REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Öğrenciler Onu Unutmadı

Öğrenciler Onu Unutmadı
16 Haziran 2014 - 7:32

Ünlü fikir adamı Cemil Meriç’i, vefatının 27. yılında Üsküdarlı öğrenciler, Karacaahmet Mezarlığındaki kabri başında dualarla andı.

Ünlü fikir adamı Cemil Meriç vefatının 27. yılında Üsküdarlı öğrenciler tarafından Karacaahmet Mezarlığı’ndaki kabri başında dualarla anıldı.

1987 yılında hayatını kaybeden ünlü yazar Cemil Meriç, Karacaahmet Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen anma programına Cemil Meriç‘in kızı ÜmitMeriçÜsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürü Yakup Öksüz, ÜsküdarÇocuk Akademisi, Bilgi evi ve Üsküdar Çocuk Üniversitesi öğrencileri de katıldı. Ümit Meriç, kabre gelen öğrencilere babasının “Mağaradakiler” ve “Jurnal” adlı kitabını imzalayarak hediye etti. Program, imam hatip öğrencisi Veli Işık’ın Yasin-i Şerif’i okumasıyla başladı. Duaların okunmasından sonra konuşma yapan Ümit Meriç, babası Cemil Meriç‘in hayatını anlattı.

“CEMİL MERİÇ’İN HAYATINDAN VE ESERLERİNDEN DERS ALALIM”

Babasının çok okumaktan dolayı 38 yaşında kör olduğunu hatırlatan Meriç, “Cemil Meriç‘in hayatından ve eserlerinden ders alalım. Babam bize 11 bin ciltlik kütüphane bıraktı. Bir uzvunu kaybetmesine rağmen 12 kitap kaleme aldı. Bir uzvunu kaybedenler umudunu kaybetmemeli. Allah bir uzvunu kaybeden insana başka bir özellik veriyor” dedi.

Babası Cemil Meriç‘in Hatay‘da yaşadığı evin müze yapılıyor olmasına çok sevindiğini belirten Meriç, “Ülkemizde önemli insanlara sahip çıkılması lazım. Büyük insanların yaşadığı evler kültür merkezi haline getirilerek hafızalara kazınması lazım” diye konuştu.

Ümit Meriç konuşmasını, Cemil Meriç‘i unutmayan ve her ölüm yılında anma etkinlikleri düzenleyen Üsküdar Belediyesi‘ne teşekkür ederek tamamladı.

“CEMİL MERİÇ GİBİ DEĞERLERİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yoğun programları nedeniyle anma etkinliğine katılamayan ÜsküdarBelediye Başkanımız Hilmi Türkmen‘in selamlarını ileten Üsküdar BelediyesiKütüphane Müdürü Yakup Öksüz, etkinliği düzenleyen gençlere ve katılımlarından dolayı Ümit Meriç‘e teşekkür etti. Öksüz, “Gençlerimiz, öğrencilerimiz Cemil Meriç‘i kabri başında tanıdılar. Gençlerimiz, CemilMeriç‘in ışığında yürümeye devam edecek. Üsküdar Belediyesi olarak Cemil Meriç gibi değerleri yaşatmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.