REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Gazipaşa’da Anlamlı Sergi

Gazipaşa’da Anlamlı Sergi
09 Haziran 2014 - 7:06

Pendik, Çevre Haftasında değişik bir sergiye ev sahipliği yaptı. Pendik Belediyesi ve geri dönüşüm firmaları,  Gazipaşa Çaddesi’nde atıkların çöpe atılmasının ekonomi ve doğaya nelere mal olduğuna dikkat çeken bir etkinlik düzenlediler.   

 

Geri dönüştürülebilen 1 ton cam atık ile 100 litre petrol tasarrufu sağlandığını biliyor musunuz? Sadece 1 metal içecek kutusunun geri dönüşümünden elde edilen enerji ile 100 Watt’lık bir ampulun  20 saat  çalıştığını? Ya da geri dönüştürülen 1 ton kağıt atık ile 17 ağacın kesilmesinin önlenebildiğinin farkında mısınız? Pendik Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü,   düzenlediği etkinlikle birçok atığın toplanarak geri dönüştürülmesinin  doğa ve ekonomiye neler kazandırdığına dikkat çekti. Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi önünde düzenlenen sergi ve kurulan standlar, yağan yağmura rağmen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.  Pendik Belediyesi, ÇEVKO ve TAP’ın yanı sıra elektronik, cam, yağ, plastik gibi ambalajları  hammadeye dönüştüren şirketler, kurdukları standlarda hem vatandaşları bilgilendirdi, hem de çeşitli hediyeler dağıttı.

Camdan yağa bütün atıklar dönüşüyor

Pendik Belediyesi, ilçe genelinde hem atıkların toplanması hem de geri dönüşüme kazandırılması amacıyla çeşitli çalışmalar yapıyor. ÇEVKO ve TAB gibi yetkilendirilmiş kuruluşlarla piller ve ambalaj atıkları konusunda işbirliği yapan Pendik Belediyesi, lisanslı firmalarla da protokol imzalayarak  atık yağdan cama, elektronik atıklardan plastiğe kadar çeşitli atıkların değerlendirilmesini sağlıyor.

ÇEVKO’nun konnuyla ilgili yaptığı açıklamada “Penndik Belediyesi, kar amacı gütmeyen Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı işbirliği ile başlattığı  “Pendik Belediyesi Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi”ni devam ettiyor. Bu proje ile cam, plastik, metal, kağıt, karton, kompozit gibi ambalaj atıkları geri dönüşüme kazandırılıyor” ifadeleri kullanıldı.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.