REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Kişgem Rol Model Olacak

Kişgem Rol Model Olacak
17 Haziran 2014 - 7:07

Kadınları iş hayatına kazandırmak ve desteklemek amacıyla kurulan Pendik KİŞGEM, Gaziantepli kadınlara da ilham kaynağı oldu. Bir grup işkadını, Gaziantep’te de aynı modeli hayata geçirmek için bilgi almak üzere Pendik’e geldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in teşvikiyle harekete geçen Gaziantepli kadınlar en başarılı modellerden biri olarak gördükleri Pendik KİŞGEM’i ziyaret ettiler. KİŞGEM Müdürü Nesrin Çıklabakkal, merkezin hizmetlerinden mali kaynaklarına, giderlerinden binanın özelliklerine kadar birçok konuda bilgi verdi. Kuruluşundan bu yana 50 girişimci kadına destek verdiklerini belirten Nesrin Çıklabakkal, kapılarının merkez binasında faaliyet göstermeye müsait bütün işkollarına açık olduğunu, belli şartları taşıyan kadınlara iş kurmaları veya geliştirmeleri konusunda çeşitli krediler ve destekler sağlandığını söyledi.

TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Funda Suran, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Encümen ve Meclis üyesi Ayşe Teymur, TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Gülden Kurtaran ve Filiz Evren ile Gaziantep Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ayşe Esra Belge, gezdikleri KİŞGEM’de kadın girişimcilerle de görüştüler.   Gaziantepli kadınların ruhunda girişimcilik olduğunu vurgulayan Funda Saran, bunu destekleyecek bir çalışmayı başlatmak üzere Türkiye çapında başarılı işlere imza atmış Pendik KİŞGEM’i ziyaret ettiklerini belirtti.

Avrupa Birliği ve KOSGEB’in katkılarıyla Türkiye’de sadece dört bölgede faaliyet gösteren merkezlerden biri olan Pendik KİŞGEM; 2008 yılından beri kadın girişimcilere hizmet veriyor. KİŞGEM, Pendik Belediyesi tarafından destekleniyor.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.