“YETİŞSİN ELLER SOLMADAN ÇİÇEKLER”

Asrın Yardımlaşma Derneği “ Yetişsin Eller Solmadan Çiçekler” adlı projesi tanıtıldı. ASYAAD Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Arslan: “Projeyi, insanları bilinçlendirmek ve genç nesle sahip çıkmak için başlattık” “Son 4 yıl içerisinde çok şükür ciddi manada başarılara imza attık.

“YETİŞSİN ELLER SOLMADAN ÇİÇEKLER”

Asrın Yardımlaşma Derneği  “ Yetişsin Eller Solmadan Çiçekler” adlı projesi tanıtıldı. ASYAAD Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Arslan: “Projeyi, insanları bilinçlendirmek ve genç nesle sahip çıkmak için başlattık” “Son 4 yıl içerisinde çok şükür ciddi manada başarılara imza attık. Özellikle Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da şu anda 6 okulumuz var, 4 bin civarında öğrenci de bu okullarda eğitim alıyor” dedi

Özsağcdıçlar Sultanbeyli Et Balık Restoranda gerçekleşen tanıtım toplantısına derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Arslan, Onursal Kurucu AK Parti 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in yanı sıra dernek yöneticileri ve davetliler katıldı.

yetissin-eller-solmadan-cicekler-projesi-tani-

ARSLAN, PROJEYİ, İNSANLARI BİLİNÇLENDİRMEK VE GENÇ NESLE SAHİP ÇIKMAK İÇİN BAŞLATTIK”

“Son 4 yıl içerisinde çok şükür ciddi manada başarılara imza attık. Özellikle Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da şu anda 6 okulumuz var, 4 bin civarında öğrenci de bu okullarda eğitim alıyor. 100 civarında öğrenci de Türkiye’ye getirildi, eğitimlerini burada sürdürmekteler. Eğitim alanında çalışmalarını “Eğitim olmazsa ilimi, eğitimi ve tarihini bilemeyen bir milletin coğrafyasını başkaları çizer. Şu anda Afrika ve dünyanın yüzde 80-90 civarındaki coğrafyalarını başka güçler organize ediyor. Bunun farkında olmayan insanlar da ne yapıyor? Maalesef o güçler tarafından yönetilmek durumunda kalıyor.” sözleriyle anlatan Arslan, insanları bilinçlendirmek ve genç nesle sahip çıkmak için “Yetişsin Eller Solmadan Çiçekler” projesini başlattıklarını belirtti.

yetissin-eller-solmadan-cicekler-projesi-tani-

Kamil Arslan, 2011’den bugüne 50’ye yakın ülkeyi ziyaret etme şansları olduğunu ifade ederek, şu bilgileri verdi:

“Bu ülkeleri sömürmek için ciddi manada faaliyetler yapılıyor. Özellikle misyonerlik faaliyetleri. Oryantalistlerin yaptıkları ciddi manadaki faaliyetler. Çocukları sömürmek için. Özellikle Somali’de şahit oldum. Avrupalı dernekler, fakir ailelere yardımda bulunuyor. ‘Niye yardımda bulunuyor bunlar?’ diye sorduğumuz zaman ‘okumasınlar’ diye olduğunu anlıyoruz. Projemizin amacı; insanları eğitmek. Son 4 yıl içerisinde çok şükür ciddi manada başarılara imza attık. Özellikle Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da şu anda 6 civarında okulumuz var, 4 bin civarında öğrenci de bu okullarda eğitim alıyor. 100 civarında öğrenci de Türkiye’ye getirildi, eğitimlerini burada sürdürmekteler. Bunlar lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesindeki öğrenciler.”

Cuma İçten ise derneği, güzel, yürekli ve samimi insanların bir araya gelip kurduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Derneğimiz özellikle işgal edilmiş Filistin topraklarında eğitim ve öğretime yönelik ciddi faaliyetlerde bulunuyor. ASYAAD’ın hem Filistin topraklarında hem de Müslüman coğrafyada eğitim ve öğretime yönelik ciddi katkıları var. Okullar yapıyor, burslar veriyor ve çocuklara sahip çıkmaya çalışıyor. Tüm inanların da bu kuruluşa yardımcı olmaları noktasında teveccühlerini bekliyoruz.”

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.