REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

CENNETİN ÇOCUKLARI İLE GÜLLER AÇACAK

CENNETİN ÇOCUKLARI İLE GÜLLER AÇACAK
0 views
07 Şubat 2019 - 14:37

İHH İnsani Yardım Vakfı Sultanbeyli temsilciliği öncülüğünde (Cennetin çocukları) yetim dayanışma günleri etkinliklerinin daha verimli düzenlenmesi için 7 kurum temsilcileri İlçe Kaymakamlığında bir araya gelerek Kaymakam Kubilay öncülüğünde protokol imzaladı. Hayırseverlerinde katkısıyla 63 okulda toplam 650 yetim çocuğun yüzü gülecek

 

İHH İnsani Yardım Vakfı Sultanbeyli temsilciliği, Sultanbeyli İlçesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Cennetin Çocukları Yetim Dayanışma Günleri programı ile 63 okulda 650 yetim yavrumuza yönelik bir dizi etkinlik planlandı. Hayırseverler ile proje paydaşları olan Sultanbeyli Kaymakamlığı, Sultanbeyli Belediyesi, Sultanbeyli İHH İnsani Yardım Vakfı, Eğitim-Bir-Sen Sultanbeyli Temsilciliği, Yetim Anneleri Derneği, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sultanbeyli Müftülüğü’nün destek ve katkılarıyla gerçekleşecek projenin icrasına ve yetim çocukların mutluluklarına bizzat şahitlik edecekler.

 

GÜLÜŞLERİ GÖKYÜZÜNÜ RENKLENDİRECEK

 

Yetim Dayanışma Günleri programında oluşturulacak eğlence alanında yer alan 6 adet şişme oyun alanı ile karnaval havasında çocuklarımız doyasıya eğlenme fırsatı bulacaklar. Sultanbeyli’nin değerli yöneticilerinin himayesinde gerçekleşecek programda yetimlerimiz sevgi ve şefkat ortamında büyükleri ve arkadaşları ile yarışmalar yapıp, uçurtma şenliği ile gökyüzünü renklerle donatacaklar. Miniklerin yüzlerinde ve ellerinde gönüllü annelerin katkılarıyla grafiti ve yüz boyama etkinlikleri ile güller açacak.

 

 

BU PROJEYE İMZA ATMAKTAN GURUR DUYUYORUM

 

İmza töreninde söz alan Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, “Sultanbeyli Kaymakamı olarak böyle bir projeye imza atmaktan gurur duyuyorum. Geçen sene projenin faydalı sonuçlarını gördük. Coşkuyu beraber yaşadık. Bu yılda daha da coşkuyla kutlayacağımız bugün de görevlerimizi bir kenara bırakıp onlarla beraber kaynaşmayı planlıyoruz. Tüm kurumlar olarak, muhtarlıklar, STK’lar, kamu kuruluşları olarak takip etmemiz ve destek vermemiz önemli. İlçe Mülki amiri olarak ben, yerel yönetimin başı olarak belediyemiz protokolün altına imza atarak bu hayırlı çalışmanın takipçisi ve destekçisi olduğumuzu belirtiyoruz. Bizden beklenen her türlü desteği esirgemeden vereceğimizi belirtiyorum. Tüm paydaşlarımıza böyle hayırlı bir çalışmada bulundukları ve verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum.”

 

 

ONLAR CENNETİN ÇOCUKLARI

 

Sultanbeyli Belediye başkan yardımcısı Erkan Dinç, “Paydaşı olmaktan son derece memnun olduğumuz bu projeyi hazırlayan İHH ve diğer paydaş kuruluşlara çok teşekkür ediyoruz. Son derece değerli bir çalışma. Projenin adı olan Cennetin çocukları ismi yetimlerimize ithafen söylenmiş olduğu için çok isabetli olmuş. Tüm paydaşlara ve destek veren hayırseverlere teşekkür ederim.”

 

Eğitim Bir Sen Sultanbeyli şube başkanı Umut Yılmaz hayra vesile kılacak bu projede bulunmaktan gurur duyduklarını belirterek tüm öğretmen arkadaşlar adına teşekkürlerini sundular.

 

İHH yönetim kurulu üyesi Orhan Şefik “Dünya’da yaklaşık 93 bin, Türkiye’de 32 bin civarında bir yetimle ilgileniyoruz. Sultanbeyli şubemizin kendi ilçesindeki yetimlerle birlikte olmak için yaptığı bu çalışma çok sevindirici. İnanıyoruz ki bu proje diğer il ve ilçelere örnek olacaktır.”

 

İHH Sultanbeyli Şube Başkanı Mehmet Ali Kemal ise “Dünya’nın farklı ülkelerinde yaptığımız yetim dayanışma günleri programını biz neden ülkemizde yapmıyoruz diyerek başladığımız projemizde Allah’ın yardımı ile 4.sünü gerçekleştiriyoruz. Kurumlarımızın bize verdiği desteklerle 650 yetim kardeşimizi unutamayacakları bir gün yaşatalım niyetiyle bir program tertip edeceğiz. Sultanbeyli’de destek veren esnaf kardeşlerimiz ve hayırseverlerin desteği ile verdiğimiz hediyeler oyun kitleri, hediyeler ile evlerine mutlu gittiklerini görmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyoruz. Tüm destek veren STK temsilcilerimize, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerimize, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerimize verdikleri destek dolayı teşekkür ederim. 17 Nisan günü Cennetin Çocukları şenliğinde tüm hayırseverleri ve halkımızı mutluluğumuzu paylaşmaya davet ediyoruz.”  dedi.

 

Konuşmalar sonrası protokol imzaları atılarak 650 çocuğumuz için yapılacak Cennetin Çocukları proje çalışmalarına start verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.