani oldular.

Ama biz dilimiz döndüğünce gücümüz yettiğince doğruları anlatacak yönetici kardeşlerimizi uyaracak ve her zaman halkın yanında yer alacağız. Başka türlü ilerleme kaydetmemiz mümkün olmayacaktır’ dedi.

 

Sultanbeyli’de eğitim sorunu hala çözülemedi!

Eğitim konusunda değinen ilçe Başkanı Oktay Karataş: ‘ilçemizin bir diğer sorunu eğitim sorunudur. Hala istenilen seviyede eğitim, araç gereç, metod ve fiziki şartlara ulaşmadığımız aşikârdır. Hala sınıflarımız çok kalabalık, öğretmen açığı olan okullarımız mevcut binalarımızın fiziki koşulları yetersiz. Hala bazı okullarımızda sonu gelmeyen tadilat ve tamirat işleri var. Sezon bitti tadilatlar bitmek bilmedi. Yetkililer duyarsız, eğitimciler sorumsuz davrandıkça ve halk tepkisiz durdukça bu problemler sürüp gidecektir.

 

Sultanbeyli esnafı da zor durumda!

Konuşmasını şu sözlerle sürürden Karataş: ‘Sultanbeyli gençleri işsiz, çalışanların birçoğu da ya başka ilçelere gitmekle ya da sigortasız ruhsatsız atölyelerde ucuza köle gibi çalıştırılmaktadır. Çalışma koşulları ve kazandıkları hiç iç açıcı seviyede değildir. İlçemizde geçmişten bu zamana doğru düzgün bir istihdam çalışması yapılmamış ilçe sadece olumsuzlukların konuşulduğu imajı bozuk bir kent olagelmiştir. İlçe esnafının ayakta durabileceği politikalar üretilememiş, kent meydanı ve işlek caddeler büyük markaların şube zincirleri haline gelmesine müsaade edilmiştir. Merkezde Fatih bulvarında kiralar fahiş miktara ulaşmış küçük ve orta ölçekli esnaf adeta dışlanmıştır.

 

Trafik sorunu çileye dönüştü!

İlçede trafik sorunu her geçen gün artmakta gün geçtikçe daha da yaşanılamaz hal almaktadır. Yeterli otopark alanı yoktur. Belediye en kısa zamanda ilçenin merkezine çok katlı bir otopark projesi hayata geçirmelidir. Cadde ve sokaklarımız dar değildir ama park işi çözülmezse yakında trafik çilesi en büyük dert halini alacaktır.

 

Kurumlar Sultanbeyli’yi bir bir terk ediyor!

Bir diğer mesele kamu kurum ve kuruluşlarının bir bir ilçemizi terk ediyor olmasıdır. Bunu anlamak mümkün değildir. Son olarak vergi dairesi ellerimizin arasında kayıp gitti kimse engel olamadı. Biz sıcağı sıcağına haberi alır almaz kent meydanında bu duruma itiraz ettik, basın açıklaması yaptık. Ama bizden başka kimsenin bu duruma itirazı olmadı. Demek ki değişen bir şey olmadı. Burada iş, iktidar teşkilatına düşüyordu ama muktedir olunamadı.

Evet, belki daha çok söylenecek şey var. Zamanla ve gerektiğinde doğruları ve olması gerekenleri sizinle ve kamuoyuyla paylaşacak ilçemizin ve ülkemizin gelişmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalışacağız. Hepinizi ve tüm halkımızı 3 Haziran’da Kongremize bekliyorum. Allah’a emanet olun.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.