KESKİN: HASANPAŞA MAHALLE HALKI İLE GÖRÜŞTÜ « Haber Takip

22 Ekim 2021 - 09:48

KESKİN: HASANPAŞA MAHALLE HALKI İLE GÖRÜŞTÜ

KESKİN: HASANPAŞA MAHALLE HALKI İLE GÖRÜŞTÜ
Son Güncelleme :

22 Mart 2012 - 17:51

Çevre ve Orman Bankalığı tarafından evleri boşaltın tebligatı gönderilen Sultanbeyli Hasanpaşa Mahallesinde yaşayan yaklaşık 100 kadın ve çocuk dün Sultanbeyli Belediyesi önünde eylem yaptı. Başkanla görüşmekte ısrar eden kadınların çağrısına Başkan Hüseyin Keskin duyarsız kalmadı. Toplantı salonuna alınan kadınlara konuşan Keskin: ‘Korkmayın sizinle beraberiz” dedi.

 

KADINLAR BELEDİYE ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

 

 

 

 

 

 

 

 

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından evlerine yıkım tebligatı gönderilen Hasanpaşa mahallesi sakinleri dün Sultanbeyli Belediyesi önünde kısa süreli bir eylem yaptı. Her hangi bir taşkınlık yaşanmaması için Emniyet güçleri ve Sultanbeyli Zabıtası belediye önünde güvenlik önlemi aldı. Tamamını kadın ve çocukların oluşturduğu eylem, Hüseyin Keskin’in sağduyusu ile sorunsuz bitti. İlk başta belediye binasına alınmayan kadınlara, belediye önünde ilk açıklamayı Belediye Başkan Yardımcısı Nejdet Dursun yaptı. Vatandaşın eline ulaşan tebligatların Sultanbeyli Belediyesi ile ilgili bir bağlantı olmadığını söyleyen Dursun, ‘Sizlere tebligatı belediyemiz göndermedi. Burada bağırarak, eylem yaparak bir yere varamazsınız. İçinizden seçeceğiniz üç dört bayan arkadaş içeri gelsin durumu daha net açıklayalım” dedi. Başkan Yardımcısı Nejdet Dursun’un bu teklifine kadınlar sıcak bakmayarak ‘Belediye Başkanı ile görüşmek istiyoruz’ şeklinde slogan atmaya başladılar. Bunun üzerine içeriden bayanları içeri alınız haberi geldi.

 

 

 

 

 

 

 

KESKİN: “TEBİLGATLAR MECBURİ OLARAK GÖNDERİLMİŞ”

Güvenlik kontrolünden geçirilerek içeri tek tek alınan bayanlar Belediye binasının en üst katında yer alan yemekhane salonuna alındı. Belediye çalışanları bayanlara su ikramında bulundu. Kısa bir beklemenin ardından Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, salona gelerek eylemci bayanlara konuşma yaptı. Mahalle halkının, duygularının belli gruplar tarafından istismar edildiğini gördüklerini dile getirerek konuşmasına başlayan Hüseyin Keskin, “ Sizleri ağırlamak derdinizi dinlemek beni ve ekibi memnun etmiştir. Son günlerde elinize Orman şefliğinden tebligatların ulaştığını biliyorum. Size ulaşan tebligatları memurlar hukuki süreçten dolayı göndermek zorundalar. Çünkü kesinleşmiş bir karar var. Eğer, orada çalışan memurlar o tebligatları göndermez ise görevi kötüye kullandıkları ve görevlerini yapmadıkları için haklarında soruşturma açılır. Size gelen tebligatların hikâyesi bu.” ifadelerini kullandı.

 

KESKİN: “OYUNLARA GELMEYİN”

 

2008 yılında da aynı tebligatların yine aynı vatandaşlara gönderildiğini ancak, her hangi bir işlem yapılmadığını dile getiren Başkan Keskin: “ Üç yıl öncede sizlere aynı içerikli tebligatlar gönderilmişti. Bakınız geçen üç yıla rağmen evinizle ilgili her hangi bir işlem yapılmadı. Bizlerde burayı yöneten insanlar olarak sizlere her hangi bir zarar gelmemesi için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. Çünkü ben buralıyım. Turgut Reis mahallesi sakiniyim. Bir çocuğun gözyaşı dökmesine razı gelemem. Ama birileri sizlerin çocuklarınızın ağlaması için büyük bir mücadele veriyor. Lütfen bu insanların oyununa gelmeyin.” sözlerini sarf etti.

 

HUKUKİ NASIL MÜCADELE EDERİZİ TARTIŞALIM

 

Hukuki olarak neler yapılacağını Avukatlar ile sürekli istişare ettiklerini dile getiren Başkan Keskin: “ Yerlerinizi sizler bedel ödeyerek aldınız. Zamanında yapılmayan çalışmalar neticesinde yerleriniz Orman alanında kalmış. Hukuk devleti olduğu için hukuk işlemiş ve sizlerin aleyhin de karar verilmiş. Şimdi bundan sonra hep beraber bizler bu hukuk kararına nasıl hukuki mücadele edebiliriz bunu konuşalım bunu tartışalım. Yoksa yol kapamak, eylem yapmak çözüm getirmez.” ifadelerini kullandı. Başkan Keskin, konuşmasının sonlarında Hasanpaşa Mahalle halkının yanında olduğunu ne gerekiyorsa belediye ve Hüseyin Keskin olarak yapmaya hazır olduklarını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı. Başkan Keskin’in sağduyulu konuşmasından sonra eylem için gelen 100 bayan sorunsuz bir şekilde dağıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.