AGD 1. Bölge divanı Sultanbeyli’de yapıldı « Haber Takip

23 Ekim 2021 - 00:43

AGD 1. Bölge divanı Sultanbeyli’de yapıldı

AGD 1. Bölge divanı Sultanbeyli’de yapıldı
Son Güncelleme :

01 Şubat 2012 - 15:49

Anadolu Gençlik Derneği 1. Bölge Divan ve Yerinde Eğitim Toplantısı Sultanbeyli Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşti. Toplantıya Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Anadolu Gençlik Derneği Gene Başkanı Salih Turhan’da katıldı ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Marmara bölgesi Sultanbeyli’de toplandı

Anadolu Gençlik Derneği 1. Bölge Bölge Divan Ve Yerinde Eğitim Toplantısı İstanbul’da gerçekleşti. İstanbul, Yalova, Sakarya ve Kocaeli teşkilatlarının katıldığı Eğitime Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Anadolu Gençlik Derneği Gene Başkanı Salih Turhan’da katıldı. Bölge Başkanı Sait Çelebi ve Şube Başkanlarının da yer aldığı eğitimde Muhittin Yıldırım Temel Esasları anlattı. Yıldırım yaklaşık bir saat süren eğitiminde teşkilat olmanın gerekliliğini ve İman esaslarını anlattı.

Allah bize İslam nimetini nasip etti!

Muhittin Yıldırım’ın verdiği seminerin ardından kürsüye gelen Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk ise Türkiye ve dünya gündemini yorumladı. Asiltürk konuşmasında, ‘Allah bize büyük bir nimet verdi. Bu nimet İslam nimetidir. Bu nimetin şükrünü bilmek ve bu hususta sahabenin yaptığı gibi İslam’a hizmet etmek zorundayız.’dedi. Sahabenin hiçbir imkânı olmamasına rağmen dünyanın onların önünde diz çöktüğünü ifade eden Asiltürk, ‘Onlar Allah’a güveniyorlardı. Bugün Müslümanlarda Allah’a hakkıyla güvenip, emirlerini yerine getirse, bu görevleri bilse ve bildiği ile amel etse dünyaya yeniden İslam hâkim olur.’dedi.

Amel Allah için olan şeydir

‘Amel Allah için olay şeydir’ diyen Asiltürk, ‘çalışmalarımızı ve bütün gayretimizi Allah için yapmalıyız. Ve bu sayede amellerimiz zayi olmaz.’dedi. Allah’ın emirlerinde kadın erkek ayırmadığına dikkat çeken Asiltürk, ‘Allah Allah’ın ipine sımsıkı sarılın diyor. Kadın erkek ayırmıyor. Allah iman edin derken, mezhep ayırmıyor, tarikat ayırmıyor.’dedi.  Allah’ın emirlerine uyularak ibadetlerin karşılığı alınır diyen Asiltürk, ‘Ayrı bir baş çekersen Allah’a isyan edersin, Tefrika yaparsan Allah’a isyan edersin, farkında olmadan ateşe gidersin.’dedi.

Yaptığımız çalışmaların birlikte yapılması gerektiğine vurgu yapan Asiltürk, Önce kalpler sonra eylem birliği Hamdi Yazır’ın tabiriyle Hak dinin temellerinden biridir.’dedi.

Modele Uygun çalışmalıyız!

YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ten sonra sözü alan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Modele uygun çalışmanın gerekliliğine dikkat çekti. Turhan, ‘Bizim teşkilatımızın bir modeli var ve her teşkilat mensubumuz bu modele uygun bir şekilde çalışma yapmak zorundadır.’dedi.

1000 Genç projesi

AGD’nin yeni dönemde ortaöğretime ağırlık vereceğine dikkat çeken Turhan, 1000 Üniversite öğrencisi, 1000 Lise öğrencisi olarak hedefimize en kısa sürede ulaşacağız. ‘dedi.

Bu iş Sevda işidir!

İnsanlığın huzur ve saadeti için planlı ve disiplinli çalışmaya mecbur olduklarının altını çizen Salih Turhan, “İnsanlığın huzuru ve saadeti için çalışmak büyük bir ibadettir. Çalışmazsak huzur ve saadet olmaz. Takatimizin sonuna kadar bu şuurla hareket etmeliyiz. Alçak gönüllü, tevazulu ve sevgi dilini kullanarak ulaşılmadık bir gencimizi dahi bırakmamalıyız.” diye konuştu. Ağır kış şartlarında sıcak yuvalarını bırakarak burada insanlığın kurtuluşu davasını omuzlayan herkese teşekkür eden Turhan sözlerini şöyle bitirdi: “Eksiklerimizi tamamlayıp aşkla ve şevkle çalışmaya gayret göstereceğiz. Kendimiz, ailemiz ve ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlığın kurtuluşu için çalışmaya mecburuz. Bu işler sadece para pul ile yapılacak işler değildir. Bu işler bir sevda ve gönül işidir. Rabbim bu çalışmalarınızın ecrini versin.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.