Haber Takip

SULTANBEYLİ KAYMAKAMLIĞI KORUYUCU AİLELERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

SULTANBEYLİ KAYMAKAMLIĞI KORUYUCU AİLELERİ YALNIZ BIRAKMIYOR
09 Nisan 2021 - 8:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen “Gönül Elçileri Projesi” kapsamındaki “Koruyucu Ailelik” konusunda Sultanbeyli’de farkındalık oluşturmak ve “Koruyucu Ailelerin” sayısını arttırmak amacıyla Sultanbeyli Kaymakamlığı tarafından yürütülen yoğun çalışmalar sonucunda 5 olan koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı 15’e, 3 olan koruyucu aile sayısı 14’e yükseldi.

Kaymakam Metin Kubilay’ın koordinasyonunda Sultanbeyli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı işbirliğinde sürdürülen çalışmalar ile daha fazla çocuğun koruyucu aile yanına yerleştirilmesi hedefleniyor.

PANDEMİ SÜRECİNDE DE KORUYUCU AİLELER YALNIZ BIRAKILMADI

Sultanbeyli Kaymakamlığı koronavirüs salgını sürecinde de koruyucu ailelerin yanında olmaya devam ederek içerisinde dezenfektan, kolonya, maske bulunan temizlik setlerini ve çocuklar için hazırlanan hediyeleri koruyucu ailelere ulaştırdı.

AİLE GÜVEN, AİLE MUTLULUK, AİLE GELECEKTİR

Sultanbeyli bulunan bir koruyucu aileyi ziyaret eden Kaymakam Metin Kubilay konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Tüm Dünya ile birlikte ülkemizin de zor günlerden geçtiği koronavirüs salgını sürecinde koruyucu ailelerimizin her zamankinden daha çok yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Yakın zamanda bir evladımıza koruyucu aile olarak sıcak bir yuva oluşturan ailemize örnek davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Koruyucu aile yanındaki çocuk sayımızın artışını mutlulukla izliyorum. Aile güven, aile mutluluk, aile gelecektir. Vatandaşlarımızdan da anne-baba sevgisine ihtiyaç duyan bir çocuğumuza koruyucu aile olmalarını, çocuklarımızın hayatında fark oluşturmalarını ve geleceğimize sahip çıkmalarını önemle rica ediyorum.”

“Koruyucu aile faaliyetlerinin yürütülmesindeki desteklerinden dolayı başta İstanbul Valisi Ali Yerlikaya olmak üzere emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.