REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Kazanıyoruz Çünkü Kazandırıyoruz!

Kazanıyoruz Çünkü Kazandırıyoruz!
10 Haziran 2014 - 7:32

Son yıllarda prim ve kira getirisi nedeniyle özellikle İstanbul Anadolu Yakası’nda konut sayısında artış görülüyor. Hızla gelişmeye devam eden Sultanbeyli’nin cazibesi daha da artıyor.

Yatırımcısına ençok kazandıran Sultanbeyli’nin önde gelen gayrimenkul danışmanlarından Bülent Kurt’la bölgenin konut ve gayrimenkul piyasasını konuştuk:

 

Gayrimenkul sektörüne girişinizi anlatırmısınız?

16 yaşında İstanbul’da oto yıkamacısı olarak işe başladım, ondan sonra inşaatta duvarcı olarak işime devam ettim. Belirli bir süre sonra İstanbul’a alışınca emlak sektörüne girmeye karar verdim. Yaklaşık 12 yıldır Sultanbeyli’de emlak ve inşaat işine mutlu ve gururlu bir şekilde devam ediyorum.

 

Sizin diğer gayrimenkulcülerden farkınız nedir?

Bizim farkımız bizim ilkelerimiz ve kurallarımızdır. Bugüne kadar yatırım yaptırdığımız hiçbir vatandaşa zarar ettirmedik. Hep yerinde ve zamanında yatırım yaptırdık ve kazandırdığımız için de mutluyuz.

Çalışma sisteminizden bahseder misiniz?

Bizim çalışma sistemimizde, yatırımcılara aldırdığımız gayrimenkulü içinde olduğumuz şartlar ve konum itibariyle 4 ay içinde %20 karla satılmadığı takdirde geri almayı taahhüt ediyoruz. Belki de Sultanbeyli’nin tek gayrimenkul adresi dememizin sebebi bu olsa gerek.

Müşterilerinizle bağlantınızı koparmamak için nasıl bir yol izliyorsunuz?

Müşteri bizim veli nimetimizdir.  Elimizden gelen ne varsa yapıyoruz ve bir müşterimize bir yeri vereceğimiz  zaman kendimize alıyormuş gibi hareket ederek onları doğru ve karlı bir yatırıma yönlendirmeye çalışıyoruz. Müşterilerimizin memnun olması için de her türlü güveni ve teminatı veriyoruz.

Sultanbeyli’deki  gayrimenkul piyasasını değerlendirir misiniz?

Sultanbeyli benim gözümde Anadolu Yakası’nın en güzel yeridir. Konum itibari ile Anadolu Yakası’nın orta, göbek yeridir. Ama maalesef şu an hak ettiği yerde değil. Daha güzel bir konumda olması gerekir bence. İnşallah en kısa zamanda hayal ettiğimiz bir Sultanbeyli olur. Temennim odur. Çünkü son dönemlerde belki de İstanbul’da en çok pirim yapan yerlerden birisidir.

Gayrimenkul alacaklar nelere dikkat etmeli, dolandırılmamak için nasıl hareket etmeli?

Bir yeri alırken önce yeri aldığınız gayrimenkulcü kimse, ona güveneceksiniz ve onu sorumlu tutacaksınız ve  tabii yetkili firmayı da. Bir yeri alıp satarken o yerin her şeyini araştırıp öyle müşteriye sunmanız lazım keza, biz öyle yapıyor kendimize alıyormuş gibi davranıyoruz ve araştırıyoruz. Vekaletle alınacak gayri menkulü iyi araştırmanız lazım çünkü, maalesef ortalık kötü niyetlilerle dolu.

Sektörün en önemli sorunu nedir?

Sektörün en önemli sorunu burada, imar sorunudur. Müşterilerimizin en fazla şikayetçi oldukları şey imar sorunu, ben de şahsen katılmıyor değilim. Gerçekten Sultanbeyli’de ciddi bir imar sorunu var. Kısaca bir örnek vereyim sizlere: 290 metrekare bir arsaya rahat 8 daire yapabiliyorsunuz. Sultanbeyli’de ise 400 ve 500 metrekareye en fazla yapabileceğiniz 5 daire. Fazla söze gerek yok.

Vatandaşlar gayrimenkul alırken kredi çekmek zorunda kalıyor. Bankaların kredi sistemleri hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Çok kısa açıklayayım bankalara kredisi kullanmadan kaç kişi yer sahibi olabilir ki.

Son olarak gayrimenkul alacaklara ne söylemek istersiniz?

Yatırım yapacak herkese, bir gayrimenkul uzmanı olarak tavsiyem topraktan şaşmamalarıdır. Toprağa yatırım yapın ama yerinde ve zamanında yapılan yatırım her zaman iyidir.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.