‘YIKIM İÇİN DEĞİL, YAPIM İÇİN TOPLANALIM’ « Haber Takip

28 Kasım 2021 - 03:27

‘YIKIM İÇİN DEĞİL, YAPIM İÇİN TOPLANALIM’

‘YIKIM İÇİN DEĞİL, YAPIM İÇİN TOPLANALIM’
Son Güncelleme :

26 Mart 2012 - 15:09

  

Hasanpaşa Mahalle halkına gönderilen ‘yıkım’ tebligatları BBP Sultanbeyli İlçe Başkanı Yusuf Işık’ında gündeminde. Çözüm için siyasileri aynı masa etrafına davet eden Işık;

‘YIKIM İÇİN DEĞİL, YAPIM İÇİN TOPLANALIM’

Hasanpaşa Mahalle halkına gönderilen ‘yıkım’ tebligatları ilçe gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Belediye önünde eylem yapmaya kadar uzanan bu sıkıntı daha çok konuşulacağa benziyor. Konuyla ilgili en anlamlı çağrı dün BBP Sultanbeyli İlçe Başkanı Yusuf Işık’tan geldi. HABER TAKİP’e konuşan Işık: ‘Siyasileri kavga yerine diyalog masasına çağırdı.”

 

BBP SULTANBEYLİ İLÇE TEŞKİLATI ZİYARETLERE DEVAM EDİYOR

Kongre sonrası çalışmalarına hızla başlayan BBP Sultanbeyli İlçe Teşkilatı protokol ziyaretlerine devam ediyor. Önceki haftalarda Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’i makamında ziyaret eden ilçe yönetimi, geçtiğimiz haftada da İlçe Kaymakamı Mehmet Ceylan ve Mal Müdürü Fikri Ay’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Yusuf Işık: “ Hasanpaşa mahallesi halkına gönderilen yıkım tebligatlarına değindi ve siyasileri çözüm için aynı masa etrafına davet” etti.

 

IŞIK: ‘TAPU VE İMAR SORUNUNUN ÜMİTLE ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYORUZ”

Geçtiğimiz Cuma günü Kaymakam Mehmet Ceylan ve Mal Müdürü Fikri Ay’ı makamında ziyaret eden BBP Sultanbeyli İlçe Başkanı Yusuf Işık, Başkan Yardımcıları Necdet Kaya ve Temel Yörük, Sultanbeyli’nin sorunları ile ilgili görüşlerini dile getirip, yetkililerin sorunlarla ilgili çözüm önerilerini dinledi. Ziyaret sonrası HABER TAKİP’e açıklamada bulunan BBP Sultanbeyli İlçe Başkanı Yusuf Işık: “Bildiğiniz üzere ilçemizin en önemli sorunlarının başında tapu ve imar konusu gelmektedir. Bu konuyla ilgili olarak sayın Kaymakamımızın ve sayın Belediye Başkanımızın hassasiyetlerini biliyoruz. Büyük Birlik Partisi olarak bu önemli konuyu hiç bir siyasi hesap yapmadan takip ediyor ve ümitle bu halk adına olumlu sonuçlanmasını arzuluyoruz. Gittiğimiz ziyaretlerde de bu konuyu sağduyu ile gündeme getiriyor ve çözüm önerilerimizi sunuyoruz” dedi.

 

GÜZEL HİZMETLERİN YANINDAYIZ

İlçede güzel çalışmaların yapıldığını ziyaret sırasında öğrendiklerini dile getiren BBP Sultanbeyli İlçe Başkanı Yusuf Işık: “Sayın Kaymakamımızdan aldığımız bilgiye göre yapımı bitmiş olan okullarımızın önümüzdeki ders yılında hizmete gireceğini, yeterli olmasa dahi bir rahatlama sağlayacağını öğrendik. Ayrıca Kaymakamlık hizmet binasının da bu yıl hizmete gireceğini ve halkımızın kamu hizmetlerini daha rahat bir ortamda yapacaklarını öğrendik.” Dedi. Güzel hizmetlerin yapılmasından Büyük Birlik Partisi olarak memnuniyet duyduklarını dile getiren Işık, sorunların çözümü için halkımız ve yetkililerimizle beraber olduğumuzu herkesin bilmesini istiyoruz ifadelerini kullandı.

 

HASANPAŞA MAHALLE HALKININ SORUNU BBP’NİNDE GÜNDEMİNDE

Ziyaret sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan BBP Sultanbeyli İlçe Başkanı Yusuf Işık, son günlerde Sultanbeyli’nin gündeminde olan Hasanpaşa Mahalle halkının sorununa da açıklık getirdi. Hasanpaşa Mahalle halkının yanında olduklarını dile getiren Işık: “ Geçmişte temel sorunlarımızın çözümü komşu ilçelerle beraber çözülebilirdi ancak çözülmedi. O yıllarda çözülecek sorunlar şimdi karşımızda kale duvarı gibi duruyor. BBP olarak halkımızın yararına olan her türlü işbirliğine hazırız. İlçemizde Hasanpaşa mahalle sakinlerine Orman İşletme Müdürlüğünce gönderilen yıkım tebligatları mahalle sakinlerini tedirgin etmiştir.

Bilgi almak amacıyla belediyeye gelen mahalle sakinlerine, belediye başkanı tarafından bilgi verilmiş ama o bilgi bize göre tatmin edici değildir” şeklinde konuştu.

 

IŞIK: ‘BU İŞ TBMM’YE TAŞINMALI’

Konuşmasını şu sözlerle sürdüren Işık: “Bu aşamada bu konunun direk muhatabı Belediye değil, direk Orman ve Şehircilik bakanlıklarıdır. Bu sorun anlık tedbirlerle çözülmez.  2B yasasının gündeme geldiği şu günlerde yasa TBMM’de görüşülürken bu mağdur edilen mahalle halkımızın sorunu yasal olarak çözümlenmeli. Yoksa yerel yetkililerin halka söyledikleri sözler günü kurtarmaktan öteye geçmez ve insanlar devamlı huzursuz olarak yaşamaya devam ederler.”

 IŞIK’TAN SİYASİLERE ANLAMLI ÇAĞRI

 Geçmiş dönemde Sultanbeyli’yi yöneten siyasi partileri de ağır bir dille eleştiren BBP Sultanbeyli İlçe Başkanı Yusuf Işık: “ Dün burada yöneticilik yapan kişiler bu halkı, bataklığın içerisine sürükledi ve bırakıp gitti. Bugün hala bu konu üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışıyorlar. Ne yazık ki, bu gün yönetimde olan insanlarda aynı çizgiden gelen kişilerdir. Bu dönemde bu sorun çözüme kavuşturulmaz ise Sultanbeyli halkının bu insanlara vereceği cevap bellidir. Bu konuyla alakalı olarak Sultanbeyli Belediyesi meclis üyeleri kısır çekişmelerini bir tarafa bırakıp konuya odaklanmalarını istiyoruz. Ve BBP İlçe teşkilatı olarak tüm siyasi partilerimizi bu konunun çözümü için ortak çalışmaya davet ediyoruz” dedi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.