REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

AGD’DEN MEKKE’NİN FETHİ PROGRAMINA DAVET

AGD’DEN MEKKE’NİN FETHİ PROGRAMINA DAVET
2 views
30 Aralık 2018 - 15:46

AGD Sultanbeyli Şube Başkanı Bilal İnce Mekke’nin Fethi’nin önemine vurgu yaprak, “Mekke’nin fethi yeryüzündeki en önemli fetihtir. Mekke’nin fethi kalplerin fethidir” dedi.

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sultanbeyli Şube Başkanı Bilal İnce ve Yöneyim Kurulu Üyeleri düzenleyecekleri “Mekke’nin Fethi” etkinliği öncesi kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. AGD Sultanbeyli İlçe Başkanı İnce, teşkilatlarının genel faaliyetlerini anlatarak, “Gençlerimize sosyal ortamlar oluşmasına katkıda bulunuyoruz, ders çalışmalarına yardımcı oluyoruz. Ortaokul öğrencilerine temel ilmihal bilgilerini anlatan kitaplar dağıtıp, manevi bilgilerinin de gelişmesini sağlamaya çalışıyoruz.İstanbul’da olup denizi, boğazı görmemiş çocuklarımız var, kendilerini gezdiriyoruz, İstanbul’un tarihiyle buluşturuyoruz. Liseli gençlerimize yönelik çeşitli etkinliklerimiz oluyor” diye konuştu.

 

“GENÇLİĞİMİZE SAHİP ÇIKMAYA ÇALIŞIYORUZ”

 

Sultanbeyli’de yapılan siyer-i Nebi sınavının kazananlarını Mekke’nin Fethi programında ödüllendireceklerini söyleyen Başkan İnce, şöyle dedi: “Siyer-i Nebi kitaplarını dağıtıp sınavlar yapıyoruz. Sultanbeyli’de 22 liseden başvuru geldi. 15 Aralık’ta sınavını yaptık. Mekke’nin Fethi programında ilk 10 öğrencimize ödüllerini vereceğiz. Sohbetlerimiz oluyor, derdimiz İslam alemine, ülkemize hayırlı ve şuurlu gençlik yetiştirmek. Temeldeki sorun eğitim. Terörün ve adli suçların temelinde eğitim sorunu var. Eğitim sisteminin dolduramadığı alanları doldurmaya çalışıyoruz. Sultanbeyli biraz daha dikkat çeken bir nokta olduğu için farklı ve yeni çalışmalarla gençliğimize sahip çıkmaya çalışıyoruz”

 

“MEKKE’NİN FETHİ YERYÜZÜNDEKİ EN ÖNEMLİ FETİHTİR”

 

Mekke’nin Fethi programına tüm vatandaşları davet eden AGD Başkanı Bilal İnce, Mekke’de asıl fethin kalple yapıldığına dikkat çekti. İnce sözlerini şöyle sürdürdü: “Mekke’nin Fethi programı, İstanbul’un fethi, Çanakkale, Diyarbakır, Sarıkamış üzerine çeşitli programlar yaparak gençlerimizi manevi değerlerimizle buluşturmaya çalışıyoruz. 31 Aralık gecesi kimileri batı kültürünün etkisiyle inancımıza uymayan yılbaşı etkinliği ile zamanlarını geçirirken bizler de gençlerimizi ne kadar oradan uzak tutup, günaha bulaştırmadan o geceyi geçirmelerine vesile olursak bunu bir kazan sayarız. Mekke’nin fethi yeryüzündeki en önemli fetihtir. Mekke’nin fethi kalplerin fethidir. Coğrafi bir durum söz konusu değil. Mekke kainatın, yeryüzünün merkezi, böyle bir yeri kan dökmeden, oradaki insanların kalplerini kazanarak fethetmek çok önemli. Gizlilik içinde hazırlanıyor, kan dökülmemesi için haber verilmiyor.”

 

 

 

“Haber gönderiliyor ve savaşmak istenilmediği belirtiliyor, ondan sonra civarda İslam’la buluşuyor. Asıl fetih kalp. İman kalptedir, vicdan kalptedir, kalp doğru olursa iman sahibi olursa kullanılan bilgi o doğrultuda kullanılır. Aksi takdirde bilgi, ve teknolojide zirveye ulaşılsa da sükun hakim olmuyor.”

 

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.