MHP İlçe Başkanı Metin Dağıstan ‘Biz inandık, Üç hilali Maltepe’ye dikeceğiz’ « Haber Takip

28 Kasım 2021 - 18:53

MHP İlçe Başkanı Metin Dağıstan ‘Biz inandık, Üç hilali Maltepe’ye dikeceğiz’

MHP İlçe Başkanı Metin Dağıstan  ‘Biz inandık, Üç hilali Maltepe’ye dikeceğiz’
Son Güncelleme :

21 Şubat 2012 - 14:42

MHP Maltepe İlçe Başkanı Metin Dağıstan, İstanbul gibi kutsal şehirde MHP’nin tek bir belediye başkanının olmamasının içinde dokunduğunu belirterek, “Ant içerim ki MHP’nin üç hilalli bayrağı Maltepe Belediyesinin tepesine dikeceğiz”

MHP’den gövde gösterisi. 2014 yerel seçimleri için Maltepe’de iddialı olmak isteyen MHP İlçe teşkilatı bu konuda kararlı olduklarını ortaya koydular. Bu kapsamda İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltıya milletvekili Ali Torlak, eski ilçe başkanları Dursun Çolak, Resul Mollaibrahimoğlu, Osman Aydın, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı. Partililere hitaben bir konuşma yapan ilçe başkanı Metin Dağıstan, son günlerde içeride ve dışarıda yaşanan olayların birbirinden ayrı düşünülmemesi gerektiğini söyledi.

HANGİ BAHAR?

Arap Baharı diye yutturulmaya çalışılanın BOB’un bir ürünü olduğunu, BOB’un da kurucusunun Martin Luther King’in olduğu evangelizmin bir ideali olduğunun altını çizen Dağıştan, “Bir buçuk milyon Müslüman öldü hangi bahardan söz ediyorsunuz” diye sordu. Bu süreçte Türkiye’den kimsenin sesi çıkmadığını bir tek ülkücülerin bunu dile getirdiğini ancak medyanın da bunu gazetelere yansıtmadığını ifade eden Dağıstan çok önemli mesajlar içeren konuşmasına şöyle devam etti:

50 MİLYAR DOLAR KAYIP

Arap Baharı gerçekleşti beki Türkiye Cumhuriyeti devletinin, Türk milletinin eline ne geçti? Libya’da Kaddafi’yi devirdiler başak işler ettiler. Neticesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin 50 milyar dolarlık bir iş kaybı oldu, yüz bine yakın da işsiz Türkiye’ye geri döndü. Bunu ne basın yazdı ne de hükümeti destekleyen liberal aydınlar bir kez dile getir.

UYANMAZSAK GERÇEK OLACAK

Bu Arap baharından sonra Suriye’ye kadar dayandılar. Son senaryo şudur? Suriye bir şekilde işgal edilecek, arkasından İsrail ile İran çatışmaya girecek, İran mecburen Malatya’daki kalkanları vurmak zorunda. Malatya’daki kalkanları vurduğu zaman ne olacak doğal olarak savunma maksadı ile biz de onları vuracağız. Girdik birbirimize kıyamet teorisi evangelizmin teorisi bu topraklarda gerçekleşmek üzeredir. Son vuruş Türkiye olacaktır, bu bir komplo teorisi değildir. Dün öyle diyorduk olmaz diyorduk K. Irak’ta devlet kurulmaz diyorduk gözümüzün içine baka baka kurdular. Nasıl biz uyanmaz kenetlenmez biz birleşmezsek hem vallahi hem billahi armageddonu gerçekleştirecekler.

MİLLİ DURUŞ YOK EDİLİYOR

Sınırlarımızın hemen ötesinde yaşanan olayların yanı sıra içerideki olaylara da değinen İlçe Başkanı Dağıstan, devletin en değerli kurumlarının yıpratıldığına dikkat çekti. Dağıstan konuşmasına şöyle devam etti: “İçeride devletimizin en değerli kurumları bir şekilde yıpratılmaya çalışılıyor, öncelikle ordumuzdan başlatıldı, ondan sonra MİT, arkasından emniyet ne kadar kurum ve kuruluşumuz varsa zayıflatılmakta, milli durumuz yok edilmeye çalışılmaktadır. İçerideki meseleler ve dışarıdaki meseleler ayrı değil hepsi bir bütünün parçalarıdır.

ÜLKÜCÜLER MHP’DE BİRLEŞMELİ

Her kim ki ben ülkücüyüm diyor ben vatanseverim diyor ben milliyetçiyim diyorsa mutlaka ve mutlaka MHP’nin bayrağı altında toparlanmalıdır. Her kim ki ben ülkücüyüm diyorsa, her kim ki vatanseverim deyip geri duruyorsa şu baskı cumhuriyetinde geri duruyorsa vebal altındadır. Bütün Türk milliyetçilerini böyle bir dönemde derlenmeye toparlanmaya birlik ve beraberlik içinde olmaya davet ediyorum. Eğer biz birlik olursak hiçbir şekilde BOB’u gerçekleştiremezler.

SÖZ VERDİM ÜÇ HİLAL MALTEPE’DE DALGALANACAK

Konuşmasının son bölümünde Maltepe Belediyesini seçimlerde alma konusundaki kararlılığına da değinen İlçe Başkanı Dağıstan, bu görev kendilerine tebliğ edildiğinde il başkanına söz verdiğini belirterek şunları söyledi: “Dedik ki il başkanım, bizim içimiz almıyor yüreğimiz daralıyor Türk milletinin öz partisi Türk milletinin kendisi olan MHP’nin böylesine bir metropolde böylesine bir kutsal şehirde bir tek bile belediyle başkanı yok. Dedik ki söz veriyoruz, yemin ediyoruz. Sizin huzurunuzda ant içerim ki MHP’nin üç hilalli bayrağı Maltepe Belediyesinin tepesine dikeceğiz. Ben inandım arkadaşlarım inandı bütün İstanbul inansın.

İNADINA TÜRK’ÜM, İNADINA TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM

Konuşması sırasında partililerin sık sık alkışlarla destek verdiği  İlçe Başkanı her masaya Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinin dağıtıldığını, onun incelenmesi durumunda bugünün hali ve neler yapılması gerektiğinin anlaşılacağını da belirterek hükümete de sert çıktı. Dağıstan “Son dönemlerde Türk adını anayasadan çıkarmaya çalışıyorlar. Türk milli günlerini literatürden çıkarmaya çalışıyorlar. Daha doğrusu Türk adını silmeye çalışıyorlar buna rağmen diyorum ki inadına Türk’üm, inadına Türk milliyetçisiyim, inadına Türkçüyüm” diyerek konuşmasını da Atatürk’ün “Ne mutlu Türk’üm” sözü ile bitirdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.