REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

YENİLİK İÇİN DEĞİŞİM ŞART…

İlçemiz kurulduğu günden bu güne kritik görevlerdeki yöneticiler hep aynı zihniyet ve yüzlerden oluşuyor. Bu kişiler tek tek ele alındığında iyi insanlar olabilir. Ancak kent yaşamında kurum ve kuruluşların yöneticileri belli periyodlarda değişmeli ki şehirde bir yenilik ve kalkınma rüzgarı essin.

YENİLİK İÇİN DEĞİŞİM ŞART…
Ahmet Işıkdağ
Ahmet Işıkdağ( habertakipgazete@gmail.com )
13 views
23 Aralık 2016 - 14:21

İlçemiz kurulduğu günden bu güne kritik görevlerdeki yöneticiler hep aynı zihniyet ve yüzlerden oluşuyor. Bu kişiler tek tek ele alındığında iyi insanlar olabilir. Ancak kent yaşamında kurum ve kuruluşların yöneticileri belli periyodlarda değişmeli ki şehirde bir yenilik ve kalkınma rüzgarı essin.

Bu nedenle başta siyasi parti teşkilatları olmak üzere, toplumları ilgilendiren her kurumun uzun vadeli yöneticileri mutlaka değişmeli. Kurum yönetimlerinde yapılan değişiklikler, ilçeye büyük bir hareketlilik ve canlılık kazandıracak. Büyük önem arz eden bu değişiklikler Siyasi partiler, STK’lar, Meslek Odaları, Kooperatifler, Vakıflar veya kamu kurumları. Uzun vadeli yönetimlerde belli bir süreden sonra kadrolaşma en üst düzeye çıkar. Bu da insan kıyımının acımasız boyutlara ulaştığı bir dönem olur. Aslında kurumlardaki insan kıyımlarını da barız bir şekilde görüyor ve yaşıyoruz. Siyasi kurumlar insan kıyımında başı çekse de, diğer kurumlar da durum pek farklı değil. Bu olumsuzluğu önlemenin tek yolu değişimdir. Bu yüzden yenilik istemek gerek. Yenilik geçmişten daha güçlü bir geleceğe yelken açmak demektir.

SİHİRLİ BİR DOKUNUŞ YETER

Sultanbeyli zor bir dönemden geçiyor. Bunu herkes tüm çıplaklığıyla görebiliyor. Bu denli zor süreçlerde belli aralıklarla sihirli dokunuşlar önümüzü açabilir. Kuşkusuz duayenlerden ve tecrübeli büyüklerden feyz almak şart. Ama değişimi ve gençleşmeyi de yaşamak gerekiyor. Kimse değişim rüzgârından endişe etmesin. Geç bile kalınmış bir olaydır bu. Sultanbeyli kadar yavaş ve sorunlu ilerleyen ve yeniliği hayatına bu denli geç sokan ikinci bir yerleşim yeri var mıdır bilmiyorum. Ama Sultanbeyli çok zaman kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor.

BİR KIVILCIMLA BAŞLAR…

Bu karanlık tabloya rağmen zayıfta olsa küçük bir ışık görünüyor. Önemli olan o ışığı fark edebilecek fikirlere sahip insanların olması. Aslında bu insanlar var. Babaların gözünde evlatları kaç yaşında olursa olsun, onların gözünde evlatlar hep küçük ve yol gösterilmeye muhtaçtır. Ama gerçek hiçte öyle değil. Çünkü teknolojinin ve bilimin hızla geliştiği bir çağdayız. Yani manevi değerlerle birlikte iyi bir eğitim almış gençlerin geleceği iyi yönetecek ve güzelleştirecek kapasiteye sahiptirler. Önemli olan bu gençlere yol açmaktır. Bilgi ve birikim açısında donanımlı olan gençlerimizin tek ihtiyacı bizlerin onlara güvenidir. 18 yaşında seçme ve seçilme hakkını tanımaya çalıştığımız gençlerimize şans vermek akıllı toplumların en asli görevidir. Kısacası değişim isteyen verimli gençlerin taleplerine olumlu yanıt vermek gerekir. Bu aile yönetimi, dernek yönetimi, oda yönetimi, kooperatif yönetimi, siyasi parti yönetimi veya ülke yönetimi hiç fark etmez. Önümüzün açılması ve kalkınmamız buna bağlıdır. İlçemizin en önemli sorunu yıllardır yönetici olarak koltuklarda oturanların, her şeyi bildiğini ve en iyisini kendilerinin yaptığını sanmasıdır. Oysa yönetimlerinin zihniyeti tamamen köhneleşmiş, ama farkında değiller. Fakat hiçbir şeyi beğenmeyen, hemen hemen her şeyin değişmesini isteyen bu koltuk sevdalıları, nedense kendilerinin değişmesini hiç istemezler. Koltuğuna sımsıkı sarılmış ve sıradanlaşmış beyinlerin değişmesi için gençlere çok iş düşüyor. Gençleri programlarda sadece ateşleyici birer amigo olarak gören, koltuk sevdalılarını gönderecek yegâne güç, yenilikçi, bilgili, dinamik ve faydalı projelere sahip olan gençlerden başkası değildir. O halde gençlikte üstüne düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmeli. Ayağa kalkmalı, birlikte hareket etmeli, kenetlenmeli, iyi düşünmeli, proje üretmeli, tüm Türkiye’nin ihtiyacı olduğu gibi Sultanbeyli’nin de birliğe ve kalkınmaya ihtiyacı var. Daha iyi yarınlar için, karanlıktaki ışığı gör ve kıvılcımı yak. Ben değişimi savunuyorum. Ya sen?..

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.