REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

SULTANBEYLİ CEMEVİNE ÇİRKİN SALDIRI!

SULTANBEYLİ CEMEVİNE ÇİRKİN SALDIRI!
146 views
19 Ocak 2020 - 15:03

Sultanbeyli Pir Sultan Abdal Cemevine kimliği belli olmayan kişi yada kişilerce çirkin bir saldırı gerçekleşti. Yönetim ofisinin camlarını kıran saldırganlar, zemin ve duvarlara “ölüm ve bitmedi” tehdit mesajları yazarak kayıplara karıştılar.

“BİTMEDİ”

Sultanbeyli Yavuz Selim Mahallesi Nar Sokak’ta bulunan Pir Sultan Abdal Cemevi’nin bahçesinde bulunan yönetim ofisine çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Dün gece Yavuz Selim Mahallesinde bulunan Pir Sultan Abdal Cemevinin kapılarını ve duvarlarını kırarak içeri girip, boyalarla ölüm tehditleri ve bitmedi tarzında yazılar yazan şahıs yada şahısların bulunması için güvenlik güçleri geniş çaplı araştırma başlattı. Çirkin saldırıyı duyan Sultanbeyli Belediye Başkanı ve siyasi parti ilçe başkanları birer kınama mesajı yayınlayarak çirkin saldırıyı kınadı. Birlik ve beraberlik mesajları veren siyasi yöneticiler, bu tür provokasyon ve çirkin saldırılara karşı dikkatli olunması gerekir ifadelerinde bulundu. 

SİYASİLERİN KINAMA MESAJLARI

HÜSEYİN KESKİN, SULTANBEYLİ BELEDİYE BAŞKANI

“İlçemizde bulunan Pir Sultan Abdal Cemevi’ne yapılan provakatif eylemi kınıyorum. Cemevi Yönetimi ve Alevi Kardeşlerimize geçmiş olsun. Alevi kardeşlerimiz ile olan yakın dostluğumuzu ve birlikte yaptığımız ortak çalışmalarımızı hiçbir provokasyonun bozmasına asla izin vermeyeceğiz”.

ALİ TOMBAŞ, AK PARTİ SULTANBEYLİ İLÇE BAŞKANI

“İlçemizde bulunan Pir Sultan Abdal Cemevi’ne provakativ kokan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum.  İlçemizin sosyal ve siyasal uzlaşısına ve milletimizin birlik ve beraberliğine yapılan hiçbir saldırıya sessiz kalamayız. İlçemizde sağlanan huzur ve sükunetin bozulmaması için hepimiz elimizden gelen gayreti göstermeliyiz”.

HAYATİ BOZKAYA, CHP SULTANBEYLİ İLÇE BAŞKANI

“Dün gece Yavuz Selim Mahallesinde bulunan Pir Sultan Abdal Cemevinin kapılarını ve duvarlarını kırarak içeri girip, boyalarla ölüm tehditleri ve bitmedi tarzında yazılar yazılmıştır. Bu kalleşçe saldırıyı yapanları kınıyoruz. Alevi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Cemevi yönetimine ve alevi vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Her türlü kalleşçe saldırının karşısında olmaya devam edeceğiz”.

ABDULLAH ÇINAR, MHP SULTANBEYLİ İLÇE BAŞKANI

“Sultanbeyli yavuz Selim mahllesinde bulunan Cem evine saldır yapılmış. Bu alçaklığı yapanları kınıyorum..! Yapanı veya yapanları devletimizin ilgili görevlileri inşallah yakın zamanda yakalarlar, ve cezalarını çekerler. Bu şerefsizce saldırılar bizim aklımıza Alevi kardeşlerimizi suistimal etmek isteyen DHKP-C, TİKKO, MLKP gibi terör örgütlerini getiriyor. Terör örgütleri bizim kardeşliğimizin arasına giremeyecektir”.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.