YENİ PROJELERİN MERKEZ ÜSSÜ CREA CENTER « Haber Takip

1 Ekim 2023 - 01:16

YENİ PROJELERİN MERKEZ ÜSSÜ CREA CENTER

YENİ PROJELERİN MERKEZ ÜSSÜ CREA CENTER
Son Güncelleme :

21 Ekim 2022 - 14:51

Çekmeköy Belediyesi’nin Avrupa Birliği tarafından desteklenen vizyon projesi Crea Centers, girişimcilere yeni kapılar açmak için hizmet vermeye başladı.  

Dijital devrim çağında önemli bir sektör haline gelen yaratıcı endüstriler alanında girişimciler için kurulan, kullanıcılarına birçok alanda destek sağlayacak olan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Crea Centers Çekmeköy hizmet vermeye başladı. İlk hizmet gününde merkezi; Dijital Park Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, AB Başkanlığı Temsilcisi Ayşe Deniz Arıcan, Çekmeköy Belediye Başkan Yarımcıları Latif Coşar, Fatih Sırmacı ve Ahmet Epli,  proje ortağı olan Ukrayna’dan Artem Vashchylenko, Romanya, Yunanistan ve Bulgaristan’dan temsilciler, proje danışma kurulu ile Crea Center’ın kayıtlı kullanıcıları ziyaret etti.  

Programda ziyaretçileri selamlayan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar; “Kültürel ve Yaratıcı Endüstrilerin Gelişimine destek sağlamak üzere yola çıktığımız Crea Centers Projesi ile 5 ülkede yüzlerce sanatçı, tasarımcı ve girişimciye ekipman ve fiziki mekân sağlamakta. Bununla birlikte 300 kişilik bir iş birliği ağı kurarak sektörün en büyük ihtiyacı olan uluslararası etkileşimi sağlamış olacağız. Aynı zamanda savaşların olduğu bir dönemde üye ülkeler arası iş birliği ve iletişimini sağlamak için bu tip merkezlerin önemi daha da artmaktadır. Kültür, sanat ve farklı disiplinler gibi iş birlikleri ve paylaşımlarının önemini bu merkezler sayesinde daha da geliştirmiş olacağız.” dedi.  

CREA CENTER NEDİR, NE YAPAR? 

Çekmeköy Belediyesi liderliğinde, Avrupa Birliği Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş birliği Programı desteği ile hayata geçirilen Crea Centers Projesi, günümüzde önemli bir sektör haline gelen kültürel ve yaratıcı endüstriler alanındaki sanatçı, tasarımcı ve girişimciler için uluslararası iş birliği, fiziki ortam ve ekipman kullanımı desteği vererek serbest çalışma, ortak çalışma ve yaratıcı düşünme ortamını sağlıyor.  Crea Centers ile Karadeniz Bölgesi’nde yaratıcı endüstrilerin bölgenin yüksek potansiyeli ile ilişkili olarak geliştirilmesi, gelir ve istihdam açısından önemli katkılar sağlayacak hale getirilmesi hedefleniyor. Projede yer alan tüm ortak kurumların katkısı ile 5 ülkede yaratıcılık merkezleri açıldı. 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.