MHP Sultanbeyli, Hocalı katliamına sessiz kalmadı « Haber Takip

17 Ekim 2021 - 20:01

MHP Sultanbeyli, Hocalı katliamına sessiz kalmadı

MHP Sultanbeyli, Hocalı katliamına sessiz kalmadı
Son Güncelleme :

26 Şubat 2012 - 13:54

MHP Sultanbeyli, Hocalı katliamına sessiz kalmadı

 MHP Sultanbeyli İlçe Teşkilatı 1992 yılında Azerbaycan Karabağ’da yaşanan Hocalı katliamına sessiz kalmadı.  MHP Sultanbeyli İlçe Teşkilatı, Cumartesi akşamı Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlediği konferansla ‘Hepimiz Ermeni’yiz’ diyen kişilere, Hocalı katliamı üzerinden göndermelerde bulundu.

KURAN-I KERİM TİLAVETİ İLE BAŞLADI

Milliyetçi Hareket Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanlığı, Dünya’ya ve Türk Millet’ine mesajlar içeren Hocalı soykırım konferansı tertiplendi. Cumartesi akşamı saat 18.00 sıralarında Hocalı katliamını gözler önüne seren resim sergisinin açılışı ile başlayan konferans, geç saatlere kadar devam etti. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferans, İstiklal Marşımız ve Azerbaycan Milli marşı’nın okunması ile devam etti.

KURAL: ‘ERMENİLERİN GERÇEK YÜZÜ HOCALI KATLİAMIDIR’

Arşı titreten vahşet olarak Dünya tarihine geçen Hocalı soykırımın anlatıldığı konferans, MHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Muhammet Şamil Kural’ın konuşması ile devam etti. Geceye yaslı olarak geldiklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Kural: “20. yılını idrak ettiğimiz arşı titreten vahşet Hocalı Katliamı, adını verdiğimiz bu acı dolu günde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Özellikle son 150 yıllık süreçte defalarca katliamlara imza atmış olan ve bunu ermeni diasporası safsatasıyla süsleyen, Anadolu’nun dört bir köşesinde Erzurum, Van, Bitlis, Kars, Ardahan, Adana ve Maraş’ta kadın erkek, çocuk ihtiyar demeden vahşice insanlık suçu işlemiş Ermeniler, 21. yüzyıla girerken 1992 yılında Şubat ayında katliamlarına bir yenisini eklemiş ve Hocalı’da yüzlerce kadın, çocuk, genç ve ihtiyar ayırımı yapmadan gerçek yüzünü bir kez daha sergilemiştir” dedi.

KURAL: ‘İKTİDARIN VURDUMDUYMAZLIĞINI ANLAMIYORUZ’

Konuşmasına hükümeti eleştirerek devam eden İlçe Başkanı Muhammet Şamil Kural: ‘Bu gün sözde soykırım iddialarıyla Türkiye’yi ve Türk Milletini suçlayan Ermeni diasporasının ve bizzat Ermeni devletinin devlet politikası şeklinde Azerbaycanlı kardeşlerimize uygulanan katliamında sorumlusu Sarkisyan’ın Ermeni Gençlere hitaben Karabağı bizler aldık, Ağrı’yı da sizler alacaksınız küstahlığına rağmen sınırları açma derdinde olan mevcut iktidarın vurdumduymazlığı da ibretlik bir durumdur. Tüm bu yaşananlara seyirci kalan Birleşmiş Milletler ve Batılı devletler bugün çıkardıkları yasalarla sözde soykırım yalanını bizlerlere yutturmaya kalkışmakta. Bizlere Adriyatikten, Çin seddine büyük Türk dünyasını, Kızıl Elmayı, Nizamı Alem ülküsünü öğreten son Başbuğ Alparslan Türkeş’e verdiğimiz sözümüzde olduğu gibi Tarihimize, Devletimize, Milletimize ve ülkümüze sahip çıkacağız.

KURAL: ‘HOCALIYI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ’

Bugünlerde sözde hümanizm, liberalizm çerçevesinde hareket edeyim derken kendi Milletine ihanet ve hakaret içerisinde olan “HEPİMİZ ERMENİYİZ” diye bağıra çağıra meydanlara dökülen sözde aydınlar. Burnunuzun dibinde katledilen Hocalı’daki Azerbaycan Türklerinin hesabını kim verecek. Bir ermeni öldüğünde coşan şanlı Türk medyasının yine hatırlamayacağı, hatırlamak istemeyeceği bu katliama elbette ülkücüler o gün olduğu gibi bugün de yarında sahip çıkacak, onların acısı özbeöz bizim acımızdır diyecektir’ ifadeleri ile konuşmasını sonlandırdı.

 

 613 VATANDAŞIMIZ HUNHARCA KATLEDİLMİŞTİR

 İlçe Başkanı, İl Başkanı ve Milletvekillerinin konuşmasından sonra Hocalı katlimanı anlatmak üzere kürsüye, MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, D. Ali Torlak, Azeri Türk Kadınlar Birliği Başkanı Tenzile Rüstemhanlı, Sanatçı yazar Ahmet Şafak ve Azerbaycan Konsolosu Perviz Mehmedova çıktı. Konuşmacılar, 25-26 Şubat 1992 tarihinde Hocalı, Ermeni azgınlığının ve acımazsızlığının iğrenç yüzüyle karşılaşmış ve bu kapsamda soydaşlarımız ağır ve kanlı bir saldırıyla sarsılmıştır. 106’sı kadın, 63’ü çocuk, 70’ten fazlası yaşlı olmak üzere 613 Azerbaycanlı kardeşimiz hunharca ve alçakça katledilmiştir. Sayıları binleri bulan soydaşımız ise yaralanmış, rehin düşmüş ve de kaybolmuştur. Taşnak ve Hınçak terör örgütünün uzantıları, Türk milletine dinmeyen ve önü alınmayan düşmanlıklarını kan dökerek, masum insanları yok ederek göstermişlerdir. Hocalı dramı, Türk milletine karşı işlenmiş bir insanlık suçu olup, failleri de her daim katillikle ve canilikle aynı kategoride değerlendirilecektir. Soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine, hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden Ermeni ahlaksızlığını aziz milletimiz lanetle ve nefretle hatırlayacaktır. Unutulmasın ki, tek millet, iki devlet halinde olduğumuz Azerbaycan Cumhuriyeti’nin esaret altında bulunan vatan parçasına kavuşması vazgeçilmez ve yeri doldurulamaz bir gereklilik ve zorunluluktur. Türk milletinin duası, desteği ve isteği de her zaman buna yönelik olacaktır konuşmaları ile devam etti. Salona izletilen hocalı katliamı sinevizyonu birçok vatandaşın ağlamasına neden oldu. Katılımcılara verilen plaketler ile konferans sona erdi. 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.