REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

AÇIK LİSE VE ORTAOKUL İŞLEMLERİ İÇİN SON GÜNLER

AÇIK LİSE VE ORTAOKUL İŞLEMLERİ İÇİN SON GÜNLER
2 views
04 Mayıs 2016 - 11:05

Açık lise ve ortaokul işlemleri 5 Mayıs’ta sona eriyor. Başvurular tüm halk eğitimi merkezlerinden yapılabiliyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kültürlü Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı Ayşe Vızvız, “Gelişmiş, kendisine güvenen, bugününe yarınına katma değer sağlayan ve hoşgörü düzeyi yüksek nesillerin yetiştiği bir Türkiye’ye giden yol,yaş sınırına takılmaksızın, eğitimden, eğitilen insandan geçmektedir. 2001 yılından bu güne kadar Türkiye genelinde yaptığımız kampanyalarla 250 bini İstanbul’da olmak üzere 800 bini aşkın kişi açık lise ve açık ortaokullara kayıt yaptırdı. Bu bizim amacımız yolunda mutluluk kaynağımızdır.Şimdi ise sırada yine bir kayıt dönemi mevcut. İlgili vatandaşlarımızı, daima daha fazla kişiye ulaşma gayesi ile elimizden gelen şekilde bilgilendirerek, yönlendirerek eğitimlerini tamamlamaya davet ediyoruz” dedi.

Kimler başvurabilecek

Açık Öğretim Lisesi’ne, ilköğretim veya ortaokul mezunları ile lise ara sınıflardan ayrılan öğrencilerin başvuru yapabileceğini ifade eden Vızvız, “Kültürlü Gençlik Derneği olarak eğitim sorununu ortadan kaldırma yolunda attığımız her adımı bir kamu hizmeti olarak gördüğümüz gibi, bir sivil toplum kuruluşu olarak da ülkemize ve insanlarımıza karşı bir sorumluluk sayıyoruz. Bu vizyon üzere hareket ediyoruz. Bu zamana kadar yaptığımız çalışmalarda, 7 yılda 800 bin insanımızı açık öğretim vasıtasıyla eğitimle tanıştırdık. Bu sayının yüzde 59’unun bayan olması ayrıca sevindiricidir. Şimdi ise ‘Cumhuriyetimizin 100. yılında diplomasız kimse kalmayacak’ hedefi ile yüz binlerce insanımızı eğitime kazandıracağız” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.