REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

MEKKE FETHİ’NİN 1388.YIL DÖNÜMÜ PROGRAMINA BÜYÜK İLGİ

MEKKE FETHİ’NİN 1388.YIL DÖNÜMÜ PROGRAMINA BÜYÜK İLGİ
14 views
01 Ocak 2019 - 15:01

Sultanbeyli’de AGD tarafından düzenlenen Mekke’nin Fethi programında konuşan AGD Sultanbeyli İlçe Başkanı İnce, ” Zulüm ve baskıya dayanan siyasi anlayışları, vicdanları karartacak boyutlara ulaşan eğlence tutkusunu, sömürüye dayanan zenginliği, ahlaki değerlerden yoksun bilimi, paylaşmayı zarar kabul eden iktisadi tavırları, insanları önemsemeyen teknolojiyi, haksızlara karşı ses çıkarmayan bir din anlayışını toplumun çürümesinde ve yok oluşunda en etkili faktörler olarak görüyoruz” dedi.

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sultanbeyli Şubesi tarafından Mekke’nin Fethi’nin 1388.yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Harun Satılmış’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, Mekke’nin Fethi adlı sinevizyon gösterisi ile devam etti. Daha sonra açılış konuşmalarına geçildi. Derneklerinin inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayreti içerisinde olduklarını söyleyen AGD İlçe Başkanı Bilal İnce, “Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bizler iyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması mücadelesinde aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilirken, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendimize görev addediyoruz. Aynı şekilde yeryüzündeki her insan için yaşama hakkını, inanç ve düşünce hürriyetini,  aile oluşturma ve neslini koruma hakkını, mülkiyet edinebilme hakkını ve akıl sağlığının güvenceye alınması hakkını temel ve vazgeçilemez haklar olarak kabul ediyoruz. Biz özgürlük, adalet ve refahı sadece bir ırkın ya da bir bölgenin hakkı olarak görüp kendinden olmayanı ötekileştiren ve tahakküm altına almaya çalışan her türlü düşünceye karşıyız” dedi.

 

“HER TÜRLÜ BOŞ İNANÇTAN UZAK OLMAYI YEĞLİYORUZ”

 

“Hangi düşünceden olursa olsun her insanın insan olmakla yeryüzünde en değerli varlık vasfına sahip olduğuna inanıyoruz ve her insana sevgiyle, şefkatle, merhametle yaklaşmak gerektiğine inanıyoruz” diyen AGD Başkanı İnce, “Zulüm ve baskıya dayanan siyasi anlayışları, vicdanları karartacak boyutlara ulaşan eğlence tutkusunu, sömürüye dayanan zenginliği, ahlaki değerlerden yoksun bilimi, paylaşmayı zarar kabul eden iktisadi tavırları, insanları önemsemeyen teknolojiyi, haksızlara karşı ses çıkarmayan bir din anlayışını toplumun çürümesinde ve yok oluşunda en etkili faktörler olarak görüyoruz. Komşumuz açken tok yatmayı kendimiz için utanç vesilesi sayıyoruz ve insanların yararına en azından yoldaki bir taşı kaldırmaya sevk etmeyen her türlü boş inançtan uzak olmayı yeğliyoruz.  Anadolu Gençlik Derneğimizin ilk günden beri geleneksel olarak kutladığı Mekke’nin Fethi Programı bu yıl da 81 şubemizde 600 kadar noktada icra edilmektedir.  Diğer taraftan biz yılbaşı gecesi eğlencesi adı altında tüm dünya halklarına çirkinliklerin ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır almanın gerekliliğine ve doğruluğuna inanıyoruz.”

 

“KÖPRÜ GÖREVİMİZ SÜRECEKTİR”

İnce sözlerini şöyle sürdürdü: “Dicle kenarındaki kuzulara kol kanat germek için,  çorbasını komşusuyla paylaşmak için, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı hak ve adalet ekseninde bir ve bütün tutmak için çalışmalarımız devam edecektir.  Kendi zamanının tanıklığını yaparak kadim olan iyinin gelenekten geleceğe taşınmasındaki köprü görevimiz sürecektir. İçselleştirdiğimiz değerlerin yeryüzündeki tüm insanların hem birbirleriyle hem de evrenin var oluş gayesiyle barışık yaşamasının yegâne teminatı olduğuna bizim inancımız tamdır.”

 

“KIRANŞAL GÜNÜN ÖNEMİYLE İLGİLİ KONUŞTU”

 

İnce’nin konuşmasından sonra ilçe sorumlusu Serkan Temel bir konuşma yaptı, AGD Sultanbeyli tanıtım slaytının izlenmesinden sonra Ali Talha Hamdemirci bir şiir okudu. Gecede Sadin Korlaelçi 2 ilahi seslendirdi. Ardından Milli Gazete Yazarı Abdülaziz Kıranşal günün önemiyle ilgili söz aldı. Kıranşal, Fethin, Allah’a giden yolun önündeki engelleri kaldırmak olduğuna dikkat çekerek, İslam’ın mesajını insanlara ulaştırmak olduğunu söyledi.

 

AGD tarafından yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle süren program, çekilişle devam etti. Yapılan çekilişle bir kişi Umre’ye gitme hakkı kazandı. Kapanış teşekkürünün ardından program sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.