AYGAD üyesi gazeteciler sertifikalarını aldı « Haber Takip

17 Ekim 2021 - 20:15

AYGAD üyesi gazeteciler sertifikalarını aldı

AYGAD üyesi gazeteciler sertifikalarını aldı
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2012 - 14:54

Kısa adı AYGAD olan Anadolu Yakası Gazetecileri Derneği üyesi gazeteciler ‘‘Gazetecilik Eğitim Sertifikası’’ belgelerini aldılar.

Anadolu Yakası Gazetecileri artık sertifikalı…

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ile AYGAD Anadolu Yakası Gazetecileri Derneğinin (09 Mart-01 Nisan tarihleri arasında) düzenlediği ‘’Uygulamalı Gazetecilik Eğitim Programı’’ bir süre önce tamamlanmıştı. Seminere katılan gazeteciler için 10 Mayıs Perşembe günü Marmara Üniversitesinin Göztepe Yerleşkesi Atatürk Eğitim Fakültesi anfisinde bir tören düzenlendi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Devran kısa bir konuşma yaptı. Devran yaptığı konuşmada; ‘’Üniversitemizin birikimlerini sizlere sunmak, sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sektörel faaliyetlerle işbirlikteliğimiz sizinle de devam etsin istiyoruz. TV Yayın organımız var. Gelip paylaşabilirsiniz. Yerel basın sorunlarını tartışalım. İrtibatınızı olabildiğince sürdürünüz. Talebiniz olduğunda bize bildirin. ‘İnternet Haberciliği’ konusunda da sizlere yardımcı olmak istiyoruz.’’ Dedi. Devran sözlerini şöyle tamamladı; ‘’Bu eğitime katıldığınız için hepinizi yürekten kutluyorum. Lütfen burasını ikinci bir eviniz olarak kabul edin. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum. Ayrıca İTO Yetkililerine de teşekkür ediyorum. Onlar olmasa bu seminerleri veremeyebilirdik. Bu programda emeği geçen hocalarımıza ve AYGAD Yöneticilerine teşekkür ediyorum.’’ dedi.

AYGAD Başkanı Kahyaoğlu Teşekkür etti

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Devran’ın konuşmasından sonra bir selamlama ve teşekkür konuşması yapan AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu; ‘’Çok değerli hocalarımızın hakkını ödeyemeyiz. Huzurlarınızda onlara bir defa daha teşekkür ediyorum. Bir teşekkürüm de İstanbul Ticaret Odası’nadır. Bu eğitimin verilmesinde sağladığı desteği hiçbir zaman unutmayacağız.’’ dedi. Kahyaoğlu konuşmasının son bölümünde de ; ‘’İstanbul yerel basını olarak eğitim ihtiyacımız vardı. Yapılan eğitimlerden bizler mahrum kalıyorduk. AYGAD çatısı altında bir araya gelir-gelmez Dekan Bey’e talebimizi ilettik. Sağ olsun, bizi kırmadılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Üyelerimizin yüzde ellisi bu seminere katıldılar. Arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Hocalara Plaket Verildi

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ile AYGAD Anadolu Yakası Gazetecileri Derneğinin (09 Mart-01 Nisan tarihleri arasında) düzenlediği ‘’ Uygulamalı Gazetecilik Eğitim Programı’’ Seminerinde emeği geçen hocalara birer teşekkür plaketi verildi. Prof. Dr. Atilla Girgin, Prof. Dr. İhsan Özgen, Doç. Dr. Şevket Sayılgan, Yard. Doç. Dr. Levent Eldeniz, Bedrettin Uğur, Hasan Öztürk gibi öğretim üyelerine, Engin Sağ ve Emrah Eriç’e AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu tarafından birer teşekkür plaketi takdim edildi. Seminere katılan 39 gazetecinin sertifikalarının verilmesinin ardından toplu halde hatıra fotoğrafları çekildi.

HABER TAKİP ailesi üç üyesi ile katıldı…

 

 

 

 

 

 

AYGAD`ın Marmara Üniversitesi ile birlikte düzenlediği eğitim seminerine, HABER TAKİP Gazetesi’nden üç üye katıldı. Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Ömer Faruk Gerçek, Haber Koordinatörümüz Recep Karakoç ve Sancaktepe Sorumlumuz Tevfik Erk, eğitimlere katılarak sertifika almaya hak kazanan isimler arasında yer aldı. HABER TAKİP ailesinin sertifikalarını, Dekan Yusuf Devran verdi…

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.