REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

KAÇAK YAPILAŞMA SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

Gündemden düşecek gibi görünmeyen Sultanbeyli’de kaçak yapı çalışmaları son sürat devam ediyor. Sık sık gündeme getirdiğimiz kaçak yapılardan dolayı gazetemiz ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş ve haklılığımız ispatlanmış olsa da

KAÇAK YAPILAŞMA SON SÜRAT DEVAM EDİYOR
2 views
03 Mayıs 2016 - 19:09

Gündemden düşecek gibi görünmeyen Sultanbeyli’de kaçak yapı çalışmaları son sürat devam ediyor. Sık sık gündeme getirdiğimiz kaçak yapılardan dolayı gazetemiz ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş ve haklılığımız ispatlanmış olsa da, yasal olmayan ve ilçenin imajını zedeleyen bu tatsız durumu kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyoruz. Kaçak yapının yeni adresi Petrol Yolu Caddesi üzerinde.

http://www.habertakip.org/

YENİ ADRES MUHTARLIĞIN YANI

Her fırsatta gazetemizin manşetlerine taşıdığımız kaçak kent olarak ünlenen ve bu algıyı kırmakta zorlanan Sultanbeyli, yeni yapılan kanunsuz yapılarla kaçak kent algısının yeniden yayılmasına zemin hazırlamaya devam ediyor. Sultanbeyli Demokrasi Caddesi üzerinde sıfırdan 3 katlı çelik profil ile yapılan yapıya ve Eşref Bitlis Caddesi üzerinde yapılan işletme gibi örneklerle çoğaltabileceğimiz kaçak yapılara bir yenisi daha eklendi. En son Petrol Yolu Caddesi üzerinde bulunan Abdurrahman Gazi Mahalle Muhtarlığının yanında bulunan yapıya tadilat izlenimi verilerek kaçak yapı çalışması yapıldığı haber merkezimize gelen bilgiler arasında. İlçenin imajını da vatandaşın güvenini de zedeleyen bu duruma hala kimsenin ses çıkartmamış olduğunu gören ilçe sakinleri şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Göz göre göre yapılan bu yerlere kimsenin müdahalede bulunmaması da kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

http://www.habertakip.org/

KARARLI TUTUM ASKIYA ALINDI

Geçtiğimiz yıllarda Sultanbeyli’de kaçak yapılaşma ile mücadele için Belediye sergi salonunda yapılan toplantıda kaçak yapılaşmaya göz yumulmayacağını belirten Belediye yönetimi, son zamanlarda aldıkları bu kararı askıya almışa benziyor. 2014 yılı öncesi İlçe genelinde izinsiz yapılan yapıları tek tek tespit edip müdahale eden Sultanbeyli Belediyesi, 2015 yılının sonlarına doğru bu kararlı tutumunu askıya alarak ilçenin eskisi gibi kaçak kent haline dönmesine zemin hazırlıyor.

 

VATANDAŞ BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKAMAZKEN BU YAPILAR NEDİR?

Daha önce gündemimize aldığımız ve kamuoyu ile paylaştığımız kaçak yapılar ile ilgili yetkililerin şu ana kadar herhangi bir yaptırım uyguladığına dair bir açıklama yapılmadı. Hal böyle olunca kaçak yapılar mantar gibi ilçenin her yerinde çoğalmaya başladı. Vatandaşın kaçak olarak bir çivi dahi çakmasına izin vermeyen Belediye yetkilileri, böylesine aleni bir şekilde yapılan koca kaçak binalara neden ve nasıl müsaade ettiği bilinmiyor. Sultanbeyli’nin kendini ve kentini geliştiren ilçe olabilmesi adına mı kaçak yapıya göz yumuluyor bilinmez ama bilinen o ki böyle devam ettikçe kaçak yapı furyasına her gün bir yenisi daha ekleniyor. Kim veya kimlerin ne maksatla bu kaçak yapılara göz yumduğunu merak eden ilçe halkı, Belediye yetkililerinden hala bir açıklama bekliyor.

Son 6 aydır ruhsatlı yapılarla adeta yarışır şekilde devam eden kaçak yapılar vatandaşların akıllarında bu soru işaretlerinin oluşmasına sebep olurken konu ile ilgili Belediye yönetiminin görüşlerinin de ne olduğu hayli merak edilen sorular arasında başı çekiyor.

 

 

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.