REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

ROBOTİK KODLAMA VE ZEKA OYUNLARI EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

ROBOTİK KODLAMA VE ZEKA OYUNLARI EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR
11 views
03 Ocak 2019 - 13:44

Pendik’te ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik Robotik Kodlama Eğitimi ile Zeka Oyunları Eğitimi başlatılıyor. Pendik Belediyesinin Aile Çocuk Eğitim Merkezlerinde (AÇEM) ücretsiz olarak vereceği eğitimlerde öğrenciler engelliler için robot da tasarlayacak.

 

Teknolojiyi kullanan değil, üreten bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Robotik Kodlama Eğitimleri; Fevzi Çakmak, Kavakpınar, Ahmet Yesevi ve Dumlupınar AÇEM’lerde gerçekleşecek. Çocukların zihinsel becerilerini artırmayı ve eğlendirerek öğretmeyi amaçlayan Zeka Oyunları Eğitimi ise Esenler, Kurtköy ve Velibaba’daki AÇEM’lerde verilecek.

 

ENGELLİLER İÇİN ROBOT TASARLAYACAKLAR

 

Robotik Kodlama Eğitimine başvuru esnasında öğrencilerden engellilerin hayatını kolaylaştıracak bir robot tasarımı sunması isteniyor. Öğrenciler, hayal ettikleri robotun özelliklerini yazıp resmini çizdikleri kağıdı başvuru yaparken teslim edecek. 300 öğrenci kontejanı bulunan eğitime katılım için başvuru sırası ve projesine göre değerlendirme yapılacak.

 

KODLAMA EĞİTİMİ SONUNDA TURNUVA VAR

 

Robotik Kodlama Eğitiminde 844 parçadan oluşan setler kullanılacak. Öğrenciler kendilerine verilecek tabletlerde görsel kod blokları oluşturacak ve inşa edecekleri robot tasarımların sonucunu kodlarla anında görebilecek. Eğitim sonunda öğrencilerin çalışmalarının yarıştığı bir turnuva düzenlenecek.

 

ZİHNİ GELİŞTİREN OYUNLAR

 

Pendik Belediyesinin ilkokul öğrencilerine yönelik vereceği bir diğer eğitim de “Zeka Oyunları” olacak. “Eğlenirken öğrenme” ilkesine dayanan zeka oyunları zihni açıp öğrenmeyi kolaylaştırdığı için çocukların zeka gelişimine, derslerine ve sınavlarda başarılarına katkı sağlıyor. Akıl ve Zeka Oyunları Eğitiminde mangala, tangram, penta blok, apartman sudoku, koridor ve dokuz taş gibi eğitim setleri kullanılacak. Bu eğitim sonunda da Zeka Oyunları Turnuvası düzenlenecek.

 

KAYITLAR 4-17 OCAK’TA

 

Başvurular, eğitimlerin verileceği AÇEM’lerde 04-17 Ocak tarihleri arasında yapılacak. Kurslar ise 21 Ocak-14 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Haftada iki gün 16.00-17.30 saatleri arasında verilecek eğitimler, 8 hafta sürecek. Her iki eğitim için de bu yıl 3 kurun düzenlenmesi hedefleniyor. Eğitimlerden sadece Pendik’te ikamet eden ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencileri faydalanabilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.