HABER TAKİP’ten sosyal sormluluk etkinliği « Haber Takip

22 Ekim 2021 - 23:30

HABER TAKİP’ten sosyal sormluluk etkinliği

HABER TAKİP’ten sosyal sormluluk etkinliği
Son Güncelleme :

26 Nisan 2012 - 16:04

Sancaktepe’li öğrenciler kaliteye yolculuk yaptı

Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan “Böyle bir programın gelişmesi ilçemiz için son derece faydalı. TSE yetkilimizin bizleri kurumlarına davet etmesi beni çok heyecanlandırdı.  Standartlara ulaşma konusunda dünya ile yarışabilecek konumdaysak TSE’nin bunda payı çok büyüktür”dedi

 

Sancaktepe’de ‘Kalite Dünyasına Yolculuk’ programı yapıldı

Sancaktepe Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulu’nda, ‘Kalite Dünyasına Yolculuk’ programı yapıldı. Öğrencileri kalite ve tüketicilik konularında bilinçlendirmeyi amaçlayan program, HABER TAKİP Gazetesi ve Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlendi. Programa Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mukadder  Gürsoy ,TSE Marmara Bölge Koordinatörlüğü Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Ayhan Doğan, TSE Marmara Bölge Müdürlüğü’nden Bülent Kamış ve Celal Aşkaroğlu,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Arık,Sancaktepe İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Fahri Görür,Muhtarlar ,Sancaktepe Belediye Zabıtaları, Sancaktepe İlçe Milli Eğitime bağlı Bilinç Tüketici Kulübü üyeleri  öğrencileri, öğretmenler katıldı.

 

 

 

 

 

Haber Takip Gazetesi Sancaktepe Temsilcisi gazeteci Tevfik Erk, tüketicinin korunmasında kalitenin ve standartların önemli olduğunu söyledi. Erk; “Son günlerde tüketiciyi şaşkına çeviren ve hemen her gün medyada yer alan olumsuz haberler görmekteyiz. Bu olumsuzluklardan korunmanın bir yolu da kalite standartlarına uyan ürünleri tercih etmekle mümkün olabilir.”dedi.

Programda konuşan TSE Marmara Bölge Koordinatörlüğü Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Ayhan Doğan TSE’nin hayatımızdaki yeri ve önemini anlattı. Ayhan Doğan konuşmasında “TSE olarak sizler için varız. Eğitimde, tüketim alışkanlıklarında, sağlık sektöründe ve akla gelebilecek her alanda varız. Burada, Sancaktepe okullarında yer alan kalite ya da tüketici kulüplerinden öğrenciler geldi. Bu arkadaşlarımın hepsini okulları temsilen Türk Standartları Enstitüsü’ne davet ediyorum. Önümüzdeki süreçte İlçe Milli Eğitim Müdürü’yle görüşeceğiz. Çayırova kampüsünde öğrencilerimizi ağırlayacağız” dedi.

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy  “Hepimiz bir tüketiciyiz ama bilinçli miyiz, haklarımız nelerdir, aldığımız ürünlerle ilgili dikkat etmemiz gerekenler nelerdir işte bu konuların daha şimdiden öğrencilerimize verilmesi amacıyla Sancaktepe’li gençlerin kazanımı olması açısından böyle bir programın anlam bulmasından dolayı özellikle gazeteci Tevfik Erk’e teşekkür etmek istiyorum. Hayatımızı zehir eden, tadımızı kaçıran olaylarla zaman zaman karşılaşıyoruz. Burada yapılacak sunum, bu olaylarla karşılaşmamak açısından önem taşıyor.”  diye konuştu.

Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan yaptığı konuşmada “Bugüne gelmek hakikaten kolay olmadı. Bu noktada en büyük emek gazeteci Tevfik Erk’e aittir. İlçede göreve başladığım günden itibaren tüketici bilinci, tüketicinin korunması ve kaliteli bir hayat ile ilgili değişik tarihlerde çeşitli görüşmelerimiz oldu. TSE’den katılımla, öğretmen arkadaşlarımızın katkılarıyla ve siz çocukların burada olmasıyla güzel bir etkinliği gerçekleştiriyoruz. Sizleri şanslı görüyorum zira tüketicinin korunması, kaliteli bir tüketim bizim üniversite yıllarında duyduğumuz kavramlardı. Bugünden sizin tüketici bilinciyle yetişmeniz, hangi ürünler hayatımız için gereklidir, hangileri iyidir, hangi ürünler bizim için önemlidir, önemli olanları alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor bunların bilinmesi önemli. Böyle bir programın gelişmesi ilçemiz için son derece faydalı. TSE yetkilimizin bizleri kurumlarına davet etmesi beni çok heyecanlandırdı.  Standartlara ulaşma konusunda dünya ile yarışabilecek konumdaysak TSE’nin bunda payı çok büyüktür.Böyle bir kurumu tanımak, böyle bir kurumda bilgi sahibi olmak için bu geziye katılmayı çok arzu ederim.” dedi.

Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulu’nda okuyan 7.sınıf öğrencisi Yaren Haydaroğlu’da öğrencileri temsilen bir konuşma yaparak, kaliteli ürün tüketmek istediklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Programda aynı zamanda Sancaktepe Geliştirme ve Eğitim Derneği’nin düzenlemiş olduğu “ Tüketici Hakları ve Hak arama yolları “ adlı seminere katılanlara katılım belgeleri verildi. Belgeleri Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan,Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ve TSE Marmara Bölge Koordinatörlüğü Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Ayhan Doğan birlikte verdiler.

Haber Takip Gazetesi ‘nin hazırladığı teşekkür plaketlerini Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan,  TSE Marmara Bölge Koordinatörlüğü Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Ayhan Doğan ve Has Çayırova Nakliyat’dan Hasan Yadikar’a takdim etti.

Program, Bülent Kamış’ın kalitenin ve standartların tükecinin bilinçlenmesindeki önemini konulu sunumu ile devam etti.  Daha sonra Haber Takip Gazetesi  Sancaktepe Temsilcisi Tevfik Erk ‘in hazırladığı mini yarışma ile devam edildi. Sorulara doğru cevap veren öğrencilere satranç takımı hediye edildi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.