Sultanbeylili öğretmenler sofralarını Arakan’la paylaştı « Haber Takip

19 Ocak 2022 - 20:36

Sultanbeylili öğretmenler sofralarını Arakan’la paylaştı

Sultanbeylili öğretmenler sofralarını Arakan’la paylaştı
Son Güncelleme :

15 Ağustos 2012 - 14:50

‘Müslüman Müslüman’ın kardeşidir, onlar orada katledilirken biz burada bol çeşitli iftar sofralarında iftarlar yapamazdık’ diyen Sultanbeyli Eğitim-Bir-Sen’li öğretmenler iftar paralarını Arakan’lı Müslümanlara ulaştırdı.

Sultanbeyli Eğitim Bir-Sen iftarı Arakan’lı Müslümanlara

Eski adı Burma olan Myanmar’daki Müslümanlara yönelik şiddet eylemlerine tepki gösteren milyonlarca kişi sosyal ağlarda başlatılan kampanyalara destek vererek katliamı dünya gündemine taşımaya çalıştı. Bölgemizde en büyük sivil toplum kuruluşu olan Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen de olaya sesiz kalmadı.

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Sultanbeyli  İlçe Başkanı Murat Şit,  iftar paralarını Arakan’lı Müslümanlara gönderdiklerini açıkladı. Başta Genel Merkezimiz olmak üzere bütün şube ve ilçe temsilciliklerimizin yaptığı gibi Sultanbeyli Eğitim Bir Sen olarak da bu yıl ki iftar programımızı iptal ederek, iftar paralarını Arakanlı Müslümanlara gönderdik, diyen Şit, ‘Myanmar’da Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırım yapılıyor. Memur-Sen olarak Eğitim Bir Sen olarak, Myanmar’ın Arakan Eyaleti’nde, Rohingya Müslümanlarına karşı düzenlenen katliama İnsanlık dışı muameleye sesiz kalmak istemedik ve böyle bir karar aldık’ dedi.

Arakanlı Müslümanlara gönderilen nakdi yardım ile ilgi bilgi veren Eğitim Bir-Sen Sultanbeyli ilçe başkanı Murat Şit,  Arakanlı Müslümanlar, Budistler tarafından yıllarca baskı altında tutulmuş Müslümanlara yönelik başta yaşam hakkı olmak üzere, ifade hakkı, inanç hakları, mülkiyet hakları, evlenme hakları, seyahat ve birçok temel hak ve hürriyetleri hep ihlal edilmiştir. Zorla çalıştırılmış, mallarına zorla el konulmuş ve vatandaşlık haklarından da mahrum bırakılmışlardır. Müslüman Müslüman’ın kardeşidir, onlar orada katledilirken biz burada bol çeşitli iftar sofralarında iftarlar yapamazdık. Onun için bu yılki iftar programımızı iptal ettik. İftar programı için ayırdığımız parayı da bölgeye giden yardım kuruluşları aracılığı ile Arakan’daki Müslümanlara gönderdik” dedi.

Filistin de, Irak ta, Bosna da, vatani de, Keşmir de, Afganistan da, Libya da, şimdi Suriye de ve Arakan da dünyanın her bir yerinde dökülen bir kan varsa mutlaka Müslüman kanıdır. Kanın döküldüğü bir coğrafya varsa o da İslam coğrafyasıdır.  İslam ülkelerinin üzerine zaten ölü toprağı serpilmiş. Batılı devletlerin de menfaatleri olmadığın da dökülen kanları verilen canları gözleri görmezler. Bir-LEŞ-miş Miletler nerede? Diye sormak lazım. Dünyanın gözleri önünde yapılan bu vahşete sesiz kalınmaması gerektiğini belirten Şit, iyi ki Memur-Sen, Hak-İş ve Mazlum-Der var. İyi ki İHH, Deniz Feneri, Yardımeli Derneği, Türk Kızılayı, Kimse Yok Mu Derneği ve Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarımız var. İyi ki  Türkiye var. İnsanlık adına Türkiye’ye de bu yakışır, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen’e de bu yakışır, dedi.

 

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.