REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“KRAL ÇIPLAK!”

“KRAL ÇIPLAK!”
Ahmet Işıkdağ
Ahmet Işıkdağ( habertakipgazete@gmail.com )
25 views
04 Mayıs 2018 - 13:05

Yıllardır Mülkiyetle yatıp Mülkiyetle kalkıyoruz. Belli çıkarlar doğrultusunda kandırıldığımız da çok oldu. Her seçim öncesi bir umut, her seçim sonrası bir hüsran yaşadık. Sorunlarımız yumak gibi dolandıkça büyüdü. Sorunlar büyüdükçe biz küçüldük. Küçüldükçe doğruyu yanlışı ayırt edemez duruma geldik. Yanlış kişi benden ise doğru, doğru kişi benden değilse yanlış demeye başladık. Duygularımız aklımızın önüne geçti. O kadar çok keskinleşti ki duygularımız, benimsemediğimiz kişiye düşmanca saldırabiliyoruz.

Oluşturulan bir korku imparatorluğu ve bu imparatorluğun kocaman bir köle topluluğu var. Kimse “kral çıplak!” diyemiyor. Enteresan düşüncelere sahip olduğumuz için, karşımızdakini anlamak yerine, onu eleştirip ötekileştirmek bize daha cazip geliyor. Kendi kusurumuzu başkasında görüp onu linç edecek kadar da vicdansızlaşmışız. Vicdan yoksunluğu, toplulukları felakete sürükler. Körü körüne eleştirmek, körü körüne saldırmak, körü körüne dışlamak hiç kimseye yarar sağlamaz. Günümüz topluluğunun büyük bir kesimi sağlıklı düşünemediği için, haklı ile haksızı ayırt edemiyor. Yani eleştirilerimizi köstek olarak değil, destek olarak, yol kapatmak için değil, yol açmak için yaparsak hepimiz kazançlı çıkarız.

Mülkiyet konusunda hiçbir Sultanbeylili bana göre işgalci değildir. Bu ilçede yaşayan hiç kimse devletin arazisine konmadı. Özellikle sorun yaşadığımız hisseli alanların tapusu var. Yoksa hisseli denilmezdi. Burada bir kusur varsa buda bizleri yöneten yerel ve genel idarecilerin kusurudur. Yani bu kusur devletin kusurudur. Bu gün kullandığınız arsaları satın alırken tapularınız verilseydi eğer, imarı olmayan kaçak şehir olarak anılmayacaktınız. Mülkiyet konusunda kandırıldık, oyalandık, duygularımızla oynandı, sömürüldük ya da kimliksiz şehir olarak bırakıldık. Ama bu bir hadsizin çıkıp “imarı olamayan kaçak ilçenin Belediye Başkanı bile var” densizliğini haklı çıkarmaz! Bu gün bu densize hak verenlerin çoğu Belediye Başkanını seçtirmek için oy kullanmıştır. Bu ilçede parasını vererek arsa alan her kes hak sahibidir. O halde hakkımızı hak yolunda isteyeceğiz. Eleştireceğiz, soruşturacağız sorgulayacağız ve isteyeceğiz. Ama bizi kaçakçı konumuna sokanların yanında da yer almayacağız.

Mülkiyet konusunu en çok dile getirenlerden biriyim. Kimi zaman tenkit kimi zaman tebrik ettim. Yerel yöneticileri çok sert eleştirsem bile bu hadsizlerle aynı safta olacağım anlamına gelmez. Evet, ilçemizde sorunlar yumak gibi dolandıkça büyüyor. Söylem ve eylemlerimizle ya yumağın önünü keseceğiz ya da yumağın büyümesine vesile olacağız. Yani küçük çocuk gibi “Kral çıplak!” diyebilme cesaretini göstermeliyiz.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.