BELEDİYEDEN PARALARINI GERİ İSTİYORLAR! « Haber Takip

22 Ekim 2021 - 10:49

BELEDİYEDEN PARALARINI GERİ İSTİYORLAR!

BELEDİYEDEN PARALARINI GERİ İSTİYORLAR!
Son Güncelleme :

15 Mayıs 2012 - 14:20

Bir önceki Sultanbeyli Belediye Başkanı Dr. Alaattin Ersoy döneminde tapu müracaatı için belediye vatandaştan 2’şer bin TL toplamış ve vatandaşın tapu müracaatını almıştı. O curcunada arsası 2B’de olan binlerce vatandaştan da 2 bin TL alındığı ortaya çıktı. Şimdi, arsası 2B’de olan vatandaşlar Sultanbeyli Belediyesi’nden 2 bin TL’sini geri istiyor. Belediyenin ise bu parayı ödeyip ödemeyeceği ise merak ediliyor.

 

SAHİ, O, 2 BİN TL’LER GERİ ÖDENECEK Mİ?

2B mevzusu Sultanbeyli’de giderek büyüyor. İlk olarak rayiç bedellerinin gazetemize yansımasından sonra başlayan 2B tartışması, şimdilerde yeni bir boyut kazanmaya başladı. Hatırlanacağı üzere bir önceki Sultanbeyli Belediye Başkanı Alaattin Ersoy, Sultanbeyli’nin hisseli tapusunu çözüyorum diye kampanya başlatmış ve bu kampanya doğrultusunda ilçede yaşayan vatandaşların belediye giderek 2 bin TL yatırıp tapuya müracaat etmelerini istemişti. Konuyla ilgili arsasının durumunu tam olarak bilende bilmeyende Sultanbeyli Belediyesi’ne gitmiş ve 2 bin TL yatırarak başvuruda bulunmuştu. 2B kanunun yasallaşmasıyla birlikte arsaları 2B’de çıkan birçok vatandaşın da o dönemde belediyeye 2 bin TL yatırdığı ve müracaatta bulunduğu şimdilerde ortaya çıktı. O tarihlerde vatandaşı bilgilendirmeden, gelen tüm başvuruları kabul eden Sultanbeyli Belediyesi, 2B arazisinde yaşayan binlerce vatandaşın da müracaatını aldı.

 

HAKLI OLARAK VATANDAŞ PARASINI GERİ İSTİYOR!    

2B Kanunun yasallaşması ve müracaatların başlaması ile uyanan binlerce halk, şimdilerde Sultanbeyli Belediyesine yatırdığı paraları geri almak için hazırlanıyor. Şu ana kadar gazetemize ulaşan yüzlerce vatandaş, Sultanbeyli Belediyesi’nin paralarını geri iade edip etmeyeceğini sorguluyor. Mağdur olan binlerce vatandaş adına Sultanbeyli Belediyesi yetkililerine soruyoruz. Tapu müracaatları alınırken 2B’de yaşamasına rağmen kaç vatandaşımızdan müracaat parası aldınız? Aldığınız bu paraları şu günlerde 2B hak sahiplerine geri iade edecek misiniz? İade edecekseniz hangi yollarla iade edeceksiniz? Konuyla ilgili çalışmanız var mı?

 

VATANDAŞ AÇIKLAMA BEKLİYOR!

Konuyla ilgili geniş araştırma içerisine giren gazetemiz HABER TAKİP, edindiği bilgileri yakında okuyucuları ile paylaşmaya başlayacak. Yayınların yapılmadan önce kamuoyuna doğru bilgi verilebilmesi için Sultanbeyli Belediyesi’nin yukarıda sorduğumuz sorulara cevap vermesini beklediğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.