REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Duraklarımız İşgal Altında !

Duraklarımız İşgal Altında !
10 Haziran 2014 - 7:39

Sultanbeyli’de toplu taşıma araçlarının yolcu indirme ve bindirme yapmaları için ayrılmış olan durakları umursamaz sürücüler tarafından bedava park alanı olarak kullanılıyor.

 

Sultanbeyli’de park yeri bulmakta zorlanan özel araç sürücüleri her gördükleri boş yere araçlarını park ediyor. Bu yüzden trafiğin duraksamasına, uzun araç kuyruklarının oluşmasına ve birçok kişinin mağduriyetine yol açıyor. Bu sürücüler şimdi de özel halk otobüslerinin yolcu indirmek ve bindirmek için kullandığı durakları işgal ediyor. Otobüs durağına park eden araç sürücüleri yüzünden otobüsler durağa giremiyor ve cadde üzerinde yolcu almak zorunda kalıyor. Bu yüzden de cadde trafiğe kapanıyor ve acil servise hasta taşıyan ambulanslar hastaneye giremiyor.

YOLCULAR TEPKİLİ

Duruma tepki gösteren yolcular, “ Sürücüler park yeri arama zahmetine katlanmamak için araçlarını durakların önüne parkediyorlar, durağa gelen otobüsler yolun ortasında yolcu indirip bindirmek zorunda kalıyor. Zaten yoğun olan trafik hepten içinden çıkılmaz bir hal alıyor, gideceğimiz yere geç kalıyoruz.

Park etmenin yasak olduğu yerlerdeki araçları çeken ekiplerin, kontrollerini sıklaştırmasını isteyen yolcular “duraklara park eden araçlara ağır ceza vereceksin, bak o zaman park edebiliyorlar mı” ifadelerini kullanıyor.

Duraklara araç park eden sürücülerin insanlara saygısı olmadığını belirten yolcular, araç sürücülerinin yolcuların haklarını ihlal etmemeye ve araçlarını duraklara park etmeye özen göstermelerini beklediklerini söyledi.

‘DURAKLARA GİREMİYORUZ’

Otobüs şoförleri de duraklara park edilen araçlar yüzünden mağdur durumdalar. Şoförler duraklara park edilen araçlar yüzünden duraklara giremediklerini belirterek, “Yol ortasında yolcu indirip bindirmek zorunda kalıyoruz. Hem yolcuların hayatını tehlikeye atılıyor hem de yol tamamen trafiğe kapanıyor. Kimsenin, kimsenin hayatını tehlikeye atmaya, hakkını gasp etmeye hakkı yok. ” diyor.

Park aramaktan kaçan sürücülerin, araçlarını duraklara park ettiğine dikkat çeken şoförler “sürücüler iki dakika zahmet edip araçlarını park edecek yer bulsunlar, insanları zor durumda bırakmasınlar” ifadelerini kullanıyorlar.

SOMUT BİR ADIM ÇAĞRISI

Yetkililere de seslenen şoförler, “Güzergahlarımızdaki yolcu durakları araçların işgali altında, yolcuları indirip bindirmede büyük sorun yaşıyoruz. Biz bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması noktasında yetkililerden somut adımlar atmalarını bekliyoruz.”dediler

 

VATANDAŞA İHBAR EDİN ÇAĞRISI

Sultanbeyli’nin hemen her durağında bu tür parkların olduğunu belirten trafik ekipleri, “Biz kontrollerimizi yapıyoruz , durağa park eden araçlara ceza kesiyoruz adreslerine gönderiyoruz.” Dedi. Yapılan ihbarlara anında karşılık verdiklerini de dile getiren ekipler, vatandaşların kendilerine yardımcı olmasını, durağa parkeden aracı ihbar etmelerini istedi.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.