VATANDAŞIN PARASI GERİ ÖDENECEK! « Haber Takip

18 Eylül 2021 - 07:19

VATANDAŞIN PARASI GERİ ÖDENECEK!

VATANDAŞIN PARASI GERİ ÖDENECEK!
Son Güncelleme :

22 Mayıs 2012 - 16:42

Çıktığı günden bu yana Sultanbeyli halkının önemli sorunlarını gündeme getiren ve sorunları tek tek çözdüren gazetemiz HABER TAKİP, yine bir gazetecilik başarısına imza attı. 16.05.2012 günü gazetemiz ‘2B’ciler Belediyeden parasını geri istiyor’ başlığı ile çıkmış ve belediyeye yatırılan paraların geri ödenip ödenmeyeceğini sormuştu. Konuya dün Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin açıklık getirdi ve ‘2B’de olup da Belediyeye para yatıran vatandaşların parasını geri ödeyeceğiz’ dedi.

 

KESKİN: ‘VATANDAŞ LEHİNE KARAR VERDİK’

 

Dün ilçe basın mensupları ile bir araya gelen Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, birçok konuya açıklık getirdi. Daha çok HABER TAKİP’in gündeme getirdiği konulara açıklık getiren Keskin, geçen hafta gündeme getirdiğimiz ‘2B’ciler Belediyeden parasını geri istiyor’ başlıklı haberine de açıklık getirdi ve vatandaşa müjde verdi. Paraları geri ödeyeceğiz diyen Başkan Keskin şu açıklamada bulundu. ‘Geçen hafta HABER TAKİP’ten arkadaşlar 2B alanında bulunup da belediyeye para yatıran vatandaşların paralarının geri verilip verilmeyeceğini sorgulayan bir haber yaptılar. Haber çıkmadan önce biz çalışmamızı yapıyorduk. 2B konusu gündeme geldiğinde yönetimimi topladım ve bu konuyu masaya yatırdık. Biliyorsunuz kamu kurumlarına yatırılan para kolay kolay geri ödemez. Daha çok ne yaparlar vergiden düşerler mahsuplaşma ve benzeri işler yaparlar. Biz burada vatandaşımızın lehine bir karar aldık ve 6 ay içerinde biz bu paraları vatandaşımıza geri ödeme kararı aldık. Vatandaşın parasını geri ödeyeceğiz. Ama vatandaşımızdan bir ricamız var. Birden bize yüklenmesinler’ dedi. 

 

 

HABER TAKİP OLARAK NE YAZMIŞTIK?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceden Sultanbeyli Belediyesi’ne tapu müracaatı diye para yatıran 2B’ciler,

BELEDİYEDEN PARALARINI GERİ İSTİYORLAR!

 

Bir önceki Sultanbeyli Belediye Başkanı Dr. Alaattin Ersoy döneminde tapu müracaatı için belediye vatandaştan 2’şer bin TL toplamış ve vatandaşın tapu müracaatını almıştı. O curcunada arsası 2B’de olan binlerce vatandaştan da 2 bin TL alındığı ortaya çıktı. Şimdi, arsası 2B’de olan vatandaşlar Sultanbeyli Belediyesi’nden 2 bin TL’sini geri istiyor. Belediyenin ise bu parayı ödeyip ödemeyeceği ise merak ediliyor.

 

SAHİ, O, 2 BİN TL’LER GERİ ÖDENECEK Mİ?

 

2B mevzusu Sultanbeyli’de giderek büyüyor. İlk olarak rayiç bedellerinin gazetemize yansımasından sonra başlayan 2B tartışması, şimdilerde yeni bir boyut kazanmaya başladı. Hatırlanacağı üzere bir önceki Sultanbeyli Belediye Başkanı Alaattin Ersoy, Sultanbeyli’nin hisseli tapusunu çözüyorum diye kampanya başlatmış ve bu kampanya doğrultusunda ilçede yaşayan vatandaşların belediye giderek 2 bin TL yatırıp tapuya müracaat etmelerini istemişti. Konuyla ilgili arsasının durumunu tam olarak bilende bilmeyende Sultanbeyli Belediyesi’ne gitmiş ve 2 bin TL yatırarak başvuruda bulunmuştu. 2B kanunun yasallaşmasıyla birlikte arsaları 2B’de çıkan birçok vatandaşın da o dönemde belediyeye 2 bin TL yatırdığı ve müracaatta bulunduğu şimdilerde ortaya çıktı. O tarihlerde vatandaşı bilgilendirmeden, gelen tüm başvuruları kabul eden Sultanbeyli Belediyesi, 2B arazisinde yaşayan binlerce vatandaşın da müracaatını aldı.

 

HAKLI OLARAK VATANDAŞ PARASINI GERİ İSTİYOR!   

2B Kanunun yasallaşması ve müracaatların başlaması ile uyanan binlerce halk, şimdilerde Sultanbeyli Belediyesine yatırdığı paraları geri almak için hazırlanıyor. Şu ana kadar gazetemize ulaşan yüzlerce vatandaş, Sultanbeyli Belediyesi’nin paralarını geri iade edip etmeyeceğini sorguluyor. Mağdur olan binlerce vatandaş adına Sultanbeyli Belediyesi yetkililerine soruyoruz. Tapu müracaatları alınırken 2B’de yaşamasına rağmen kaç vatandaşımızdan müracaat parası aldınız? Aldığınız bu paraları şu günlerde 2B hak sahiplerine geri iade edecek misiniz? İade edecekseniz hangi yollarla iade edeceksiniz? Konuyla ilgili çalışmanız var mı?

 

VATANDAŞ AÇIKLAMA BEKLİYOR!

Konuyla ilgili geniş araştırma içerisine giren gazetemiz HABER TAKİP, edindiği bilgileri yakında okuyucuları ile paylaşmaya başlayacak. Yayınların yapılmadan önce kamuoyuna doğru bilgi verilebilmesi için Sultanbeyli Belediyesi’nin yukarıda sorduğumuz sorulara cevap vermesini beklediğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.