REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

MALTEPE’DE ONLARA ÖZEL UYGULANACAK!

MALTEPE’DE ONLARA ÖZEL UYGULANACAK!
3 views
12 Aralık 2018 - 12:53

Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen “Engelliler Çalıştayı”, Süreyya İlmen Paşa Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çok sayıda sivil toplum kuruluşunun katıldığı etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Engelli kardeşlerimizin Maltepe’nin genelinde kocaman bir imzası olsun istiyorum. Bu nedenle bu dönem yapamadım ama inşallah bir daha seçilirsem, size söz veriyorum, bir otobüsümüz olacak ve bu otobüse sadece engelliler binerek rahatça isteklerini gerçekleştirebilecek” dedi.

 

Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği “Engelliler Çalıştayı”, Süreyya İlmen Paşa Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Çalıştaya birim müdürleri ve meclis üyelerinin yanı sıra Marmara İşitme Engelliler Derneği, İstanbul İşitme Engelliler Spor Kulübü ve Gençlik Derneği, Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği, Tomurcuk Kulübü, Glütensiz Hayat Derneği, Diyabet Vakfı ve Avrasya Özel Çocuklar Derneği ile engelliler, aileleri ve davetliler katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Meclis Üyesi Tülay Düztaş, Üreten Engelliler Merkezi’nde evde bakım hizmetine, Giymiyorsan Giydir projesinden akülü araç şarj dolum istasyonlarına kadar bir dizi belediye hizmetini davetlilere anlattı. Tülay Düztaş moderatörlüğünde düzenlenen çalıştayda Yeditepe Üniversitesi Bireysel Gelişim ve Destek Müdürü, Uzman Psikolog Özden Öz Uslu, “Engelliler, iletişim ve farkındalık”, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Bengi Korgavuş, “Herkes için kentsel tasarım ve erişilebilirlik”, Avukat Adile Ünal Gönen “Engelli hakları”, Milli Sporcu Hamit Demir “Engellilerle spor ve azmin başarısı”, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Türk Musikisi Öğrencisi Rabia Aytek, “Otizm ve müzik” konulu sunumlar gerçekleştirdi.

 

 “ENGELLİ OTOBÜSÜ”

 

Çalıştayda konuşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bu toplumda engelli kardeşlerimiz birçok engelle karşılaşıyorsa bu, onlara kurduğumuz tuzaklar, dayatmalar nedeniyledir. Ben engelli kardeşlerime hiçbir zaman acıyarak bakmadım. Onlar, bu toplumun çok önemli bireyleri ve değerleri. Türkiye nüfusunun neredeyse yüzde 10’u bir şekilde engelli. Sorunları tamamen aşıyor muyuz? İşte burada soru işaretleri var. Göreve başladığımızdan bugüne kadar elimizden geleni yaptık ama yetmez. 4 engelli aracımız var ama ring seferi yapan bir engelli otobüsü de olmalı ve engelli kardeşlerimiz mahallelerinden bu araçlara binmeli ve gidecekleri yerlere gitmeli. Anne, babasına ihtiyaç duymadan kendisi hayata katılmalı ki ailesi de pazara, işe gitmeli, rahat nefes almalı. Bu dönem yapamadım ama inşallah bir daha seçilirsem, size söz veriyorum, bir otobüsümüz olacak, sadece engelliler binecek” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.