Koçak: ‘Yargılanma adil olursa davaya müdahil olacağım’ « Haber Takip

17 Ekim 2021 - 19:54

Koçak: ‘Yargılanma adil olursa davaya müdahil olacağım’

Koçak: ‘Yargılanma adil olursa davaya müdahil olacağım’
Son Güncelleme :

17 Nisan 2012 - 14:29

28 ŞUBAT soruşturmasında ilk tutuklamalar gerçekleşti. Tutuklamaların gerçekleşmesi ile birlikte gözler 28 Şubat’ta mağdur olan kişilere çevrildi. 28 Şubat sürecinde Sultanbeyli Belediye Başkanı olan Ali Nabi Koçak ta bu isimlerden biri.  O yıllarda medya tarafından sürekli gündeme taşınan ve rejim karşıtı olarak lanse edilen Koçak, suskunluğunu HABER TAKİP’e bozdu. Haber Koordinatörümüz Recep Karakoç’a önemli açıklamalarda bulunan Koçak, “Yargılanma sürecini takip edeceğim. Adil bir yargılama olursa davaya müdahil olacağım” dedi.

 

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekilliğinin yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında yapılan tutuklamalar ülkede birinci gündem maddesi olarak konuşulmaya devam ediyor. Ankara Özel Yetkili Başsavcı vekilliğinin 28 Şubat soruşturmasında tutuklanmasına karar verilen şüphelilere yönelttiği sorular, soruşturmanın kapsamını ortaya koydu. Şüphelilere 100’e yakın soru yöneltilirken, Çevik Bir’e yöneltilen soru sayısı 100’ü geçti. Sorular, soruşturmanın seyrini ve birçok bilinmeyeni de açığa çıkarttı. Tutuklamalardan sonra gözler 28 Şubat sürecinde mağdur edilen kişi veya kişilere çevrildi.

Bu isimlerden biri de 28 Şubat sürecinde Sultanbeyli Belediye Başkanı olan Ali Nabi Koçak. Çevik Bir’e sorulan sorular arasında da ismi geçen Ali Nabi Koçak, suskunluğunu HABER TAKİP’e bozdu. Haber Koordinatörümüz Recep Karakoç’a konuşan Koçak: “ 28 Şubat post modern darbesini gerçekleştiren kişilerin hukuk karşısına çıkması sevindirici. O süreçte gerek şahsım gerek partim gerekse başkan olarak temsil ettiğim Sultanbeyli, belli gruplar tarafından kamuoyuna farklı yansıtıldı, mağdur edildi” ifadelerini kullandı.

 

Koçak: ‘Adil yargılanma olursa belgelerimi savcılığa sunacağım’

 

Mağduriyetinizi belirtmek için davaya müdahil olacak mısınız? sorumuz üzerine konuşan Ali Nabi Koçak: “İlk olarak gözaltılar ardından tutuklanmalar gerçekleşti. Süreci takip edeceğim. Şu anda neyin nasıl olacağı ve davanın nasıl yürüyeceği, hangi konular üzerine yoğunlaşacağı netlik kazanmış değil. Eğer, adil bir yargılanmanın olduğunu gözlemlersem elimdeki belgelerle birlikte savcılığa gidecek ve davaya müdahil olacağım” dedi.

 

İşte, Savcı’nın Çevik Bir’e Ali Nabi Koçak ile ilgili sorduğu soru

 

12 No’lu Faaliyet Planı’nın D bendinde, parti ve belediyelere karşı psikolojik harekat uygulanacağı belirtiliyor. Yapılan faaliyetler, hedefler kimlerdir. Dönemin İstanbul Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Belediye Başkanı Şükrü Karatepe, Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Nabi Koçak çıkan haberler ve neticesinde gerçekleşen yargılama süreçleri bu çalışmanın sonucu mudur?

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.