Haber Takip

ULUSLARARASI İSTİKLAL KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

ULUSLARARASI İSTİKLAL KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
15 Mart 2021 - 10:56
TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleri ile Sebilürreşad Kültür, Eğitim ve Medeniyet Derneği tarafından düzenlenen “Uluslararası İstiklal Kısa Film Yarışması”nın ödül töreni yapıldı. Projeye destek veren Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ikincilik kazanan yarışmacıya ödülünü takdim etti.

İstiklal Marşı’nın ruhuna uygun, özgürlük ve hürriyetin önemini sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak anlatmayı ve bu konuda bilinç oluşturmayı hedefleyen  “İstiklal, Özgürlük ve Bağımsızlık” temalı kısa film yarışmasında dereceye girenler ödüllerine kavuştu. İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı anısına düzenlenen “Uluslararası İstiklal Kısa Film Yarışması”na başvuru yapan 81 eserden, yapılan değerlendirmeler sonucu 22 eser finalist olarak yarışmaya devam etmeye hak kazandı ve jüri değerlendirmesi neticesinde finalistler arasından 6 eser ödül aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı yanında Sultanbeyli Belediyesi de projeye destek verdi. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, proje kapsamında ikincilik kazanan yarışmacıya ödülünü takdim etti. Etkinlikle ilgili düşüncelerini paylaşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Ortaya konulan eserlerin her biri çok kıymetli. Milli bilinci artırmaya yönelik olarak yapılan bu çalışmanın paydaşı olmaktan oldukça memnuniyet duyduk. İstiklal Marşı’mızı konu alması ayrıca bizler için daha da anlamlı oldu. Başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Mustafa Şentop olmak üzere emek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tekrar İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yılını kutluyor, milletimizin duygularına tercüman olan dizeleri bütün yüreğiyle kaleme döken Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.