İmar artışı iddiası ilçe gündemine bomba gibi düştü İmar artışı iddiası ilçe gündemine bomba gibi düştü « Haber Takip

28 Kasım 2021 - 20:44

İmar artışı iddiası ilçe gündemine bomba gibi düştü İmar artışı iddiası ilçe gündemine bomba gibi düştü

İmar artışı iddiası ilçe  gündemine bomba gibi düştü İmar artışı iddiası ilçe  gündemine bomba gibi düştü
Son Güncelleme :

22 Şubat 2012 - 15:27

Dün HABER TAKİP’in manşetten duyurduğu ‘Sinpaş Liva kıyak imar mı bekliyor’? manşeti ilçe gündemine bomba gibi düştü. Konuyla ilgili Sultanbeyli Belediyesi ve Sinpaş yönetimi suskunluğunu korurken, ilçede emlakçılık işi yapan birçok isim, sözü edilen bölgede imar artışının olacağı söylentilerini kendilerinin de duyduklarını dile getirdiler.

 

YETKİLER SUSMAYA DEVAM MI EDECEK?

Dün Sultabeyli halkı HABER TAKİP’in manşetten duyurduğu ‘‘Sinpaş Liva kıyak imar mı bekliyor’? Haberini konuştu. İlçe gündemine bomba gibi düşen ‘kıyak imar beklentisi’ birçok kesim tarafından sorgulanmaya başladı. Haberin gazetede ve grubumuza bağlı internet sitelerinde yayınlanmasından sonra birçok kesimden durumun akıbeti nedir? Böyle bir durum söz konusu mu? diye onlarca telefon geldi. Birçok kesimin dikkatini çeken bu haber sonrası gerek Sultanbeyli Belediyesi gerekse Sinpaş yönetimi dün gün boyunca suskunluğunu korudu. Her iki kurumun haber karşısında suskun kalması kafalardaki soru işaretlerini iyice artırdı.

 

İMAR ARTIŞININ OLACAĞI SÖYLEMLERİ BÖLGEDE ARSA ARTIŞLARINI ARTIRMIŞ

 

Konuyla ilgili ilçede ve sözü edilen bölgede birçok emlakçı ile görüşen muhabirlerimiz imar artışını emlakçılara sordu. İsimlerinin gizli tutulması kaydı ile gazetemize konuşan emlakçılar, bölgede bir imar artışının olacağı söylentilerini kendilerinin de duyduklarını, bu imar artışının sadece Sinpaş Liva için mi yoksa tüm bölge için mi olduğunu bilmediklerini ancak, bu iddiadan dolayı bölgede arsa satışlarının son günlerde fazlası ile arttığını dile getirdiler.

 

KONUYLA İLGİLİ RESMİ AÇIKLAMA YAPILMALI!

 

HABER TAKİP olarak ‘kıyak imar’ artışı iddiası söylemini sonuna kadar takip edeceğimizi kamuoyuna bildirmenin yanı sıra Sultanbeyli Belediyesine de açık çağrıda bulunuyoruz. Bu tür söylentiler bugüne kadar hep oldu ve olmaya devam edecektir. Konunun farklı boyutlara çekilmemesi adına konuyla ilgili açıklama yapılması artık kaçınılmazdır. Bu söylenti gerçek olmasa dahi bu işten para kazanacak ve olaydan rant elde edecek bazı çevrelerin oyununu bozmak adına Sultanbeyli Belediyesinin açıklama yapması bekleniliyor. Şayet sözü edilen Sinpaş Liva’ya imar artışı da söz konusu ise bunu ilçe kamuoyu bilmesi gerekiyor.

 

DÜN NE YAZMIŞTIK!

 

Sultanbeyli kamuoyu son günlerde Sinpaş Liva’ya verilecek kıyak imar iddiası ile çalkalanıyor. Adil Mahallesinde uzun zaman önce hafriyat işlemleri tamamlanan ancak geçen onca zamana rağmen tek çivi dahi çakılmayan Sinpaş Liva Projesi, bugünlerde kıyak imarı mı bekliyor sorusunu da beraberinde getirdi. Kamuoyu şimdi Sinpaş Liva Projesindeki, 1.75 olan imar oranının 2.00’a çıkarılacağını konuşuyor.

 

KAMUOYU AÇIKLAMA BEKLİYOR!

2011 yılının başlarında Adil Mahallesinde projenin hafriyatını aldıran ve yine 2011 yılının 10. ayında Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik tarafından tanıtımı yapılan projede tek çivi çakılmış değil. Uzun zamandır projede çalışmanın olmaması Sultanbeyli kamuoyunda Sinpaş Liva’ya kıyak imar mı geliyor iddialarını da beraberinde getirdi. Kamuoyunda konuşulan iddialara göre Sinpaş Liva, yaptığı projeye Sultanbeyli Belediyesinden, 1.75 oranında imar aldı. Yapacağı projede daha çok daire elde edebilmek için imar oranını 2.00 çıkarmaya çalıştığı ve bundan dolayı projenin devam etmediği konuşuluyor. Yine aynı kamuoyu, 332 daireden meydana gelen ilk etap projesinin bu hızla Eylül 2013 tarihine nasıl yetişeceğini Sinpaş yetkililerine soruyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.