Haber Takip

MALTEPE’NİN ÖZEL ÇOCUKLARI DOĞAYA CAN KATTI

MALTEPE’NİN ÖZEL ÇOCUKLARI DOĞAYA CAN KATTI
06 Mayıs 2021 - 8:06
Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün geliştirdiği ve her sene uygulanan projeyle; hem Maltepe’nin doğasına can kattı, hem de engelli çocukların sosyal ve duygusal gelişimine destek oldu. 


Maltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Avrasya Akademi Özel Eğitim ve Avrasya Özel Çocuklar Derneği işbirliğiyle, eğitim kurumunda öğrenim gören çeşitli engel gruplarından özel çocuklar, bitki ve fidan dikti. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün geliştirdiği ve her sene uygulanan projeyle; hem Maltepe’nin doğasına can kattı, hem de engelli çocukların sosyal ve duygusal gelişimine destek oldu

Çocuklar etkinlik sonrası; “Bitki dikmek çok iyi geldi, valla çok güzel çalıştık. Güzel iş başardık, ondan sonrasında da ağaçlarımızı diktik, çiçekleri diktik. Fidan dikmeye geldiğim için çok mutluyum. Doğamızı, ağaçlarımızı yakmasınlar. Ağaçlarımızı koruyalım” diyerek duygularını ifade ettiler.

Eğitim kurumundan bir yetkili de şunları söyledi: “Avrasya Akademi Özel Eğitim ve Avrasya Özel Çocuklar Derneği olarak sürekli Maltepe Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile çocuklarımızla etkinlikler yapıyoruz. Bizler için bu etkinlikler çok kıymetli, çok önemli. Bu etkinliklerimizle çocuklarımıza özgüven, topluma uyum ve toplumsal becerileri kazanmalarına neden oluyor. Bunun dışında ince motor, kaba motor becerilerinde sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunuyor. Özel gelişim çocuklarının açık alanlarda, doğal ortamlarda eğitim ve öğretim görmesi çok önemli ve mutlaka kamu kurum ve kuruluşlarının bu çocukları hizmet gördükleri eğitim kurumları, dernek ve okulları desteklemeleri çok önemlidir.”