2B’DE YENİ ŞOK! « Haber Takip

22 Ekim 2021 - 22:36

2B’DE YENİ ŞOK!

2B’DE YENİ ŞOK!
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2012 - 17:24

İSİM HATALARINDAN DOLAYI, VATANDAŞ

2B ARAZİLERİ İÇİN MÜRACAAT EDEMİYOR

 

Sultanbeyli halkının gündeminden düşmeyen 2B konusunda her gün yeni bir şok gelişme yaşanıyor. İlk olarak rayiç bedellerin yüksek olması dolayısıyla şok yaşayan vatandaş, şimdilerde de, istese de müracaat edememenin şokunu yaşıyor. 2B arazileri, vatandaşın üzerine yazılırken memur hatalarından dolayı binlerce insanın ya ismi ya da soyadı yanlış yazılmış. O dönemlerde bu hatalarla ilgilenemeyen binlerce insan, şimdi istese de müracaat edemiyor.

 

 

2B’DE YENİ BİR SORUN DAHA!

 

Sultanbeyli halkı 2B rayiç bedellerinin yüksek olma şokunu daha atlatamamışken yeni bir şokla karşı karşıya kaldı. 2010 yılında tespitleri yapılan ve muhtarlıklarda askıya çıkarılan 2B arazilerinde yeni şoklar yaşanıyor. Gerek vatandaşın ihmalinden gerekse memurların hatalarından dolayı bugünlerde binlerce insan istese de 2B arazileri için Mal Müdürlüğüne müracaatta bulunamıyor. Müracaat için Mal Müdürlüğüne giden vatandaşların birçoğu eli boş dönüyor.

 

VATANDAŞ YENİ UYANDI AMA İŞ İŞTEN GEÇMEK ÜZERE

 

Vatandaşın Mal Müdürlüğünden eli boş dönmesinin nedeni ya isim yanlışlığı ya da soy isim yanlışlığından kaynaklanıyor. Birkaç kez muhtarlıklarda askıya çıkarılan ve ‘halka ısrarla gidip yerinizle ilgili bilgilere bakın’ denmesine rağmen olayı ciddiye almayan veya ihmal eden vatandaşlar, şimdi yanlış yazımlardan dolayı ne yapacağını şaşırmış vaziyette. O dönemde hataları tespit eden binlerce vatandaş, mahkemeye gitmiş gerek isim hatalarını, gerek soy isim hatalarını gerekse az yazılan metrekare eksikliklerini mahkeme yolu ile düzeltmişlerdi. Vatandaşın yanı sıra o dönem sisteme bilgileri giren memurların da büyük hataları var. Çoğu isimde harf hatası yapan memurlar yüzünden de bugün binlerce vatandaş 2B’de mağdur olmuş durumda.

 

VATANDAŞ DAHA YENİ MAHKEMEYE GİDİYOR AMA SÜRE AZALIYOR!

 

Mal Müdürlüğüne müracaata giden fakat sıkıntılarla yeni yeni karşılaşan vatandaşlar bugünlerde mahkemenin yolunu tutmuş vaziyette. Mahkeme yolunu kullanmaya yeni başlayan binlerce vatandaşı başka bir tehlike bekliyor. 2B müracaatları,  7 Mayıs’ta başladı ve Ekim ayında sona erecek. Şayet bu süre içerisinde mahkemeye yeni giden vatandaşlar, açtıkları davaları Ekim ayına kadar sonuçlandıramaz ise müracaat etmek istese de edemeyecek ve otomatik olarak hak sahipliğinden düşecek. Bu da ilçemizde ayrı bir sıkıntı oluşturacağa benziyor. Yetkililerin bu sıkıntıya kısa zamanda el atmaları binlerce vatandaşın mağduriyetini gidermiş olacak.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.