Sultanbeyli CHP’de yaşanan kavga olayına taraflardan açıklama geldi « Haber Takip

17 Ekim 2021 - 19:49

Sultanbeyli CHP’de yaşanan kavga olayına taraflardan açıklama geldi

Sultanbeyli CHP’de yaşanan kavga olayına taraflardan açıklama geldi
Son Güncelleme :

26 Haziran 2012 - 15:18

Dün gazetemizde ve internet sitelerimizde yer verdiğimiz ‘CHP Sultanbeyli ilçe örgütü’nün yemeğinde rezalet’ başlıklı haberimiz siyaset gündemine bomba gibi düştü. Haberin birçok internet sitesinde yer almasından sonra gerek CHP İlçe yönetimi gerekse habere konu olan Hatice Karaoğlu tarafından basın açıklaması yapıldı.

Av. Erman Çalışkan: ‘Taraflar birbirinden şikâyetçi olmadı’

25 Haziran 2012 Pazartesi günü gerçek gündem internet sitesinde yayınlanan haber nedeniyle iş bu açıklamayı yapmak zorunluluğu doğmuştur. Müvekkilim Hatice Karaoğlu olay gecesi Sultanbeyli ilçe başkanlığının dayanışma yemeğine kız kardeşi, oğlu ve partili arkadaşları ile katılmıştır. Yakın tarihte yapılan kadın kolları seçimi ile rakip adayı desteklediğini söyleyen birkaç partilinin (erkek) “nasıl yıktım seni ama” “sana ben kaybettirdim” v.b sözlerle müvekkilimi tahrik etmiş ve müvekkilimle aralarında istenmeyen bir tartışma meydana gelmiştir. Akabinde müvekkilim salonu terk etmeye hazırlandığı bir sırada asansör kapısında beklerken, bütün gece annesinin tahrik edildiğini gören oğlu Burak Karaoğlu bu olaylardan sorumlu olduğunu düşündüğü ilçe başkanımız Sayın Muharrem Konuk’a istenmeyen bir davranış içerisinde bulunmuştur.

İlçe başkanımız Muharrem Konuk’un müvekkilime ve oğluna yönelik saldırgan veya olumsuz herhangi bir tutumu olmadığı gibi gerginliği yatıştırmak için elinden geleni yapmıştır. Müvekkilim Hatice Karaoğlu ve ilçe başkanımız Muharrem Konuk birbirlerinden şikâyetçi olmadıklarını Çekmeköy Emniyet Müdürlüğündeki ifadelerinde beyan etmişlerdir. Müvekkilim, ilçe başkanımız Muharrem Konuk’un kavgaya tarafmış gibi gösterilmesinden büyük üzüntü duymaktadır. İş bu açıklamayı internet basınında yer alan haberlerin gerçeği tüm çıplaklığıyla yansıtmasına verdiğimiz önem nedeniyle kamuoyuna arz ederiz.

İLÇE BAŞKANIMIZ SALDIRIYA UĞRAMIŞTIR

Olayın meydana geldiği akşam, Eski Kadın Kolları Başkanı arkadaşımız Hatice Karaoğlu, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce‘nin konuşma yaptığı bir anda, masasından kalkarak, İl Delegesi Dursun Şahin‘in masasına gitmiş ve hakaret etmiştir. O esnada yatıştırılan tatsızlık, Sn. İnce’nin yemekten ayrılmasından sonra maalesef dışarıya taşmıştır. Gecenin bitiminde İlçe Yöneticileri ile Sn. Muharrem İnce’yi uğurlayan İlçe Başkanı Muharrem Konuk, asansörden çıktığı sırada, Hatice Karaoğlu’nun 15 yaşındaki oğlu tarafından küfredilerek saldırıya uğramıştır. Bu esnada bırakın Muharrem Konuk’un Hatice Karaoğlu’na vurmasını, kendisine edilen küfürleri “Sarhoş bir kadının ağzından çıkan gereksiz sözler” diyerek duymazdan gelip salona girmiştir. Haberinizde (‘Parti iyi yönetilmiyor’ dedi) diyerek bahsettiğiniz sözün aslı, partiyi yönetmek değil, ağza alınmayacak galiz küfürlerdir. Haber kaynaklarınız bunu bile çarpıtmış, sizi de güveninizi zedeleyecek şekilde çok ağır biçimde yanıltmıştır. Haberinizde dediğiniz şeyin aslı, bir kadının aldığı alkolün etkisi içeride ve dışarıda küfrederek etrafa saldırmasıdır.

HATİCE KARAOĞLU DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLMİŞTİR

Olayın meydana geldiği akşam ne İlçe Başkanı Muharrem Konuk ne de bir başka yönetici eski Kadın Kolu Başkanı Hatice Karaoğlu’na dönük fiziki bir şiddette bulunmamış, herhangi bir ‘dayak’ söz konusu olmamıştır! İlçe Kadın Kolu Kongresi’ni kaybeden Hatice Karaoğlu, aldığı alkolün de etkisi ile önüne gelen yöneticiye küfretmiş, yine alkolün etkisinde kalan oğlu, bırakın yönetici olmayı, yemeğe davetli gelen, parti üyesi bile olmayan bir sivil toplum örgütünün yöneticisine fiziki şiddette bulunmuştur. Daha sonrasında ise binanın dışında bekleyerek içeriden çıkan yöneticilere küfretmiş, kimisine de saldırmıştır. Kendisine saldırılan kimi yöneticiler, 15 yaşında olan ve üstelik sağlık sorunları bulunduğu iddia edilen bu gence herhangi bir şiddette bulunmamışlardır.

Etkinliğin sona erdiği anlarda meydana gelen bu tatsız olayın ardından olay yerine polis gelmiş, polise ifade veren İlçe Başkanı Muharrem Konuk, kendi kutsallarına edilen onca küfre rağmen, eski Kadın Kolu Başkanı Hatice Karaoğlu’ndan şikâyetçi olmamıştır. Bununla birlikte kendilerine küfredilerek saldırılan İl Delegesi Dursun Şahin ve İlçe Sekreteri Arapcan Yazıcı’nın da yazılı başvuruları ile Sn. Hatice Karaoğlu, disiplin kurulan sevk edilmiştir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.