REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

ERDOĞAN’DAN YENİ ANAYASA FİKRİ!

ERDOĞAN’DAN YENİ ANAYASA FİKRİ!
02 Şubat 2021 - 11:40
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yeni bir anayasayı tartışmasının vakti gelmiştir” açıklaması gündemde. Anayasa çalışmaları için Cumhur İttifakı vurgusu dikkat çekerken, Erdoğan’ın anayasanın içeriğiyle ilgili iki kırmızı çizgisi olduğu iddia edildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama bir anda gündemi değiştirdi. Yeni bir anayasa için çalışmalara başlanması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin yeni bir anayasayı tartışmasının vakti gelmiştir” dedi

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI;

“Esasen Türkiye’de sorunların kaynağının 1960’tan beri hep darbeciler tarafından yapılan anayasalar olduğu açıktır. Ne kadar değiştirirsek değiştirelim anayasanın ruhuna dercedilen darbe ve vesayet izini silmek mümkün olmuyor. Bunun için daha önce yeni bir anayasa girişiminde bulunmuştuk. Mecliste sandalye sayılarına bakmadan tüm partilerden eşit temsilci ile başlatılan çalışmalar, CHP’nin süreci tıkaması ve uzlaşmaz tutumu sebebiyle maalesef neticeye ulaşamamıştır. Ülkemizin bu önemli fırsatı kaçırmış olmasından dolayı üzüntülüyüz. Belki de şimdi Türkiye’nin tekrar yeni bir anayasayı tartışmasının vakti gelmiştir.”

CUMHUR İTTİFAKI VURGUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasında “Cumhur İttifakı’ndaki ortağımızla bu konuda bir anlayış birliğine varmamız halinde önümüzdeki dönemde yeni anayasa için harekete geçebiliriz.” ifadeleri ise dikkat çekti.

ADALET BAKANI GÜL;

Erdoğan’ın, yeni anayasa çıkışı sonrası Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün attığı bir tweet, süreçle ilgili bir mesaj niteliğindeydi.

Gül, “Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni anayasa vurgusu hepimiz için heyecan verici bir müjdedir. Hukuk reformumuzun temel hedeflerinden biri olan yeni, sivil ve demokratik bir anayasayı hayata geçirmek; geleceğimize, çocuklarımıza bırakacağımız en önemli miras olacaktır” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.