REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

BASIN İŞ HUKUKU VE BASIN SUÇLARI ELE ALINDI

BASIN İŞ HUKUKU VE BASIN SUÇLARI ELE ALINDI
13 views
29 Eylül 2019 - 12:59
Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği’nin (AYGAD) basın mensuplarına yönelik olarak Yalova Armutlu’da düzenlediği çalıştay, Avukatlar Emre Can Genez ve Aytaç Kındır’ın Kitle İletişim Hukuku eğitimi ile devam etti.

AYGAD’ın gazetecilerin mesleki eğitimlerine katkı sunmak ve mesleğin geleceğini masaya yatırmak için Armutlu’da düzenlediği çalıştayda Anadolu Avukatlık Ofisi kurucu ortakları Av. Emre Can Genez ve Av. Aytaç Kındır katılımcılara, Basın İş Kanunu ve Basın Suçlarını da kapsayan bir eğitim verdi.

GENEZ: BASIN GÜÇLÜ BİR ERK

Basın yoluyla işlenen suçları ve cezai yaptırımları anlatan Av. Emre Can Genez, basının da yasama ve yürütme gibi önemli bir erk olduğunu söyledi. Basının kamusal yasal sınırlarının altını çizen Genez, tekziple ilgili de ayrıntılı bilgi verdi. Yayınların hukuka uygunluk şartlarını anlatan Genez, ağır eleştiri ve hakaretteki ayrım noktalarına temas etti. 

AV. KINDIR, BASIN İŞ KANUNU VE GÜNCEL PROBLEMLERİ ANLATTI 

Genez’in ardından Av. Aytaç Kındır söz aldı. Basın İş Kanunu ve güncel konulara değinen Kındır, gazetecilerin izin, ücret ve kıdem tazminatı konularını ayrıntıları bir şekilde ele aldı. Gazetecilerin tatil ve mesailerine ilişkin bilgiler de paylaşan Av. Genez, hizmet akdi, sözleşme ve terfi haklarını da paylaştı.

Program, soru ve cevap bölümünün ardından sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.