REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Sosyal Medya Üzerinden İtibarsızlaştırma Operasyonu Yürütülüyor

Sosyal Medya Üzerinden İtibarsızlaştırma Operasyonu Yürütülüyor
16 Haziran 2014 - 18:08

Gazeteci Kisveleri Mesleğimizi de Ayağa Düşürdü

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya ağlarında “Sultanbeyli’de yolsuzluk ve şantaj iddiaları” başlığıyla Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Nizamettin Arslan ve gazetemiz imtiyaz sahibi Ahmet Işıkdağ hakkında asılsız suçlamalara yer verildi.

Tamamen itibarsızlaştırma ve algı yönetme operasyonlarının bir parçası olan bu paylaşımların hiç biri gerçeği yansıtmamaktadır.

Sultanbeyli’de yerel yayın yapan ve basılma periyodu belli olmayan bir gazetenin yayın yönetmeni olan kişiye ait facebook paylaşım profilinde çıkan asılsız iddialar maalesef mesleğimizi ayağa düşürdü. Haber Takip gazetesi olarak bu durumdan oldukça üzüntü duyduk. Çoğunlukla çıkar çevreleri tarafından yönlendirilen bu gazeteci kisvesi “Sultanbeyli’de yolsuzluk ve şantaj iddiaları” başlığıyla asılsız bir metin yayınladı. Bu sosyal paylaşım hesabında Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Nizamettin Arslan ve gazetemiz Haber Takip imtiyaz sahibi Ahmet Işıkdağ hakkında itibarsızlaştırma metinleri uzun zamandır yapılıyordu. Bazı gurupların tamamen çıkarlarına yönelik olarak metin hazırlayan bu yayın organı hem yetkililere hem de sektörün içinde bulunan kişilere karşı şantaj unsuru olarak kullanılıyor. Bahsi geçen facebook profil hesabını kullanan ve gazete yayın yönetmeni hakkında “Takip Grup” olarak yasal süreci başlatmış bulunuyoruz. Toplum nezdinde yapılan bu itibarsızlaştırma operasyonlarına hukuksal çerçevede gerekli tüm cevaplar verilecektir. Kamuoyunun sosyal medya ağlarında yeralan asılsız iddialara ve algı operasyonlarına inanmamasını önemle rica ederiz.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.