Haber Takip

EKMEK YEMESİNLER DİYE FIRINLARI BOMBALANDI

EKMEK YEMESİNLER DİYE FIRINLARI BOMBALANDI
Sevilay Koç Dursun
Sevilay Koç Dursun( sevilaykocdursun@habertakip.org )
21 Nisan 2021 - 11:08

Küçük bir insan bedenine kaç acı, kaç selfi, yada kaç propaganda sığdırabilirsin?.. Sorusuna ‘siyasi emellerime alet ederim’ cevabını vererek çıtayı yükseltenleri de gördük.

Daha ne kadar şaşırabilir, ne kadar üzülebilirim diye düşünmeden kendimi alamıyorum.

*

Türkiye; zulmün başladığı ilk yıldan itibaren, yani 10 yıldır, Suriye’de çocuk, yaşlı, kadın, bebek ayrımı yapmaksızın, bombaların direk hedefi haline gelmiş sivil vatandaşların, mazlumların elinden tutmuş, sadece kapılarını değil gönüllerini de açmıştır.

*

Masum sivillerin evlerini, yurtlarını, hastane ve okullarını, hatta ekmek pişiremesinler ve aç kalsınlar diye fırınlarını dahi bombalayan zalim Esad’a karşı, sivil ve mazlum halkın yanında olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan Suriye halkını kucakladı.

*

Öte yandan Türkiye’de binlerce Türkiyeli vatandaş, Suriyeli din kardeşlerine Ensar olmuş, kapılarını açmış, ekmeklerini bölerek paylaşmıştır.

Bu inkar edilemez bir gerçektir.

Türkiye halkı, diğerkam ve duygusaldır,

Misafirperverdir.

*

Sn. Cumhurbaşkanımız, halka rağmen değil, bizzat halk ile beraber Suriyeli kardeşlerimize kucak açmış ve bu uğurda gerekirse dünyayı karşısına alacağını açıkça her platformda en yüksek tonda dile getirdi.

*

Dünya mazlumları arasında, 10 yıldır iç savaşa maruz kalarak, kendi devleti tarafından acımasızca katledilerek, soykırıma uğrayan Müslüman Suriye halkını, hiç bir zaman yalnız bırakmayan Erdoğan’a yaratılanı yaratandan ötürü seven herkes destek verdi, verecektir.

*

Türkiye’de sadece can güvenliğini sağlama amaçlı kalan, büyük bir aşkla vatanlarına dönme hayali kuran Suriyelilerin, burnunun direği kanarcasına sızlıyor.

Son nefesini öz yurdunda kendi toprağında vermek isteyen binlerce yaşlı Müslüman Suriyeliler var.

*

Büyük bir marifetmiş gibi, ‘gitsinler’ demek ne kolay.

Suriye yaşanılacak hale geldiğinde zaten bağlasan dahi durmayacak ve öz yurdunda huzuru ve umudu yeniden inşa etmek için yola koyulacaklardır.

*

Sosyal medyada, Müslüman Suriyeli çocukların fotoğraflarını paylaşıp duyar kasanlar, şu sözü yürekten söyleyebilmeli!..

Müslüman Suriyeli kardeşlerimiz, bir gün mutlaka vatanınıza kavuşacaksınız. O gün gelene kadar, ülkem eviniz, ekmeğim ekmeğinizdir.

*

Bu Ülkenin Devlet Başkanı Sn. Erdoğan ve diğerkâm insanları, kendi menfi amacına hizmet etmesi için ‘Aylan bebeğin’ fotoğrafını propagandasına alçakça alet edecek kıvama gelenlerin şerrinden korusun.

*

Velhasılıkelam.

Acıyı hisseden insanların tutumu ile acıyı umursamayanların tutumu arasında ki uçurumu anlayabilmek için çaba sarf etmeyi gerektiren bir hal aldı insanlık.

Sevilay Koç Dursun

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.