Amerikalı Yazar Alden: “Namazdan Etkilenip Müslüman Oldum” « Haber Takip

23 Ekim 2021 - 00:05

Amerikalı Yazar Alden: “Namazdan Etkilenip Müslüman Oldum”

Amerikalı Yazar Alden: “Namazdan Etkilenip Müslüman Oldum”
Son Güncelleme :

14 Mart 2012 - 14:03

Amerikalı yazar Donald Earl Alden, Pendiklilerle bir araya geldi. Namazdan çok etkilendiğini belirten Alden, namaz sayesinde Müslüman olduğunu belirtti.

Müslüman olduktan sonra Abdullah İsmet adını alan ve yaşamını Türkiye‘de sürdüren Donald Earl Alden,Pendik‘te Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Dünyada Yükselen değer: İslam” adlı konferansa katılarak, İslam’ı kabul ediş öyküsünü ve Batılıların İslam’a bakışını anlattı. Bir akrabasının vefatından sonra Türk olan eşinin bundan etkilenerek İslam’ı hakkıyla yaşamaya başladığını belirten Abdullah İsmet, kendisinin de eşinden etkilendiğini ve onun yaşamındaki güzel değişimlerin tesiri altında

kaldığını söyledi. Namazdan çok etkilendiğini ifade eden İsmet, İslam’ı kabul ettiğini ve İslam ile ilgili bilgileri de ilk olarak eşinden öğrendiğini belirtti.

Müslüman olduktan sonra İslam’ı daha iyi öğrenmek istediğini, bunun için de birçok İslam aliminin eserlerini okuduğunu anlatan Abdullah İsmet, dünyada bilhassa Avrupa‘da insanların akın akın İslam’a yöneldiğini belirterek, “Avrupalılar İslam’ın kıymetini anlamaya başladılar ve hızla Müslümanlaşıyorlar. Bu hızla giderse, Avrupa‘da hakim din ‘İslam’ olacak. Ancak buna mukabil Müslümanlarda da bir yozlaşma, bir bozulma var. Maalesef Müslümanlar dinlerine gereken değeri vermiyor ve İslam’ı hakkıyla

yaşamıyorlar. Bunun yanında sanatta, bilimde ve teknolojide Müslümanların kayda değer hiçbir eseri, hiçbir izi yok. Okuma yazma oranında çok ama çok gerideyiz. Demokratikleşmenin İslam ülkelerinde esamesi okunmuyor. Bilimde, sanatta, teknolojide ve insan haklarında Müslümanlardan üstün olan Avrupalılar hızla İslam’ı öğreniyor ve kabul ediyor” dedi.

Yaklaşık iki saat süren programın ardından Pendik Genç Akademi Derneği Başkanı Hikmet Dumanoğlu, Abdullah İsmet’e, üzerine besmele işlenmiş Gümüş kaplama bir tablo hediye etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.